Home Polityka i społeczeństwo Polska i Korea Południowa: Współpraca w sferze transportu

Polska i Korea Południowa: Współpraca w sferze transportu

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Wizja współpracy

Wiceministrowie wyrazili wolę dalszej współpracy i nawiązania partnerstwa między Polską i Koreą Południową, którego celem będzie wspieranie obu krajów w rozwoju transportu lotniczego i kolejowego.

Mogłyby zostać podejmowane następujące działania:

 • Pomoc w przystosowaniu systemów transportu lotniczego i kolejowego do wymogów technologicznych i regulacyjnych
 • Wymiana wiedzy i doświadczenia w zakresie tworzenia bezpośrednich połączeń lotniczych i kolejowych
 • Transfer technologii i rozwój infrastruktury transportowej
 • Wspólne przedsięwzięcia w zakresie szkolenia i wymiany wiedzy w zakresie zarządzania transportem lotniczym i kolejowym

Oprócz wspomnianych działań obie strony podkreśliły znaczenie współpracy w zakresie transportu lotniczego i kolejowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności regionu. Wierzymy, że współpraca w tym zakresie dostarczy korzyści obu stronom.

Współpraca Polski i Korei Południowej w zakresie transportu lotniczego i kolejowego może mieć ogromny wpływ na rozwój obu krajów i regionu. Poprzez wymianę wiedzy i doświadczenia, a także wspólne projekty możliwe będzie udoskonalenie infrastruktury transportowej, co przyczyni się do wzrostu wydajności, bezpieczeństwa i komfortu transportu.

Współpraca ta może również stanowić ważny krok w kierunku integracji transportowej w regionie i przyczynić się do rozwoju całego regionu, a także do wzrostu wymiany handlowej i turystycznej między Polską i Koreą.

Dlatego też obie strony postanowiły dążyć do wzmocnienia współpracy w tym zakresie, aby jak najszybciej cieszyć się korzyściami płynącymi z współpracy w zakresie transportu lotniczego i kolejowego.

Podziękowanie za słowa wsparcia

Wiceminister Rafał Weber podziękował za słowa wsparcia i wspomniał o zaproszeniu delegacji Korei Południowej na konferencję „Łączenie Ukrainy z Europą i światem: Odbudowa i rozwój zrównoważonej infrastruktury transportowej i wydajnych łańcuchów dostaw” – Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy, która odbędzie się w Rzeszowie w dniach 29-30 marca br.

Wydarzenie to będzie okazją do rozmów na tematy transportowe oraz infrastrukturalne, również w relacjach bilateralnych oraz w kontekście wsparcia odbudowy Ukrainy.

 • Uwzględnione zostaną następujące tematy:
  • Budowa infrastruktury transportowej,
  • Łańcuchy dostaw,
  • Bezpieczeństwo transportu,
  • Eco-driving,
  • Nowoczesne technologie w transportach,
  • Elektromobilność.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/

Konferencja jest doskonałą okazją do wymiany myśli i doświadczeń w wyżej wymienionych dziedzinach, a także do wsparcia Ukrainy w jej dążeniach do integracji z Europą. Jest to również szansa na wzmocnienie wzajemnych relacji między Polską i Koreą Południową.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Leave a Comment

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ