Home Biznes i finanse Rozwiązania SOFAR PowerMaster: Rewolucja w przemysłowych systemach magazynowania energii

Rozwiązania SOFAR PowerMaster: Rewolucja w przemysłowych systemach magazynowania energii

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

24 maja 2023 roku, SZANGHAJ /PRNewswire/ — Firma SOFAR, międzynarodowy producent rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii na skalę przemysłową, stała się pierwszym producentem podłóg, który otrzymał prestiżową nagrodę za zmniejszenie emisji. Na targach SNEC 2023 firma zaprezentowała najnowszą innowację w tej dziedzinie – SOFAR PowerMaster, który okazał się przełomem technologicznym.

Firma SOFAR otrzymała wyróżnienie za zastosowanie zaawansowanych technologii w zakresie magazynowania energii, które znacząco zmniejszyły emisje szkodliwych substancji do atmosfery. Wyjątkowo wydajny i elastyczny PowerMaster przynosi wymierne korzyści w zakresie efektywności energetycznej, wydajności i ceny.

PowerMaster to innowacyjna technologia opracowana przez SOFAR, która wprowadza radykalne rozwiązania w branży systemów ESS. Jego pięć kluczowych cech umożliwia osiągnięcie większej wydajności energetycznej przy niższych kosztach, zapewniając jednocześnie bezpieczną pracę systemu przez całą dobę.

Prowadzący w branży hybrydowy układ chłodzenia firmy X to innowacyjna technologia połączenia chłodzenia powietrzem i wodą. System został wyposażony w inteligentny monitoring zmniejszający straty wydzielanego ciepła nawet o 30%, co zapobiega kondensacji w komorach baterii i zapewnia wydajne i stabilne chłodzenie. Dodatkowo układ charakteryzuje się niższą różnicą temperatury baterii (≤2.5℃), co pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu temperatury ogniw i wydłużenie ich żywotności o 14%.

System SOFAR PowerMaster został zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Wyposażony jest w restrykcyjne normy 3+2, w tym potrójny system gaśniczy oraz konstrukcję odporną na emisje gazów palnych i eksplozję. Wszystkie te zabezpieczenia skutecznie chronią ogniwa przed wysokim napięciem lub zwarciem, a jednocześnie zapewniają stabilną pracę systemu przez całą dobę.

Nasz system jest w stanie zapewnić elastyczne możliwości rozbudowy. Posiada modułową strukturę, co umożliwia dostosowanie mocy jednej komory do 3,93 MWh, co z kolei ułatwia dostosowanie systemu do potrzeb klienta. Dodatkowo, inteligentne zarządzanie z poziomu szafy zwiększa wydajność energetyczną i pozwala na zmniejszenie strat. Trzystopniowa topologia i maksymalna skuteczność przetwarzania na poziomie 99% czynią z naszego systemu optymalne rozwiązanie dla wszystkich.

Optymalizacja kosztów i zrównana oszczędność energii to cechy charakterystyczne dla SOFAR PowerMaster. Wysoka integracja konstrukcji i wydajne systemy zarządzania są istotne dla zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i zminimalizowania kosztów. Wysoka kompatybilność z ogniwami 320 Ah oznacza niższy koszt inwestycji i wyższą gęstość energii. SOFAR PowerMaster to najlepsze rozwiązanie do magazynowania energii dla przemysłu.

Inteligentne sterowanie

SOFAR PowerMaster wykorzystuje inteligentne algorytmy sterowania, które zapewniają elastyczne regulowanie mocy systemu. Zostały one zastosowane w celu usprawnienia zarządzania, a automatyczne koordynowanie w czasie rzeczywistym pozwala na pełne wykorzystanie mocy falownika.

Inteligentne sterowanie

Inteligentne algorytmy sterowania w SOFAR PowerMaster zostały zaprojektowane w celu optymalizacji zarządzania. Automatyczna koordynacja w czasie rzeczywistym zapewnia maksymalne wykorzystanie mocy falownika, a elastyczne regulowanie mocy systemu umożliwia dostosowanie do wymagań użytkowników.

Yu Feng, wiceprezes SOFAR, zapowiedział, że SOFAR PowerMaster ma wprowadzić rewolucyjne zmiany w branży systemów magazynowania energii na skalę przemysłową, dzięki własnemu autorskiemu rozwiązaniu, które powstało po dekadzie pracy i badań.

„Jako czołowy gracz na światowym rynku systemów ESS SOFAR cieszy się uznaniem klientów na całym świecie. Nawiązaliśmy ponadto współpracę z TÜV Rheinland, w ramach której ma powstać biała księga dla systemów magazynowania energii na skalę przemysłową. Jesteśmy podekscytowani tym przedsięwzięciem, ale jednocześnie skupiamy się na tworzeniu przełomów technologicznych z myślą o budowie bardziej zrównoważonego społeczeństwa dla nas wszystkich” – dodał.

Firma SOFAR jest czołowym producentem rozwiązań dla fotowoltaiki i systemów magazynowania energii, któremu zależy na wiodącej roli w cyfrowych rozwiązaniach energetycznych. W naszej szerokiej ofercie produktów znajdują się falowniki fotowoltaiczne, falowniki hybrydowe, akumulatorowe systemy magazynowania energii, a także inteligentne systemy zarządzania energią zarówno w przypadku użytkowników indywidualnych, jak i w branży przemysłowej i handlowej. Do 2021 r. SOFAR osiągnęło szereg sukcesów, w tym znalazło się w pierwszej piątce dostawców falowników hybrydowych, zbudowało międzynarodową sieć badawczo-rozwojową oraz utworzyło trzy centrów badawczo-rozwojowe i dwa zakłady produkcyjne. Do 2022 r. SOFAR dostarczyła falowniki o łącznej mocy 18 GW klientom z ponad 100 krajów i regionów na całym świecie, a roczna moc falowników stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych i systemach magazynowania energii wyniosła 10 GW, a pojemność akumulatorów SOFAR wyniosła 1 GWh.

W ramach działań SOFAR na rzecz zmiany klimatu i odpowiedzialności społecznej firma stale się rozwija, aby zapewnić wiodącą pozycję wśród cyfrowych rozwiązań energetycznych. Do 2021 r. osiągnęła wiele sukcesów, w tym znalazła się w pierwszej piątce dostawców falowników hybrydowych, zbudowała międzynarodową sieć badawczo-rozwojową oraz utworzyła trzy centrów badawczo-rozwojowych i dwie bazy produkcyjne. Dzięki temu do 2022 r. SOFAR sprzedała falowniki o łącznej mocy 18 GW w ponad 100 krajach i regionach na całym świecie, a roczna moc falowników stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych i systemach magazynowania energii wyniosła 10 GW, a pojemność akumulatorów SOFAR wyniosła 1 GWh.


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ