Home Polityka i społeczeństwo MI: spotkanie wiceministrów ds. transportu Polski i Korei Południowej (komunikat)

MI: spotkanie wiceministrów ds. transportu Polski i Korei Południowej (komunikat)

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

– Ministerstwo Infrastruktury:

Współpraca w zakresie transportu lotniczego i kolejowego była tematem rozmowy wiceministra infrastruktury Rafała Webera z wiceministrem gruntów, infrastruktury i transportu Republiki Korei Eo Myeong-so. Spotkanie odbyło się 2 marca 2023 r. w Warszawie.

Przedstawiciele resortów odpowiedzialnych za transport omówili możliwości tworzenia bezpośrednich połączeń lotniczych między miastami Polski i Korei oraz wpływ wojny na Ukrainie na międzynarodowy transport lotniczy.

Wśród omawianych zagadnień poruszono także doświadczenie i technologie budowy kolei dużych prędkości, które mogą mieć zastosowanie w Polsce przy projekcie budowy infrastruktury kolejowej.

„Korea posiada ogromne doświadczenie w realizacji tego typu przedsięwzięć oraz wykazuje gotowość podzielenia się wiedzą z Polską. Koleje koreańskie zajmują jedno z pierwszych miejsc na świecie w sektorze szybkich kolei, co dodatkowo podkreśla wysokie standardy wykorzystane w systemach zarządzania oraz poziom technologii. Taka współpraca może przyczynić się do rozwoju całego regionu” – zaznaczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Korea Południowa z wielkim szacunkiem odniosła się do polskich wysiłków na rzecz wsparcia Ukrainy od samego początku wojny i wyraziła nadzieję, że starania Polski oraz wszystkich innych zaangażowanych w pomoc państw pozwolą szybko zakończyć ten konflikt.

Wiceminister Rafał Weber podziękował za słowa wsparcia i wspomniał o zaproszeniu delegacji Korei Południowej na konferencję „Łączenie Ukrainy z Europą i światem: Odbudowa i rozwój zrównoważonej infrastruktury transportowej i wydajnych łańcuchów dostaw” – Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy, która odbędzie się w Rzeszowie w dniach 29-30 marca br. Wydarzenie to będzie okazją do rozmów na tematy transportowe oraz infrastrukturalne, również w relacjach bilateralnych oraz w kontekście wsparcia odbudowy Ukrainy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ