Home Nauka i technologie T-Mobile Polska uruchomił ponad dwa tysiące stacji bazowych sieci 5G Bardziej

T-Mobile Polska uruchomił ponad dwa tysiące stacji bazowych sieci 5G Bardziej

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ponad 2000 stacji bazowych emitujących sygnał 5G z pasma C zostało uruchomionych od początku roku przez T-Mobile Polska S.A. Sieć 5G oferowana przez spółkę obejmuje zasięgiem 1/4 mieszkańców Polski. Prezes zarządu T-Mobile Polska S.A., Andreas Maierhofer, podkreśla, że technologia 5G to skok jakościowy, dlatego firma oferuje klientom 30-dniowy darmowy okres próbny.

Od stycznia 2024 r. T-Mobile Polska S.A. rozwija sieć 5G, która obecnie obejmuje ponad 330 lokalizacji w Polsce, zapewniając niezawodną łączność o szybkości transmisji do 1 GB na sekundę w różnych częściach kraju, nie tylko w dużych miastach.

W Warszawie znajduje się ponad 300 stacji bazowych, w Krakowie ponad 140, a w Poznaniu ponad 130. Mapa zasięgu sieci 5G T-Mobile jest dostępna na stronie: https://www.t-mobile.pl/5g.

„Zdecydowaliśmy, że każdy klient może przetestować ten skok jakościowy, jakim jest technologia 5G. Dlatego zaoferowaliśmy klientom 30-dniowy darmowy okres próbny sieci 5G Bardziej, który wystarczy aktywować w aplikacji Mój T-Mobile do końca kwietnia, aby poczuć ogromną różnicę pomiędzy dotychczas stosowaną technologią 4G a najnowszą i cieszyć się nielimitowanym dostępem do Internetu” – podkreśla Andreas Maierhofer.

„Dlatego mogliśmy jako pierwsza i najbardziej innowacyjna firma, włączyć 5G w Polsce, dzięki czemu klienci mogą naprawdę cieszyć się najnowszą generacją sieci mobilnej” – zaznacza Andreas Maierhofer.

Według prezesa T-Mobile Polska, spółka już rok temu przeanalizowała plany modernizacji i inwestycji w sieć 5G.

Alexander Jenbar, członek zarządu ds. Technologii i Innowacji w T‑Mobile Polska S.A., zauważa, że sieć 5G ma na celu nie tylko zwiększenie prędkości transmisji danych, ale także poprawę działania różnych aplikacji, takich jak streaming wideo na żądanie czy pobieranie i przesyłanie dużych plików, bez opóźnień.

„Chcemy mieć pewność, że klienci mając lepsze doświadczenia w użytkowaniu nowej technologii, nie utkną w starszej technologii. Dlatego obowiązkiem T-Mobile jest zapewnienie, że wdrażamy najnowszą możliwą technologię” – mówi Alexander Jenbar.

Alexander Jenbar podkreśla, że technologia 5G otwiera nowe możliwości, takie jak wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz rozwój Internetu Rzeczy (IoT), co pozwala urządzeniom elektronicznym na komunikację w czasie rzeczywistym.

Według Alexandra Jenbara, technologia 5G pozwala na wykorzystanie rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją oraz rozwój Internetu Rzeczy (IoT), co umożliwia komunikację między urządzeniami elektronicznymi w czasie rzeczywistym.

T-Mobile wykorzystuje sieć 5G do tworzenia nowych produktów dla klientów, takich jak oferta FWA oferująca prędkość porównywalną z światłowodem. Rozwój sieci 5G otwiera również nowe możliwości dla cyfrowej transformacji Polski oraz przynosi ogromne korzyści dla biznesu, co pozwoli na rozwój Przemysłu 5.0.

„Technologia jest podstawą. Technologia, która rozwija się w firmę technologiczną to nasz najwyższy priorytet. Pozwala nam dostarczać klientom produkty dostosowane do ich rzeczywistych potrzeb, umożliwiając zakup większej liczby usług od jednego dostawcy, umożliwiając lepszą integrację i płynne użytkowanie” – wyjaśnia Andreas Maierhofer.

Teraz, wszyscy abonenci usług T-Mobile mogą cieszyć się korzyściami oferty 5G Bardziej, bez względu na rodzaj taryfy.

To oznacza, że klienci oferty na doładowania (T-Mobile MIX), klienci Red Bull MOBILE oraz użytkownicy ofert T-Mobile na kartę, takie jak GO! M, GO! M+UA i GO! L, również mogą korzystać z usługi 5G.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ