Home Biznes i finanse Sungrow wyznacza przyszłość zrównoważonej energetyki na Intersolar Europe 2023

Sungrow wyznacza przyszłość zrównoważonej energetyki na Intersolar Europe 2023

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Według stanowiska Związku Województw RP, Polityka Spójności powinna być zorientowana na zmniejszanie różnic w rozwoju pomiędzy regionami, w których występuje wzrost i te, w których zaobserwowano stagnację, jak również na poprawę odporności i zdolności reagowania tych regionów na zewnętrzne szoki.

W dniach 27-30 czerwca 2023 r. firma Sungrow zaprezentowała swoje najnowsze, innowacyjne technologie z zakresu energetyki słonecznej, magazynów energii i pojazdów elektrycznych podczas targów Intersolar Europe w Monachium. Ich celem jest zaspokojenie rosnącego popytu na czystą energie oraz wsparcie europejskich dążeń do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

PowerTitan 2.0 oferuje wyjątkowo wysokie poziomy niezawodności i wydajności dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii chłodzenia cieczą, które utrzymują optymalną temperaturę pracy systemu. Wyjątkowo odporny system został zaprojektowany do szerokiego zakresu warunków środowiskowych, a jego wytrzymałość w zakresie dużych i szybkich zmian mocy gwarantuje stabilność sieci i poprawę jakości energii.

PowerTitan 2.0 to zaawansowana technologia magazynowania energii chłodzona cieczą, która znacznie zwiększa elastyczność sieci. System zapewnia stabilność sieci i poprawę jakości energii, dzięki wysokiej wydajności i niezawodności oraz dostosowaniu do różnych warunków środowiskowych.

PowerTitan 2.0 to najnowocześniejszy system magazynowania energii wykorzystujący technologię siatki komórek macierzystych, pojemne ogniwa akumulatorowe, zintegrowane moduły akumulatorowe i łańcuch systemu PCS. Wyjątkowo wytrzymały i elastyczny system jest zaprojektowany do zaspokojenia potrzeb coraz większej liczby projektów OZE i wzbogacania miksu energetycznego.

PowerTitan 2.0 to innowacyjny produkt, który oferuje kompleksowe rozwiązanie dla potrzeb magazynowania energii. Jego zastosowanie zapewnia wyższy poziom niezawodności i wydajności, a także pomaga w utrzymaniu stabilności sieci i poprawie jakości energii.

Inwerter modułowy 1+X wyróżnia się doskonałymi właściwościami, takimi jak sprawność dwukierunkowa (RTE) na poziomie 89,5% i wzrost zakresu rozładowania baterii o 9% w całym cyklu życia. Ponadto jego wyższa dyspozycyjność i możliwość redukcji wskaźnika LCOE znacznie wpływa na zwiększenie efektywności wytwarzania energii.

Inwerter modułowy 1+X został zaprojektowany tak, aby zapewnić jednostkom MPPT niezależność, w celu maksymalizacji wydajności elektrowni. Dodatkowo jego elastyczność i łatwość obsługi na miejscu (O&M) sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich typów projektów fotowoltaicznych na skalę przemysłową.

Inwerter modułowy 1+X to innowacja, która zwiększa efektywność pracy elektrowni słonecznych, poprzez zapewnienie wyższej sprawności, zakresu rozładowania baterii i redukcji wskaźnika LCOE. Firma Sungrow wyposażyła swoje urządzenie w technologię niezbędną do wytwarzania energii zgodnie z najwyższymi standardami.

Inwerter modułowy 1+X wyposażony jest w technologię inteligentnego odłączania średniego napięcia. Urządzenie to wyłącza automatycznie linię zbiorczą podczas nocnego postoju, co zapewnia zminimalizowanie strat energii elektrycznej. Na przykład elektrownia fotowoltaiczna o mocy 1 GW może zaoszczędzić aż do 79 GWh energii przez cały czas jej eksploatacji.

Rozwiązanie to jest wyposażone w funkcje, które umożliwiają gospodarstwom domowym wykorzystanie do maksimum wyprodukowanej energii słonecznej, a jednocześnie optymalizację kosztów zużycia. Pozwala to nie tylko na zmniejszenie kosztów energii, ale także na umożliwienie zarządzania energią w ramach całego systemu.

Nowy falownik hybrydowy SH15/20/25T firmy Sungrow ma moce od 3 do 25 kW oraz wyposażony jest w algorytmy inteligentnej optymalizacji. Dzięki temu, gospodarstwa domowe mogą wyprodukować więcej własnej energii słonecznej i bezproblemowo przechowywać ją w akumulatorach.

Nowe rozwiązanie fotowoltaiczne i magazynowe firmy Sungrow dla gospodarstw domowych o większym zapotrzebowaniu mocy oferuje wyjątkowo wydajne i niezawodne rozwiązania, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. To wszystko pozwala na obniżenie kosztów energii i zarządzanie energią w ramach całego systemu.

Nowa seria akumulatorów SBH100-400 firmy Sungrow jest wyposażona w wydajny zestaw baterii litowo-jonowych, które mogą być ładowane i rozładowywane bez żadnych opóźnień. Dzięki temu gospodarstwa domowe mogą skutecznie magazynować nadwyżki energii słonecznej, co pozwala na optymalizację kosztów zużycia energii.

Nowa bateria została zaprojektowana w modułowej konstrukcji, pozwalając na rozbudowę pojemności do 160 kWh. Każda jednostka składa się z 2-8 modułów, które można podłączyć równolegle w maksymalnie 4 jednostkach. Dodatkowo, system ma moc ładowania i rozładowania wynoszącą 50A, a inwerter hybrydowy ma moc w zakresie od 15 kW do 25 kW. Dzięki dużej mocy i pojemności możliwa jest jednoczesna praca wielu urządzeń, szybkie ładowanie i rozładowywanie, praca w trybie rezerwowym w przypadku awarii sieci oraz łatwa instalacja i konfiguracja.

Ładowarki EV od Sungrow oferują pełny zakres rozwiązań dla gospodarstw domowych, w tym ładowarki samochodowe, ładowarki szybkie, ładowarki ultra szybkie i ładowarki indukcyjne. Ponadto, Sungrow dostarcza również publiczne stacje ładowania, które zapewniają wygodne i bezpieczne ładowanie pojazdów elektrycznych w szerokim zakresie aplikacji.

IDC180E to stacja ładowania, która oferuje wyjątkową wydajność na poziomie aż 96%, zapewniając optymalne wykorzystanie energii i jednocześnie minimalizując jej zużycie. AC22E-01 posiada także funkcję automatycznego przełączania faz. Ponadto, technologia Dynamic Load Management została stworzona w celu równomiernego rozłożenia mocy ładowania wśród wielu pojazdów elektrycznych, a także zapewnia optymalne wykorzystanie energii.

Sungrow, jako jedna z największych firm w branży energetycznej odnawialnej, może pochwalić się pierwszym na świecie Certyfikatem ETSI EN 303 645 wydanym przez DEKRA. Oznacza to, że ich rejestrator danych Logger3000/4000 spełnił rygorystyczne normy bezpieczeństwa cybernetycznego, zgodnie z normą G99 dla Wielkiej Brytanii i CE Radio Equipment Directive (RED) dla UE.

Dzięki certyfikacji Sungrow potwierdziło swoją pozycję lidera w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego w branży energii odnawialnej. Uzyskanie tego wyróżnienia potwierdza wysoką jakość produktów i usług firmy, a także jej zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom.

Najnowsze produkty firmy Sungrow, takie jak komercyjne falowniki fotowoltaiczne SG50/125CX-P2 oraz chłodzony cieczą ESS PowerStack – finalista ees AWARD 2023, to idealny zestaw do zarządzania jakimkolwiek skomplikowanym systemem solarnym. Optymalizator mocy SP600S wspiera domowe i komercyjne rozwiązania Sungrow, pozwalając na maksymalne wykorzystanie energii wyprodukowanej przez moduły fotowoltaiczne, a także zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa.

Platforma iSolarCloud firmy Sungrow oferuje dostęp do szczegółowych statystyk instalacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownicy mogą kontrolować i monitorować działanie ich systemu OZE. Funkcje analityczne oraz elastyczny przepływ energii pozwalają w pełni wykorzystać potencjał instalacji, a nowy interfejs i możliwość konserwacji online sprawiają, że korzystanie z systemu jest proste i wygodne. Już wkrótce usługa iSolarCloud będzie dostępna także w Europie!

Od 16 lat, Sungrow wspiera swoich klientów w Europie, oferując swoją globalną ekspertyzę i jednocześnie wyspecjalizowane lokalne rozwiązania w zakresie sprzedaży, wsparcia technicznego i obsługi posprzedażnej. Zdając sobie sprawę z wagi innowacji, Sungrow postanowił otworzyć dwa centra badawczo-rozwojowe w Europie, aby zapewnić swoim klientom najnowsze technologie.

Sungrow jest wiodącą marką w obszarach energetyki zawodowej i generacji rozproszonej, która zyskała uznanie na rynku. Co więcej, doświadczony zespół ds. magazynowania energii tej firmy, wiodąc prym w europejskim sektorze ESS, zrealizował znaczące projekty, w tym współpracę z Constantine Energy Storage na poziomie 825 MWh oraz 300 MWh z SSE Solar and Battery.

Nowa wersja:

Sungrow Power Supply Co., Ltd. („Sungrow”) to jedna z najbardziej wiarygodnych firm z branży falowników na świecie. Firma została założona w 1997 r. z inicjatywy profesora Cao Renxiana. Do grudnia 2022 r. Sungrow posiadała ponad 340 GW instalacji na całym świecie, co czyni ją liderem w zakresie badań i rozwoju technologii falowników. Oferta produktowa firmy obejmuje szerokie portfolio rozwiązań dla przemysłu, jak i klientów komercyjnych: od falowników fotowoltaicznych, przez systemy magazynowania energii, po uznane na całym świecie rozwiązania pływające elektrowni fotowoltaicznych. Dodatkowo Sungrow dostarcza technologie napędowe NEV, systemy produkcji odnawialnego wodoru oraz własne rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych. Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania Sungrow, odwiedzając www.sungrowpower.com.

Dzięki 26-letniemu doświadczeniu w obszarze PV, produkty Sungrow są dostępne w ponad 150 krajach na całym świecie i cieszą się dużym zaufaniem. Zostaw swoje śladu i dołącz do tysięcy innych klientów na całym świecie, którzy cieszą się z produktów Sungrow.

Odkryj niezrównaną technologię ogniw fotowoltaicznych marki Sungrow na stoisku Intersolar Europe 2023. Firma Sungrow jest światowym liderem w dziedzinie produkcji energetycznej i wierzy w to, że dostarczanie najwyższej jakości produktów i usług jest najlepszym sposobem na promowanie wykorzystania energii słonecznej. Odkryj najnowsze osiągnięcia technologiczne i odwiedź stoisko Sungrow na Intersolar Europe 2023. Tu zobaczysz, jak właściwa produkcja energii może pomóc Ci zasilić Twój dom i otoczenie w przyjazną dla środowiska energię słoneczną.

Intersolar Europe 2023 to doskonała okazja do poznania najnowocześniejszych technologii ogniw fotowoltaicznych firmy Sungrow. Stoisko Sungrow to miejsce, gdzie dowiesz się o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie technologii fotowoltaicznych, które pomogą Ci stworzyć przyjazne dla środowiska źródło energii dla Twojego domu lub otoczenia. Odwiedź stoisko Sungrow na Intersolar Europe 2023 i przekonaj się, jak właściwa produkcja energii może Ci pomóc.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ