Home Biznes i finanse Rusza XVI Europejski Kongres Gospodarczy. PARP zaprasza na swoje stoisko

Rusza XVI Europejski Kongres Gospodarczy. PARP zaprasza na swoje stoisko

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

BCC STARTUPS to nowa inicjatywa Business Centre Club, najstarszej i największej organizacji pracodawców, która teraz otwiera swoje drzwi dla młodych przedsiębiorców i staje się partnerem dla rozwijającego się polskiego biznesu.

W dniach 7-9 maja br. odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział w tym wydarzeniu od lat stwarza możliwości do nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych oraz stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń. PARP będzie obecna zarówno na stoisku w strefie wystawienniczej Centrum, jak i w trzech panelach dyskusyjnych z jej przedstawicielami.

7 maja odbędzie się panel dyskusyjny Green Planet 2, który zostanie otwarty przez ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz. Eksperci omówią rolę funduszy unijnych w rozwoju oraz inwestycjach w sektorze energii i gospodarki. Poruszą także kwestie związane z perspektywą unijną na lata 2021-2027 i możliwościami zastąpienia środków z UE.

Panel będzie również poświęcony Krajowemu Planowi Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz korektom planów wydatkowania. Uczestnicy będą dyskutować także o wpływie presji terminów na rynek, firmy wykonawcze oraz ceny.

Wśród prelegentów znajdą się między innymi Joanna Zembaczyńska-Świątek – pełniąca obowiązki prezesa PARP, Jerzy Małachowski – dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Michał Kopeć – dyrektor Departamentu Programów Europejskich BGK, Anna Jedynak-Rykała – wicemarszałek województwa śląskiego oraz Marek Gzik – sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

8 maja – EEC TALKS, KEZAD i gala EEC Startup Challenge

W dniu następnym, 8 maja, PARP będzie organizował EEC TALKS – Europejskie rozmowy. Podczas dyskusji omówione zostaną możliwości międzynarodowej i transgranicznej współpracy gospodarczej, gotowość inwestycyjna biznesu oraz priorytetowe kierunki działań.

Spotkanie odbędzie się z przedstawicielami dwóch firm, które skutecznie wykorzystały dotacje z funduszy programów unijnych. Smart Kids Planet to startup, który opracował interaktywną salę multimedialną dla dzieci. Według prezesa Karola Gawła, jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku, które łączy świat cyfrowy z rzeczywistym, przenosząc obiekty stworzone w realnym świecie do wirtualnego otoczenia. Drugą zaproszoną firmą jest Prognosis sp. z o.o., której członkini zarządu, Joanna Kopko, opowie o opracowanym systemie precyzyjnego przewidywania zużycia energii, jej ceny oraz innych parametrów istotnych dla optymalnego zarządzania energią w firmach i instytucjach publicznych.

Moderatorem spotkania będzie Karolina Dorywalska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu PARP.

O godzinie 12:00 na stoisku KEZAD będzie można spotkać przedstawicieli PARP – Michała Polańskiego i Aleksandrę Wadowską z Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości. KEZAD to strefa wolnego handlu zlokalizowana w Abu Zabi oraz konsorcjum działające w sektorze przemysłu wspierające rozwój zagranicznych firm na terenie ZEA.

Wieczorem odbędzie się gala przyznawania wyróżnień dla najlepszych startupów konkursu EEC Startup Challenge. W skład jury wchodzi Jacek Bukowicki z Departamentu Rozwoju Startupów w PARP, a nagrody wręczy Marcin Seniuk – dyrektor DRS w PARP.

9 maja – Startupy w Polsce

Następnego dnia na stoisku PARP odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony polskiej scenie startupowej. Goście będą rozmawiać o relacjach z inwestorami oraz aktualnych możliwościach finansowania dla startupów. W panelu wezmą udział przedstawiciele czołowych polskich startupów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami oraz opowiedzą o drodze do sukcesu. Martyn Szczepankowski, Co-Founder & Head of CEE firmy SunRoof oraz Miron Tokarski, prezes zarządu Genomtec, będą rozmawiać o rozwoju biznesu i planach na przyszłość.

W drugiej części spotkania wezmą udział: Andrzej Nowak, założyciel Flexee, Janusz Dramski, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i szef programu Silesia Startup Hub, Cezary Skarżyński, Startup Program Manager CEE, oraz przedstawiciel Start-up Hub Poland. Panelowi będzie przewodniczył Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów w PARP.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ