Home Biznes i finanse Nowe partnerstwo NASA z Blue Origin: misja na Księżyc

Nowe partnerstwo NASA z Blue Origin: misja na Księżyc

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Małe miasta, zwłaszcza z terenów wschodnich, które od lat zmagały się z problemami ekonomicznymi i demograficznymi, przyciągają coraz większą liczbę inwestorów. Przykładem jest Stalowa Wola, w której Agencja Rozwoju Przemysłu stworzyła Strategiczny Park Inwestycyjny.

NASA przyznała Blue Origin zamówienie w ramach załącznika P „Sustaining Lunar Development”, części programu NextSTEP-2. Konsorcjum National Team Blue Origin jest wspierane przez takie firmy jak Lockheed Martin, Draper, Boeing, Astrobotic i Honeybee Robotics. Zlecenie zostało udzielone w Kent w stanie Waszyngton.

Aby uzyskać dostęp do multimediów związanych z tą informacją prasową, kliknij tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230519005280/pl/.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji, zobacz witrynę internetową tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230519005280/pl/.

Dowiedz się więcej o multimediach związanych z tą informacją prasową, odwiedzając: https://www.businesswire.com/news/home/20230519005280/pl/.

Aby zapoznać się z multimediami związanymi z tą informacją prasową, kliknij na poniższy link: https://www.businesswire.com/news/home/20230519005280/pl/.

Kontrakt Blue Origin wraz z National Team pozwoli na budowę i wykonanie lotu lądownika księżycowego, który zdoła precyzyjnie wylądować w dowolnym miejscu na Księżycu, a także okołoksiężycowego modułu transferowego, napędzanych mieszaniną ciekłego tlenu i wodoru. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, ponieważ wysoki impuls właściwy tej mieszaniny to zaleta szczególnie w przypadku kosmicznych misji wymagających dużej ilości energii. Do tej pory zaś do przeprowadzania takich misji wykorzystywano materiały pędne o niższych osiągach, ale łatwiejsze do składowania, np. hydrazynę i tetratlenek azotu, zastosowane w lądownikach księżycowych Apollo. Kontrakt to również szansa na postęp w najnowocześniejszych technologiach, takich jak chłodnice kriogeniczne napędzane energią słoneczną, działające w temperaturze 20 kelwinów, a także innych technologii przeciwdziałających powstawaniu oparów mieszaniny ciekłego tlenu i wodoru. Co więcej, Blue Origin opracowało architekturę przydatną do wykorzystania księżycowych złóż lodu do produkcji materiałów pędnych bazujących na ciekłym tlenie i wodorze w przyszłości na Księżycu.

Blue Origin wraz z partnerami zaczęło działać z entuzjazmem, podekscytowane możliwością współpracy z NASA.

Niniejsze zawiadomienie jest dostępne w języku źródłowym, a tłumaczenia służą wyłącznie w celu ułatwienia zrozumienia treści zawiadomienia. W razie wątpliwości tłumaczenie należy interpretować w odniesieniu do tekstu źródłowego, który ma jedynie skutki prawne.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ