Home Polityka i społeczeństwo Polskie wsparcie dla przemysłu – nowy program finansowy Komisji Europejskiej

Polskie wsparcie dla przemysłu – nowy program finansowy Komisji Europejskiej

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłasza, że Polska dostała zgodę Komisji Europejskiej na wdrożenie, finansowanych przez budżet krajowy, dodatkowych form pomocy dla rolników. Akceptacja dotyczy projektów: materiału siewnego, nawozów 2023 r., pszenicy i gryki, Locha+.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oświadcza, że Polska uzyskała zgodę Unii Europejskiej na uruchomienie, finansowanych przez budżet państwa, nowych form wsparcia dla rolników. Zezwolenie obejmuje następujące projekty: materiał siewny, nawozy 2023 r., pszenicę i grykę, Locha+.

Kwota 0,210 mld zł zostanie przeznaczona na dopłatę do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowanym, który został zakupiony w okresie od 15 lipca 2022 r. do 15 czerwca 2023 r.

Producenci rolni, których płynność finansowa jest zagrożona przez zakłócenia rynkowe spowodowane agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, będą mogli otrzymać dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez od podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu nawozami lub sprzedaży nawozów. Budżet na ten cel wynosi 4,7 mld zł i obejmuje okres od 16 maja 2022 r. do 15 maja 2023 r. Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2023 r.

Producenci rolnicy mają szansę skorzystać z wsparcia finansowego w wysokości 2 mld zł, w ramach którego zostaną zrekompensowane straty poniesione w związku ze sprzedażą pszenicy, gryki i kukurydzy w okresie od 15 kwietnia do 15 lipca 2023 roku. Wnioski przyjmowane są do 31 lipca 2023 r.

Locha+ to program wspierający producentów świń z budżetem w wysokości 0,5 mld zł. Aby skorzystać z wsparcia, producenci świń muszą zgłosić do 31 sierpnia 2023 r. oznakowanie świń, które urodziły się w ich gospodarstwie w okresie od 15 marca 2023 r. do 15 sierpnia 2023 r. Wysokość wsparcia wynosi 100 zł za każdą sztukę, jednak nie może przekroczyć 500 000 zł dla jednego producenta świń.

Przypominamy, że komunikaty publikowane w serwisie PAP zawierają treść dostarczoną przez nadawcę, bez dokonywania przez PAP SA żadnych zmian. Nadawca komunikatu odpowiada za jego zawartość zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ