Home Polityka i społeczeństwo Podkarpacie Świeżo Upieczone z Nowym Tabor Kolejowym

Podkarpacie Świeżo Upieczone z Nowym Tabor Kolejowym

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podkreśla istotę dobrze rozwiniętej sieci transportowej dla wzmocnienia gospodarczego kraju i jego poszczególnych regionów. Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreśliła znaczenie kolei jako części transportowego krwioobiegu podczas uroczystości na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej akcentuje, że kompleksowa infrastruktura transportowa jest kluczem do sukcesu gospodarczego kraju i jego poszczególnych regionów. Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak wyraziła swoją opinię na temat znaczenia kolei jako części transportowego krwioobiegu podczas uroczystości na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie.

Pierwsze pojazdy kolejowe, które dzisiaj zostały odebrane przez Zarząd województwa podkarpackiego, są częścią programu regionalnego wsparcia finansowanego z Unii Europejskiej. W sumie zakupiono osiem nowych pojazdów szynowych z napędem elektrycznym oraz cztery zespoły trakcyjne, które będą służyły do obsługi pociągów regionalnych.

Ta inwestycja to znak, że władze województwa stawiają sobie wysokie wymagania w zakresie zapewnienia dostępu do usług publicznych. Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, podkreśla, że jej efektem będzie szybka, nowoczesna i przyjazna dla środowiska komunikacja kolejowa, która przyniesie mieszkańcom korzyści.

Inwestycja w tabor kolejowy była niezbędna i okazała się bardzo opłacalna. Koszt całkowity wyniósł 341 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 144 mln zł.

Zakup nowoczesnego taboru przyniesie wiele korzyści. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu podróży, pojazdy będą bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Poprawi to jakość komunikacji kolejowej i zwiększy dostęp do transportu publicznego.

Polska kolej przechodzi znaczącą modernizację. Nowoczesne pociągi jeżdżą po odnowionych liniach, a przewoźnicy dbają o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Ponadto, osoby z niepełnosprawnościami mają dostęp do szerokiego spektrum usług oferowanych przez kolej. Małgorzata Jarosińska-Jedynak podsumowała to stwierdzeniem, że jest to transformacja widoczna gołym okiem.

Sekretarz stanu podkreśliła, jak ważne jest wspieranie regionalnych i lokalnych połączeń kolejowych, co zapewni lepszą dostępność komunikacyjną.

Wiceszefowa resortu funduszy i polityki regionalnej zwróciła uwagę na dostępne środki unijne na lata 2021-2027, które pozwolą na realizację inwestycji z zakresu komunikacji publicznej.

PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania do nich żadnych zmian, zgodnie z treścią dostarczoną przez nadawcę. Nadawca odpowiada za jego zawartość, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ