Home Biznes i finanse Europa w krzyżowym ogniu: raport Stridera

Europa w krzyżowym ogniu: raport Stridera

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Raport firmy Strider „Europe in the Crosshairs” wyraźnie wskazuje, że Chiny prowadzą systematyczną politykę pozyskiwania i wykorzystywania talentów oraz własności intelektualnych europejskich przedsiębiorstw z branży półprzewodników, aby zapewnić sobie przewagę w swoim sektorze.

W ostatnich dwudziestu latach Departament Pracy Zjednoczonego Frontu Komunistycznej Partii Chin intensywnie działał na rzecz pozyskania tysięcy pracowników z czołowych firm z sektora półprzewodników i technologii z całej Europy, aby wzmocnić przemysł układów scalonych w Chinach.

20 lipca 2023 roku firma Strider Technologies, Inc. przyjrzała się bliżej działaniom ChRL w kierunku zatrudniania europejskich ekspertów w celu rozwoju zaawansowanych półprzewodników w Chinach. Według raportu firmy, inicjatywa ChRL odgrywa kluczową rolę we wzmocnieniu wojskowych zdolności technologicznych oraz umożliwieniu ChRL osiągnięcia pozycji światowego lidera w tej dziedzinie.

„ChRL nie odpuszcza w swoich skoordynowanych, systematycznych dążeniach do pozyskiwania zaawansowanych technologii i wiedzy fachowej, niezbędnych do realizacji ambicji wojskowych i gospodarczych kraju – powiedział Greg Levesque, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Strider. – Nasze dane pokazują, że europejskie firmy technologiczne, zwłaszcza firmy działające w sektorze półprzewodników, są i pozostaną na celowniku geopolitycznej walki o własność intelektualną i talenty. Europejskie rządy i firmy półprzewodnikowe podejmują wyzwanie, ale należy zrobić więcej, aby chronić swoje talenty i konkurencyjność przemysłową w obliczu ponownego pojawienia się konkurencji ze strony wielkich mocarstw”.

Departament Pracy Zjednoczonego Frontu wykazuje się wagą w określaniu i rekrutowaniu wybitnych osób z całego świata do realizacji chińskich zamierzeń przemysłowych, określanych wspólnie jako „Strategia CHRL na rzecz budowania supermocarstwa w zakresie talentów”. Dwa ugrupowania, wspierane przez Zjednoczony Front, odgrywają niezastąpioną rolę w ukierunkowaniu na technologię europejskich półprzewodników oraz talenty – mianowicie Federacja Chińskich Stowarzyszeń Zawodowych w Europie (FCPAE) i jej podległa jednostka – Europejskie Chińskie Forum Zawodowe Mikroelektroniki (IC-Forum).

Globalna sieć wywiadowcza firmy Strider wykryła systematyczne działania, które Zjednoczony Front podejmuje przy użyciu FCPAE oraz IC-Forum, mające na celu zagrożenie dla europejskiego przemysłu technologicznego. Szczegółowo, polegają one na trzech podstawowych metodach:

  • Chińskie firmy nadal polegają na zagranicznych partnerach, aby rozszerzyć swoje zasoby badawcze i rozwojowe. Globalne partnerstwa badawcze stanowią ważny mechanizm do współpracy między przedsiębiorstwami i instytucjami naukowymi oraz do wzmacniania wiedzy i umiejętności w dziedzinie innowacji.
  • Organizacje takie jak National Science and Technology Awards Conference (NSTAC) wspierają współpracę między przedsiębiorstwami i instytucjami naukowymi poprzez organizowanie wydarzeń i spotkań, w których uczestniczą przedstawiciele zarówno z ChRL, jak i z zagranicy.

1. Rekrutowanie międzynarodowych talentów

  • Firmy Strider dostarczają dane dotyczące globalnego ruchu talentów, które wskazują, że od ponad 20 lat do ChRL przeniosło się ponad 30 tys. pracowników z czołowych europejskich firm technologicznych.
  • Chińskie podmioty gospodarcze korzystają z programów talentów, stowarzyszeń absolwentów i wydarzeń branżowych, wspieranych przez rząd, aby zachęcić zagranicznych ekspertów do przeniesienia się do ChRL.
  • Program rekrutacji talentów, taki jak IC-Forum, zgromadził przed 2019 rokiem ponad 200 członków, z których 101 powróciło do ChRL. Ponad 15% z nich zostało wybranych do Programu Tysiąca Talentów.

2. Rozszerzanie międzynarodowej współpracy badawczej

  • Chińskie firmy wciąż poszukują zagranicznych partnerów, aby zwiększyć swoje zasoby badawcze i rozwojowe. Partnerstwa międzynarodowe to ważny mechanizm do współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i instytucjami naukowymi, umożliwiający wzmocnienie wiedzy i umiejętności związanych z innowacjami.
  • Organizacje takie jak National Science and Technology Awards Conference (NSTAC), poprzez organizację spotkań i wydarzeń, wspierają współpracę między przedsiębiorstwami i instytucjami naukowymi w ChRL i za granicą.

Globalne dane opublikowane przez Strider pokazują, że w ciągu ostatnich 20 lat doszło do ponad 3000 przypadków współpracy między czołowymi europejskimi firmami z sektora półprzewodników a organizacjami z ChRL, w tym powiązanymi z chińskim rządem i wojskiem. Współpraca ta nie tylko ułatwia chińskim organizacjom rządowym budowanie relacji z zagranicznymi ekspertami i ułatwia im podróże do Chin w celu wymiany technologicznej i rekrutacji do programów dla talentów, ale także pozwala im przejmować czołowe, globalne firmy i wykorzystywać ich technologię do własnych celów.

Rząd ChRL wspiera globalne firmy technologiczne poprzez finansowanie przejęć. Z raportu opracowanego przez Strider wynika, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat ponad 200 organizacji z ChRL, w tym wiele przedsiębiorstw państwowych, zainwestowało w europejskie firmy zajmujące się produkcją półprzewodników. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.striderintel.com/resources/europe-in-the-crosshairs/.

Pierwszą linią obrony w globalnej erze konkurencji strategicznej stanowi technologia Strider. Nasze inteligentne narzędzia służą do wykrywania i zapobiegania kradzieży własności intelektualnej i słabym punktom łańcucha dostaw. Dzięki naszej szerokiej gamie produktów i usług, firma ma możliwość proaktywnego zarządzania ryzykiem i wzmacniania bezpieczeństwa intelektualnego. Strider jest wiodącym dostawcą usług w Salt Lake City, Waszyngtonie i Londynie, dostarczającym najlepsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa informacji i własności intelektualnej.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ