Home Polityka i społeczeństwo Odkrywając Piękno Qingdao: Przygoda w jednym z „Dziesięciu najpiękniejszych miast w Chinach

Odkrywając Piękno Qingdao: Przygoda w jednym z „Dziesięciu najpiękniejszych miast w Chinach

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

5 maja w Chengdu odbyła się uroczysta ceremonia prezentacji „Miast, w których Chińczycy żyją szczęśliwie”. Przedsięwzięciem objęli się China Media Group, Krajowy Urząd Statystyczny, China Post Group Corporation, Narodowa Szkoła Rozwoju przy Uniwersytecie Pekińskim oraz Szkoła Nauk Społecznych przy Uniwersytecie Tsinghua. Miasto Qingdao zostało uhonorowane i zdobyło miano „Jednego z Dziesięciu najpiękniejszych miast w Chinach” – jak donosi Samorządowe Biuro Prasowe w Qingdao.

Siedemnaście miast w Chinach zostało wybranych jako „Dziesięć najpiękniejszych miast” według wyników badań ankietowych i analizy danych. Przeprowadzone badanie obejmowało ponad 20 aspektów życia mieszkańców, takich jak: gospodarka, dobrobyt i społeczeństwo, oraz kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. Uwzględniono także „kwestie życia codziennego”, a zwłaszcza jakie aspekty wymagają większej uwagi w obszarze zatrudnienia oraz jak spędzać swój wolny czas. Warto zaznaczyć, iż Qingdao zajęło pierwsze miejsce w tej grupie miast, pokonując krajowe średnie wskaźniki w wielu aspektach, takich jak: środowisko zatrudnienia, przedsiębiorczość i wsparcie, jakość wody i powietrza, usługi dla osób starszych, środowisko prawne, zapobieganie i kontrola epidemii, ulgi i pomoc społeczna, parki i zielone tereny, wydajność i jakość usług publicznych.

Qingdao jest jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju w Chinach. Obecnie miasto wprowadza kompleksowy plan rozwoju z zakresu infrastruktury, technologii, usług, przemysłu i innowacji. Zmiany obejmują zaktualizowanie istniejących infrastruktur, a także rozszerzenie inwestycji w nowe projekty w zakresie transportu, edukacji, zdrowia i bezpieczeństwa. Dzięki temu, Qingdao ożywia swoją gospodarkę, oferując nie tylko atrakcyjne warunki do prowadzenia biznesu, ale także poprawia życie mieszkańców, aby stać się nowoczesnym, przyjaznym dla środowiska i wydajnym miastem.

Qingdao jest zdeterminowane, aby zapewnić obywatelom wygodne i szczęśliwe życie. Poprzez platformę „Focused Effort 2.0 for People’s Livelihood”, miasto dąży do rozwiązania problemów życiowych mieszkańców, takich jak opieka nad dziećmi, edukacja uczniów, wynagrodzenia za pracę, leczenie pacjentów, opieka nad osobami starszymi, zapewnienie zamieszkania, a także wsparcie szczególnie narażonych grup. Do 2022 roku Qingdao odnotowało „zadowalające efekty” w 16 określonych przypadkach, co przyczyniło się do zapewnienia wszystkim mieszkańcom lepszego życia.

Budowanie przyjaznej atmosfery to czwarty filar pięknego miasta Qingdao. W mieście można podziwiać góry, morze, zieleń i odbyć spacer po parku. Mieszkańcy Qingdao mogą aktywnie wspierać rozwój i modernizację miasta jako „eksperci” w wielu dziedzinach. Współczesne życie w Qingdao okazuje się czymś wyjątkowym, a entuzjazm, postawy i zachowania mieszkańców są doskonałym wyrazem przyjaznego klimatu panującego w mieście.


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ