Home Biznes i finanse Autonomiczna technologia obronna w Polsce: Amerykańscy liderzy wizytują kraj w celu wzmocnienia obronności

Autonomiczna technologia obronna w Polsce: Amerykańscy liderzy wizytują kraj w celu wzmocnienia obronności

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO, DZYNE Technologies i High Point Aerotechnologies, dwie z czołowych amerykańskich firm w dziedzinie najnowocześniejszej technologii autonomicznej obronności, zaplanowały wizytę w Polsce w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2023 roku. Celem wizyty jest zaoferowanie najlepszych, najnowocześniejszych zintegrowanych rozwiązań w zakresie obronności autonomicznej, aby zwalczać rosnące zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych, które są skutkiem agresji Rosji na Ukrainę.

Christopher Miller, były pełniący obowiązki sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych, oraz Ben Slater, dyrektor operacyjny Highlander Partners, będą przewodniczyć delegacji. Highlander Partners jest zaangażowany w wprowadzanie najnowocześniejszych technologii przejętych firm DZYNE Technologies i High Point Aerotechnologies do kluczowych sojuszników i partnerów USA w Europie Środkowo-Wschodniej. Dr Thomas Strat, dyrektor generalny DZYNE, oraz Al White, dyrektor generalny High Point Aerotechnologies, dołączą do delegacji.

Highlander Partners ma duże doświadczenie w inwestowaniu w Polsce i wierzy w budowanie trwałych i strategicznych relacji z polskimi przedsiębiorstwami w dziedzinie autonomicznych technologii obronnych. Wizyta ma na celu wzmocnienie współpracy z polskim przemysłem obronnym w celu wdrażania najbardziej zaawansowanych autonomicznych technologii obronnych, które będą chronić suwerenność terytorium i przestrzeni powietrznej Polski, a także umożliwią polskim siłom zbrojnym wykorzystanie ich ważnego wkładu w realizację zbiorowej obrony NATO. Highlander docenia wysiłek Polski w tworzeniu, produkcji i utrzymywaniu zdolności obronnych i szuka sposobów, aby wspólnie rozwijać te zdolności.

Delegacja spotka się z polskimi instytucjami i przedstawicielami branży obronnej, aby omówić możliwości współpracy w zakresie wspólnych projektów R&D oraz pozyskania innowacyjnych produktów i rozwiązań od DZYNE Technologies i High Point Aerotechnologies w dziedzinie bezzałogowych systemów powietrznych (UAS) i systemów ich zwalczania (C-UAS). Wierzymy, że ta wizyta pozwoli nawiązać trwałe i obustronnie korzystne partnerstwo pomiędzy Polską a wskazanymi firmami.

Nadchodząca wizyta Highlander Partners w Polsce stanowi kluczowy krok w kierunku wzmacniania naszego kraju jako lidera w dziedzinie autonomicznych technologii obronnych. To szczególnie ważne w obecnych czasach, w których Rosja stanowi coraz większe zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ