Home Polityka i społeczeństwo MFiPR: Wsparcie dla szpitali we Lwowie, Tarnopolu i Krośnie z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina (komunikat)

MFiPR: Wsparcie dla szpitali we Lwowie, Tarnopolu i Krośnie z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina (komunikat)

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło, że szpitale we Lwowie, Tarnopolu i Krośnie otrzymają wsparcie finansowe z programu Interreg NEXT Polska–Ukraina. Dzięki temu placówki będą mogły podnieść jakość opieki nad chorymi na nowotwory i starszymi osobami.

Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz podpisała 22 kwietnia br. we Lwowie umowę o dofinansowanie projektu rozwoju szpitali. Podczas dzisiejszej wizyty, minister złożyła wieńce na Cmentarzu Orląt Lwowskich oraz na grobach żołnierzy ukraińskich poległych w czasie trwającej agresji rosyjskiej.

Projekt otrzyma ponad 3,4 mln euro (ok. 14,7 mln zł) dofinansowania z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027, a kwota ponad 700 tys. euro (ponad 3 mln zł) trafi do szpitala w Krośnie. Projekt ma na celu rozwój opieki paliatywnej, geriatrycznej i leczniczej, a także podniesienie jakości usług medycznych dla chorych na nowotwory w szpitalach Lwowa, Tarnopola i Krosna.

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ogłosiła, że projekt współpracy transgranicznej Polski i Ukrainy jest jednym z dwóch największych przedsięwzięć obszaru zdrowia. Środki przewidziane na ten cel w tej perspektywie finansowej są bezprecedensowe, a Polska jest gotowa wesprzeć Ukrainę w skutecznym wykorzystaniu funduszy unijnych. Minister chętnie podzieli się tą wiedzą na różnych szczeblach – państwowym, miejskim i regionalnym.

W uroczystości podpisania umowy wzięli udział minister Oleh Nemchinov, szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozycki oraz Dyrektor Komunalnego Przedsiębiorstwa Lwowskiego Terytorialnego Stowarzyszenia Lekarskiego „Szpital Kliniczny Planowego Leczenia, Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej” we Lwowie Andrii Myskiv.

Trzy szpitale we Lwowie, Tarnopolu i Krośnie otrzymają 14,7 mln zł wsparcia z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027. Beneficjentami programu będą Szpital Kliniczny Planowego Leczenia, Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej we Lwowie, Komunalne Przedsiębiorstwo „Tarnopolska Regionalna Przychodnia” Rady Regionalnej Tarnopola oraz Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie.

Planowane są inwestycje w Lwowskim szpitalu, które obejmują budowę Oddziału Opieki Paliatywnej, Mobilnych Grup Leczniczych i Oddziału Psychoonkologii. W Tarnopolu również planuje się stworzenie oddziału paliatywnego dla chorych na nowotwory oraz nowego budynku z oddziałem radiologii.

Szpital wojewódzki w Krośnie planuje modernizację i wyposażenie pomieszczeń Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Interreg NEXT Polska-Ukraina

Program oferuje ponad 235 mln euro (ponad 1 mld zł) dofinansowania dla projektów polsko-ukraińskich związanych z zdrowiem, środowiskiem, transportem i ochroną granic.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Interreg NEXT Polska – Ukraina, gdzie znajdziesz informacje o dotychczasowych osiągnięciach i bieżących działaniach programu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę, który ponosi odpowiedzialność za treść komunikatu – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ