Home Biznes i finanse Poznaj najlepsze polskie uzdrowiska – VIII edycja EKO HESTIA SPA

Poznaj najlepsze polskie uzdrowiska – VIII edycja EKO HESTIA SPA

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

EKO HESTIA SPA jest jedynym w swoim rodzaju konkursem, który daje polskim uzdrowiskom możliwość wykazania się. Ocenia on kompleksowe, długofalowe zaangażowanie w ochronę środowiska. Ponadto, w ramach tych działań, uzdrowiska uczą lokalnych społeczności jak dbać o środowisko.

W VIII edycji konkursu oceniane będą innowacyjne działania i inwestycje zrealizowane w latach 2018-2022, mające pozytywny wpływ na środowisko. Fundator ERGO Hestia przyzna główną nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem zwycięskie uzdrowisko zobowiązane jest wykorzystać ją na realizację inicjatyw i przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Ponadto, wśród zwycięzców rozdane zostaną roczne ubezpieczenia od szkód środowiskowych.

„Zmiany klimatyczne to ogromne wyzwanie, z którymi musimy się wszyscy dziś zmierzyć. Dlatego nasz konkurs ma przede wszystkim wymiar praktyczny – nagradzamy przecież co roku, konsekwentnie od wielu lat – najlepsze proekologiczne pomysły, inwestycje i projekty polskich uzdrowisk, związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska, które są godne naśladowania przez inne samorządy” – podkreśla Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia.

Od 2012 r. w siedmiu edycjach konkursu wzięło udział 34 uzdrowiska. Laureatami nagrody głównej byli Uniejów (2016 r.), Busko-Zdrój (2017 r.), Inowrocław (2018 r.), Lądek-Zdrój (2019 r.), Latoszyn (2020 r.), Muszyna (2021 r.) i Rabka-Zdrój (2022 r.). Dotychczasowi laureaci mogą brać udział w konkursie po upływie pięciu lat od ostatniego zwycięstwa.

W VIII edycji konkursu zakwalifikowano 7 uzdrowisk z Polski. Do rywalizacji o główną nagrodę przystąpią: Sopot, Ustka (woj. pomorskie), Uniejów (woj. łódzkie), Jelenia Góra (woj. dolnośląskie), Goczałkowice-Zdrój (woj. śląskie), Czarny Dunajec (woj. małopolskie) i Solec-Zdrój (woj. świętokrzyskie).

Ubiegły rok był dla EKO HESTIA SPA wyjątkowy, ponieważ mieliśmy zaszczyt przyznać pierwszemu laureatowi naszej nagrody EKO-WIZJONERA, Józefowi Kaczmarkowi, burmistrzowi Uniejowa.

Partnerem merytorycznym konkursu EKO HESTIA SPA jest Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, które zrzesza polskie miejscowości posiadające status uzdrowiska.

W ubiegłym roku EKO HESTIA SPA miała szczęście przyznać nagrodę EKO-WIZJONERA Józefowi Kaczmarkowi, burmistrzowi Uniejowa. To wyróżnienie jest przyznawane od ubiegłego roku i z roku na rok przyciąga coraz większą uwagę.

W ramach współpracy z EKO HESTIA SPA, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP wspiera merytorycznie konkurs, dbając o jego najwyższą jakość.

„To właśnie polskie uzdrowiska często są pionierami nowatorskich działań w sferze ochrony środowiska – mówi dr Jan Golba, prezes SGU RP, samorządowiec i długoletni burmistrz Muszyny. – To konkurs niezwykle potrzebny i zupełnie wyjątkowy – nawet w skali europejskiej – realnie wspierający najcenniejsze inicjatywy, inwestycje i działania, związane z ekologią”.

Aby uczestniczyć w VIII edycji konkursu, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.sgurp.pl i przesłać go najpóźniej do 30 września 2023 roku.

Udział w konkursie to świetna okazja do odkrycia w sobie zdolności twórczych i rozwoju umiejętności.

Grupa ERGO Hestia jest jednym z głównych sponsora konkursu, który jest skierowany do osób w wieku od 16 do 30 lat.

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Konkursu ERGO Hestia! Czekamy na Państwa twórcze pomysły!

Konkurs ERGO Hestia jest znakomitą okazją do rozwijania swoich zdolności twórczych i umiejętności.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.sgurp.pl i przesłać go do 30 września 2023 roku.

Grupa ERGO Hestia, działająca na rynku ubezpieczeń od ponad 30 lat, jest jednym z głównych sponsorów konkursu. Konkurs jest skierowany do osób w wieku od 16 do 30 lat.

Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi jesienią 2023 roku.

Grupa ERGO Hestia jest liderem w dziedzinie innowacji w branży ubezpieczeniowej, oferując swoim klientom produkty i usługi najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji Konkursu ERGO Hestia! Z przyjemnością oczekujemy Państwa twórczych pomysłów!

Grupa ERGO Hestia składa się z dwóch spółek ubezpieczeniowych: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Dzięki swojej rozbudowanej ofercie, Grupa gwarantuje ubezpieczenia odpowiednie dla ludzi indywidualnych, biznesu i przemysłu. Każda z czterech marek – ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive – oferuje wyjątkowe ubezpieczenia, które pozwolą zabezpieczyć Twój majątek i życie.

Od momentu powstania w 1991 roku Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia szybko się rozwijało, osiągając pozycję największej firmy ubezpieczeniowej w Polsce w warunkach gospodarki wolnorynkowej. Głównym akcjonariuszem Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, który jest częścią największego reasekuratora – Munich Re.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ