Home Polityka i społeczeństwo MS: nagrody w edukacyjnym konkursie na najlepszy scenariusz rozprawy sądowej (komunikat)

MS: nagrody w edukacyjnym konkursie na najlepszy scenariusz rozprawy sądowej (komunikat)

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

– Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Prawo będzie wam towarzyszyło na co dzień, bez względu na to, czy podejmiecie studia na tym kierunku. Wielkie gratulacje i słowa uznania za sukces w naszym projekcie – mówił wiceminister Marcin Warchoł, który wręczył dziś (3 marca br.) nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu na najlepszy scenariusz i symulację rozprawy sądowej.

Konkurs jest częścią programu edukacyjnego „Problemy Prawa? Prosta Sprawa!” realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W projekcie mogli uczestniczyć uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Łącznie od zeszłego roku szkolnego wzięło w nim udział ok. 1,5 tys. uczniów. Zrealizowano ponad 70 godzin zajęć.

Szkoła, która zakwalifikuje się do programu, może wybrać między dwoma blokami tematycznymi zajęć: cywilnym i karnym. Zajęcia prowadzili zdalnie praktycy prawa: prokuratorzy, sędziowie, asystenci sędziego i prokuratora, pracownicy naukowi uczelni wyższych. Przygotowują one młodzież do samodzielnego opracowania scenariusza rozprawy sądowej i nagrania symulacji (video) w oparciu zagadnienie prawne wylosowane po zakończeniu zajęć.

Spośród przesłanych prac, komisja konkursowa – złożona m.in. z sędziów i prokuratorów – wyłoniła dwie zwycięskie prace i wyróżniła trzy inne.

Nagrodzono uczniów z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku i IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Natomiast wyróżnienia otrzymali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie oraz z Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach.

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów!

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ