Home Biznes i finanse Shanghai Electric rozpala Światowy Szczyt Energetyki Przyszłości 2024 w Abu Zabi swoimi zeroemisyjnymi technologiami

Shanghai Electric rozpala Światowy Szczyt Energetyki Przyszłości 2024 w Abu Zabi swoimi zeroemisyjnymi technologiami

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Woodpecker.co SA, innowacyjna firma z Wrocławia, zadebiutowała na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w piątek, 19 kwietnia. Jej usługi rewolucjonizują komunikację biznesową i jest to czwarty debiut na głównym parkiecie GPW w tym roku.

ABU ZABI, ZEA, 19 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ — Podczas Światowego Szczytu Energetyki Przyszłości 2024 („Szczyt”) w Abu Zabi, firma Shanghai Electric Power Generation Group („Shanghai Electric” lub „Spółka”) zaprezentowała swoje najnowsze, sprawdzone na rynku krajowym urządzenia i rozwiązania energetyczne. Pod hasłem „E-oświecenie dla zeroemisyjnej przyszłości”, firma podkreśliła swoje wieloletnie zaangażowanie w ekologiczny, zrównoważony rozwój. Trzy E – Energia, Ekologia i Eksploracja – stanowią solidny fundament, który umożliwia Spółce dążenie do bezemisyjnej przyszłości.

Shanghai Electric dąży do opracowywania kompleksowych rozwiązań w zakresie czystej energii, integrujących różne źródła energii w celu zwiększenia alokacji i maksymalizacji efektywności energetycznej, co stanowi kluczowy filar rozwoju miast i przemysłu. Firma ta zdobyła uznanie na całym świecie dzięki innowacyjnym projektom, takim jak fotowoltaiczna elektrownia słoneczna w Dubaju, inicjatywy związane z wytwarzaniem energii fotowoltaicznej w Wielkiej Brytanii oraz projekty elektrowni z turbinami gazowymi w Serbii. Te sukcesy podkreślają nieustanne nowatorstwo technologiczne Shanghai Electric w dziedzinie energetyki i ogromny potencjał ekologicznej energii.

Shanghai Electric oferuje kompleksowe usługi w zakresie energii słonecznej, obejmujące rozwój projektu, dostawy sprzętu, inżynierię, zamówienia, budowę (EPC) oraz eksploatację i konserwację. Firma może pochwalić się sukcesem w wdrożeniu ponad 70 projektów wytwarzania energii słonecznej o łącznej zainstalowanej mocy ponad 5 tys. megawatów w krajach takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, Japonia, Wietnam i Australia.

– Moduły HJT z serii Creator, opracowane przez międzynarodową spółkę Shanghai Electric Hency Solar Technology Co. Ltd. („Hency Solar”), specjalizującą się w technologii solarnej, charakteryzują się wyjątkowo wysokim współczynnikiem dwustronności wynoszącym do 90%, niskim współczynnikiem temperaturowym i charakterystyką anty-PID. Oprócz modułów HJT, firma oferuje również moduły TOPCON i PERC, aby sprostać zróżnicowanym potrzebom klientów. Ich produkty są wykorzystywane w elektrowniach naziemnych, na dachach mieszkalnych oraz przemysłowych i komercyjnych, ze względu na wysoką moc, efektywność i niezawodność.

– Zaproponowano innowacyjne rozwiązanie problemów związanych z „losowością, brakiem ciągłości i zmiennością” w nowych technologiach energetycznych, które obejmuje PV&ES&SC. System ten gwarantuje stabilne i kontrolowane wytwarzanie energii fotowoltaicznej za pomocą inteligentnego algorytmu śledzenia, jednocześnie uwzględniając absorpcję mocy czynnej i wsparcie mocy biernej poprzez hybrydowe magazynowanie i przesuwniki fazowe.

– Robot do czyszczenia modułów fotowoltaicznych stworzony przez Shanghai Electric jest wyposażony w samozasilanie, możliwość przechowywania energii, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz pojemny akumulator. Urządzenie zostało z powodzeniem użyte w wielu projektach na całym świecie, cechuje się stabilną pracą i może znacząco zwiększyć wydajność wytwarzania energii w elektrowniach fotowoltaicznych o 5%-30%.

Szeroka gama opcji do przechowywania energii

Shanghai Electric aktywnie rozwija różnorodne metody przechowywania energii, takie jak magazynowanie energii w sprężonym powietrzu, w kołach zamachowych, w bateriach litowych, w cieczach przepływowych i w stopionej soli. Ich seria produktów do zasilania awaryjnego, domowego, przemysłowego i komercyjnego magazynowania zwróciła już uwagę licznych międzynarodowych klientów:

Zaproponowany jest nowy zapasowy zasilacz stacji bazowej 5G, który jest wysoce modułowy i ma konstrukcję 3U. Dzięki temu można dostarczyć taką samą ilość energii w mniejszym rozmiarze, co ogranicza potrzebną przestrzeń w pomieszczeniach komputerowych.

– W nowej wersji produktów do magazynowania energii w gospodarstwach domowych wykorzystujemy bezpieczne baterie litowo-żelazowo-fosforanowe o długiej żywotności, które zapewniają wysoki poziom magazynowania energii. Dodatkowo integrujemy zabezpieczone urządzenia przeciwwybuchowe, urządzenia chłodzące i gaśnicze oraz systemy zarządzania bateriami (BMS) wspomagające pozostałe zarządzanie energią. Nasze produkty są wyposażone w kompleksowe funkcje ochrony i monitorowania w czasie rzeczywistym.

– Magazyny energii Smart-One opracowane przez Shanghai Electric to bezpieczne, niezawodne i znormalizowane produkty przeznaczone do zastosowań przemysłowych i komercyjnych. Zapewniają elastyczne dopasowanie do różnych warunków oraz umożliwiają przesunięcie szczytów i dolin czasowych, rozłożenie w czasie zużycia energii oraz obniżenie obciążenia sieci elektrycznej.

Shanghai Electric oferuje dwie główne technologie odsalania wody morskiej: termiczną i membranową. Dzięki zrealizowaniu prawie 20 projektów, spółka dostarcza ponad 800 tys. ton słodkiej wody dziennie. Ich trzecia generacja niskoemisyjnej hybrydowej technologii odsalania wody morskiej umożliwia niższe zużycie energii, większą niezawodność systemu i dostosowanie jakości wody. Realizacja największego na świecie projektu gorącej wody z destylacją wieloefektową (F-MED), Zhejiang Petrochemical Project, oraz najważniejszego przedsięwzięcia związanego z łączeniem folii termicznych, Yulong Petrochemical Project, to dwa z najważniejszych osiągnięć firmy.

Shanghai Electric oferuje dwie technologie odsalania wody morskiej: termiczną i membranową, które dostarczają ponad 800 tys. ton słodkiej wody dziennie. Ich trzecia generacja niskoemisyjnej hybrydowej technologii umożliwia niższe zużycie energii, większą niezawodność systemu i dostosowanie jakości wody. Realizacja największego na świecie projektu gorącej wody z destylacją wieloefektową (F-MED), Zhejiang Petrochemical Project, oraz najważniejszego przedsięwzięcia związanego z łączeniem folii termicznych, Yulong Petrochemical Project, to dwa z najważniejszych osiągnięć firmy.

Shanghai Electric zaprezentowała swoją wiodącą pozycję w branży energetycznej podczas targów, potwierdzając swoje zobowiązanie do dalszego rozwoju innowacyjnych rozwiązań. Spółka planuje kontynuować badania i wprowadzać nowe technologie, aby przyczynić się do międzynarodowego zrównoważonego rozwoju oraz tworzyć bardziej ekologiczną, energooszczędną i zrównoważoną przyszłość energetyczną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Electric Wind Power i Shanghai Electric, odwiedź stronę https://www.shanghai-electric.com/group_en/.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ