Home Biznes i finanse Ulepszanie przemysłu lotniczego: FDH Aero przejmuje BJG Electronics Group

Ulepszanie przemysłu lotniczego: FDH Aero przejmuje BJG Electronics Group

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

FDH Aero stawia sobie za cel pozycjonowanie jako lidera w dystrybucji produktów elektronicznych, wzbogacając swoją ofertę o szeroki wybór komponentów elektrycznych i elektronicznych.

COMMERCE, stan Kalifornia, 27 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ — FDH Aero („FDH”), międzynarodowy lider w rozwiązaniach łańcucha dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego, poinformowało o przejęciu BJG Electronics Group („BJG”) – czołowego dostawcy produktów połączeniowych i elektromechanicznych dla rynków obronnego, komercyjnego przemysłu lotniczego i kosmicznego.

FDH Aero, z siedzibą w Ronkonkoma, NY, założone w 1979 roku, wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie w przemyśle lotniczym i obronnym, przejmując firmę BJG. Ta transakcja umożliwi FDH Aero i BJG poszerzenie i pogłębienie swoich łańcuchów dostaw, dzięki czemu ich klienci będą mieli dostęp do szerszej gamy produktów i usług.

„Dzięki połączeniu FDH Aero i BJG zwiększamy nasze możliwości w zakresie elektroniki lotniczej i obronnej oraz realizujemy wizję osiągnięcia pozycji najbardziej zaufanego partnera w łańcuchu dostaw dla naszych klientów i dostawców – powiedział Scott Tucker, dyrektor generalny FDH Aero. – Dzięki BJG FDH Aero może zaoferować rozszerzoną ofertę produktów, która poprawi wydajność łańcucha dostaw na rynku, rozumiejącym strategiczne znaczenie dostępności i terminowości dostaw”.

FDH Aero tworzy FDH Aero Electronic Products Group („FDH EPG” lub „EPG”), aby doskonalić łańcuch dostaw w kategorii produktów elektrycznych i elektronicznych komponentów, urządzeń, substancji chemicznych i materiałów eksploatacyjnych dla branż lotniczych, obronnych i kosmicznych. Mitch Enright, obecny prezes Electro Enterprises, Inc., który został przejęty przez FDH w lipcu 2022 roku, zostanie prezesem FDH EPG. FDH EPG oferuje kompletny zakres produktów i usług z zakresu łączności i elektromechaniki, które są liderem wśród branż przemysłowych.

„Utworzenie firmy Electronic Products Group jest wyraźnym sygnałem dla naszych dostawców i klientów, że FDH Aero będzie nadal koncentrować się na obsłudze, jakości i doskonałości łańcucha dostaw – zauważył Enright. – Działania te pozwolą nam lepiej obsługiwać klientów i dostawców, jednocześnie pozostając integralną częścią całościowego rozwiązania FDH Aero”.

Glenn Davidson, prezes i dyrektor generalny BJG, przejdzie do aktywnej roli doradczej po dokonaniu przejęcia, aby wesprzeć integrację. Zespół BJG będzie kontynuował jego dotychczasową pracę w zakresie operacji.

Glenn Davidson, prezes i dyrektor generalny BJG, przekaże swoje obowiązki po dokonaniu przejęcia. Będzie aktywnie doradzał przy integracji. Zespół BJG będzie kontynuował dotychczasowe operacje.

„Nasz zespół BJG jest niezwykle zadowolony z połączenia z FDH EPG i utworzenia przedsiębiorstwa, które będzie liderem w branży, koncentrującym się na doskonałości usług i doświadczeniu produktowym. Transakcja ta stanowi połączenie dwóch głównych dostawców produktów z zakresu wojskowych i lotniczych połączeń elektronicznych – powiedział Davidson. – Cieszy mnie możliwość wspierania strategii integracji oraz ścisłej współpracy ze Scottem, Mitchem i całym zespołem FDH Aero, aby kontynuować realizację naszej wspólnej wizji strategicznej”.

FDH Aero ogłosiło niedawno udane zakończenie transakcji przejęcia BJG, wiodącego międzynarodowego dostawcy części zamiennych dla przemysłu lotniczego, z siedzibą w Hamburgu w Niemczech. Przejęcie stanowi kluczowy element strategii FDH Aero, zgodnie z którą ma ona zwiększyć swoją obecność na rynku lotniczym i obronnym poprzez wzmocnienie swojej pozycji jako globalnego dostawcy.

Doradcami prawnymi FDH w przeprowadzaniu tej transakcji były firmy Kirkland & Ellis, Holland & Knight oraz Crowell & Moring. Houlihan Lokey pełnił rolę wyłącznego doradcy finansowego BJG. Przejęcie BJG jest kamieniem milowym na drodze do realizacji wizji FDH Aero, która polega na wzmocnieniu jej pozycji jako globalnego dostawcy komponentów dla przemysłu lotniczego i obronnego.

FDH Aero planuje aktywnie wykorzystać swoje rozszerzone zasoby i zasięg, aby zapewnić swoim klientom jeszcze lepszą obsługę i wyższą jakość produktów. Firma planuje również wykorzystać swoją nową pozycję na rynku, aby zaoferować swoim klientom szerszy zakres produktów i usług.

FDH Aero będzie dążyć do wykorzystywania jej nowych zasobów i zasięgu do podtrzymania wiodącej pozycji na rynku jako dostawcy komponentów dla przemysłu lotniczego i obronnego na całym świecie.

FDH Aero jest podekscytowane możliwościami wynikającymi z przejęcia BJG i uważa, że ta transakcja znacznie przyczyni się do realizacji jej misji – zapewnienia najwyższej jakości produktów i niezrównanej obsługi klienta.

BJG Electronics Group to profesjonalny dystrybutor i producent komponentów elektronicznych, który ma siedzibę w Ronkonkoma w stanie Nowy Jork. Firma posiada 32 linie franczyzowe, ponad 300 tys. unikalnych numerów części i ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Sześć oddziałów firmy uzyskało certyfikaty ISO9001:2015 i AS9100:2016.

BJG Electronics Group oferuje kompleksowe rozwiązania wspierające wymagania dotyczące połączeń i elektromechaniki w trudnych warunkach. Ich produkty są zatwierdzone przez wiodących światowych producentów OEM z branży obronnej, lotnictwa komercyjnego i kosmicznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie FDHAero.com.

Audax Private Equity to czołowa firma inwestycyjna średniego formatu. Z siedzibą w Bostonie i San Francisco, Audax zarządza aktywami o wartości 16 miliardów dolarów i zatrudnia ponad 185 pracowników i 85 specjalistów ds. inwestycji. Od 1999 roku firma zainwestowała w ponad 160 platform i 1 200 dodatkowych przejęć. Dzięki swojemu zdyscyplinowanemu podejściu do kupna i budowy w sześciu głównych sektorach przemysłu, Audax wspiera swoje spółki portfelowe w optymalizacji działalności i wzroście przychodów, przyczyniając się tym samym do znaczącego wzrostu wartości kapitału.

Od ponad 20 lat Audax Group łączy wiedzę na temat kapitału, zarządzania ryzykiem oraz innowacyjnych strategii inwestycyjnych, by stworzyć dla swoich klientów korzyści z zarządzania inwestycjami alternatywnymi. Audax Private Equity jest częścią tego wyjątkowego doświadczenia, które oferuje innowacyjne produkty i usługi, aby umożliwić klientom osiąganie ich celów finansowych. Więcej informacji na temat naszych usług można znaleźć na stronie AudaxPrivateEquity.com lub polubienie naszego profilu na LinkedIn.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ