Home Polityka i społeczeństwo Podkarpackie Koleje: Inwestycja w nowy tabor kolejowy

Podkarpackie Koleje: Inwestycja w nowy tabor kolejowy

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza do współpracy w tworzeniu wydajnej sieci transportowej dla korzyści całego kraju. Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreśliła, że kolej jest ważnym elementem dla osiągnięcia tego celu podczas uroczystości zorganizowanej na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie.

Dzisiaj Zarząd Województwa Podkarpackiego odebrał pierwsze pojazdy szynowe do obsługi pociągów regionalnych, które zostały zakupione za pośrednictwem programu regionalnego Unii Europejskiej. W sumie pojazdy te obejmują 8 pojazdów z napędem elektrycznym oraz 4 zespoły trakcyjne.

Inwestycja stanowi bezdyskusyjny dowód na to, że władze województwa dbają o to, aby usługi publiczne były dostępne na najwyższym poziomie. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z szybkich, nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska środków transportu kolejowego – podkreśliła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Inwestycja w nowy tabor kolejowy kosztowała 341 mln zł, w tym kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wyniosła 144 mln zł.

Nowy tabor kolejowy zapewni zarówno wzrost bezpieczeństwa podróżnych, jak i komfortu jazdy dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Przyczyni się również do poprawy dostępności komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami.

Polska kolej zmienia się na naszych oczach. Modernizowane są setki kilometrów linii, nowocześniejsze pociągi przemierzają torowiska, a pasażerowie odczuwają wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Co ważne, usługi kolei są coraz bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami – zauważyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Sekretarz stanu podkreśliła znaczenie inwestowania w rozwój połączeń kolejowych na poziomie lokalnym i regionalnym w celu poprawy dostępu do transportu publicznego i walki z wykluczeniem komunikacyjnym.

Wiceszefowa resortu funduszy i polityki regionalnej zachęciła również do wykorzystania szans jakie dają fundusze unijne na lata 2021-2027 w realizacji inwestycji komunikacyjnych.

Serwis PAP SA publikuje komunikaty bez jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ