Home Biznes i finanse Stalowa Wola: Osiedle Poręby przejdzie metamorfozę

Stalowa Wola: Osiedle Poręby przejdzie metamorfozę

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Wkrótce miasto Stalowa Wola ogłosi przetarg na kompleksowy projekt modernizacji dróg i zagospodarowania terenów na osiedlu Poręby. Przewiduje się znaczące zmiany infrastrukturalne w obszarze od żłobka przy ul. Poniatowskiego po wyjazd przy obiekcie handlowym Carrefour oraz tereny przyległe do Przedszkola nr 3 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12.

Celem inicjatywy jest poprawa jakości infrastruktury oraz rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem i miejscami parkingowymi.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz stworzenie lepszych warunków komunikacyjnych. Dzisiejsze warunki na drogach są niebezpieczne i niewystarczające, dlatego zamierzamy wprowadzić zmiany takie jak odwodnienie, poszerzenie dróg, chodników oraz lepsze oznakowanie. Istotnym aspektem jest również rozwiązanie problemu z miejscami parkingowymi – powiedział prezydent.

W ramach projektu planowane jest stworzenie nowych parkingów oraz uporządkowanie istniejących. Dodatkowo, teren będzie monitorowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, a osiedle zostanie dodatkowo oświetlone.

Ważnym elementem projektu jest przekształcenie łąk między Przedszkolem nr 3 a Publiczną Szkołą Podstawową nr 12 w funkcjonalną przestrzeń dla mieszkańców. Projekt koncepcyjny, opracowany przez miasto, będzie przedmiotem konsultacji społecznych, aby uwzględnić oczekiwania mieszkańców – powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podczas konsultacji społecznych omówimy projekt zagospodarowania przestrzeni między blokami Jana Pawła 46 i 56. Obecnie brakuje tam terenów zielonych oraz placów zabaw. Nasz projekt zakłada stworzenie nowoczesnego placu zabaw, terenów rekreacyjnych oraz zieleni osłonowej, która ma na celu zmniejszenie hałasu ulicznego.

Nowym centralnym punktem tego miejsca będzie kolista tężnia solankowa, która stanie się miejscem spotkań i odpoczynku. Między blokami powstanie nowy plac z wieżą, zjeżdżalniami, piaskownicami i sekcjami dla dzieci różnych grup wiekowych. Szczegóły dotyczące rozmieszczenia zabawek i elementów będą przedmiotem konsultacji z rodzicami – wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Projekt modernizacji dróg oraz zagospodarowania terenów na osiedlu Poręby planowany jest na koszt około 2 milionów złotych. Przetarg na realizację projektu zostanie ogłoszony w najbliższych dniach, a konsultacje społeczne odbędą się w drugiej połowie kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12. Mieszkańcy otrzymają szczegółowe informacje za pomocą zaproszeń oraz komunikatów rozpowszechnianych przez Spółdzielnię Mieszkaniową.

Prezydent Stalowej Woli zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach, ponieważ ostateczny projekt, który zostanie skierowany do prac budowlanych, będzie zależał od wyniku konsultacji.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ