Home Biznes i finanse Hyosung TNC przeznacza 1 miliard dolarów na przyszłą działalność sektora bio

Hyosung TNC przeznacza 1 miliard dolarów na przyszłą działalność sektora bio

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Doliny wodorowe to kompleksowe projekty, które mają za zadanie zintegrować ekosystem wodorowy poprzez produkcję, magazynowanie, transport i końcowe wykorzystanie wodoru w jednym miejscu. Komisja Europejska postawiła na nie swoją agendę, alokując 200 mln EUR z programu REPowerEU, aby wesprzeć te innowacyjne inicjatywy, obok już dostępnych środków w ramach Partnerstwa na Rzecz Czystego Wodoru. W 2023 roku w Europie istniało już 65 Dolin Wodorowych.

Hyosung TNC planuje uruchomić nową fabrykę Bio-BDO (butanodiolu) w Wietnamie, która będzie produkować 50 tys. ton rocznie, z możliwością rozbudowy do 200 tys. ton w przyszłości.

Nowe technologie oparte na trzcinie cukrowej zastępują surowce kopalne, wprowadzając na rynek biosurowce.

Te innowacje znajdą zastosowanie w różnych sektorach przemysłu, w tym w produkcji tekstyliów, tworzyw konstrukcyjnych oraz biodegradowalnych tworzyw sztucznych.

Po ukończeniu projektu, powstanie pierwszy na świecie zintegrowany system produkcji biospandeksu, obejmujący cały proces od surowca do włókna.

Zaprojektowane zakłady produkcyjne będą wspierane przez amerykańskiego lidera w dziedzinie zrównoważonych materiałów i technologii, co umożliwi dalsze wdrażanie technologii GENO BDO™ na szeroką skalę.

Dzięki potwierdzonej technologii Geno, Hyosung TNC będzie w stanie szybko zrealizować projekt i uruchomić produkcję oraz sprzedaż Bio-BDO o rocznej wydajności 50 tys. ton w pierwszej połowie 2026 roku.

– Rynek włókien dynamicznie zmieniający się, koncentrujący się na zrównoważonych materiałach – reagowanie proaktywne poprzez różnorodną i zrównoważoną ofertę wartości.

– Prezes Hyun-Joon Cho ogłosił, że działalność w segmencie bio stanie się głównym filarem Hyosung na kolejne 100 lat. Firma zamierza umocnić swoją obecność na światowym rynku poprzez zrównoważone biomateriały.

Hyun-Joon Cho, prezes firmy Hyosung, ogłosił rozpoczęcie znaczących inwestycji w branży biotechnologicznej oraz nowych przedsięwzięciach biznesowych w Seulu, Korei Południowej, 1 kwietnia 2024 roku.

Spółka Hyosung TNC planuje zainwestować 1 miliard dolarów w Wietnamie, gdzie otworzy fabrykę Bio-BDO o wydajności 200 tys. ton rocznie

Decyzja o inwestycji w „Projekt Hyosung BDO” została potwierdzona przez rząd prowincji Ba Ria-Vung Tau podczas ceremonii w Parku Przemysłowym Phu My 2 w południowym Wietnamie, która odbyła się 30 marca.

Hyosung TNC zamierza aktywnie reagować na reorganizację międzynarodowego rynku materiałów poprzez inwestycję 1 miliarda dolarów w stworzenie serii zakładów produkcyjnych Bio-BDO o zdolności produkcyjnej 200 tysięcy ton rocznie.

Butanodiol (BDO) jest substancją chemiczną wykorzystywaną do produkcji poli(tetrahydrofuranu metyloglikolu) (PTMG), który jest surowcem do wytwarzania włókien spandeksowych. Oprócz zastosowania w produkcji włókien spandeksowych, BDO znajduje zastosowanie w produkcji tworzyw konstrukcyjnych, opakowań biodegradowalnych, podeszew obuwniczych, związków chemicznych i produktów wielu innych sektorów.

Produkcja Bio-BDO opiera się na fermentacji cukrów pozyskiwanych z trzciny cukrowej, co w 100% eliminuje konieczność korzystania z tradycyjnych surowców kopalnych, takich jak węgiel. Prognozuje się, że produkt ten przyciągnie znaczną uwagę na rynku zrównoważonych materiałów.

Wykorzystanie udokumentowanej technologii Geno pozwala firmie Hyosung TNC na szybsze realizowanie projektu oraz uruchomienie produkcji i sprzedaży Bio-BDO o rocznej wydajności 50 tys. ton planowanej na pierwszą połowę 2026 roku.

Hyosung TNC opracował pierwszy na świecie w pełni zintegrowany system produkcji biospandeksu – od surowca do włókna.

Największa fabryka biospandeksu w Wietnamie została otwarta dzięki inwestycji spółki Hyosung TNC. Co ważne, jest to pierwszy na świecie pionowo zintegrowany system produkcji tego materiału od surowca po włókno.

Hyosung TNC planuje wytwarzać Bio-BDO w swojej fabryce w prowincji Ba Ria-Vung Tau i PTMG w fabryce w Dong Nai, południowo od Ho Chi Minh City. Te substancje będą wykorzystane do produkcji spandeksu regen™ BIO w zakładach produkcyjnych Dong Nai Spandex.

Nasz zintegrowany system produkcji biospandeksu został zoptymalizowany pod kątem klientów na całym świecie, w tym marek i sprzedawców detalicznych w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększamy wydajność produkcji poprzez zapewnienie stabilnych dostaw surowców i możliwość natychmiastowej reakcji na potrzeby rynku. Dodatkowo, obniżamy koszty transportu oraz zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko poprzez oszczędność paliwa wykorzystywanego do transportu.

Dzięki wsparciu Geno, The Sustainable Source ™ i technologii GENO ™ BDO ™, przyspieszamy transformację materiałową poprzez współpracę z już sprawdzoną technologią Geno na skalę komercyjną.

Hyosung TNC niedawno podjęła współpracę technologiczną z amerykańskim liderem w dziedzinie zrównoważonych materiałów i technologii, Geno, w ramach której uzyskała licencję na technologię GENO™ BDO.

Geno specjalizuje się w biotechnologii, dostarczając nowoczesne rozwiązania, które zwiększają odporność łańcucha dostaw, wydajność i wpływ na zrównoważony rozwój wielu największych światowych marek i dostawców. Przez ponad dwie dekady firma rozwijała i skalowała swoje zaplecze techniczne, aby umożliwić produkcję zrównoważonych materiałów pochodzących z surowców roślinnych lub odpadowych zamiast paliw kopalnych. Geno skomercjalizowała zrównoważone alternatywy dla powszechnie stosowanych składników i materiałów w kilku branżach, w tym kosmetycznej, odzieżowej, motoryzacyjnej, chemii gospodarczej, na czele z produktami lululemon, Unilever, Kao czy L’Oréal.

Technologia Geno BDO™ została skomercjalizowana w 2016 roku i od tego czasu została wprowadzona na rynki UE, USA i teraz także Azji. Ta sprawdzona i innowacyjna technologia procesowa zapewnia 90-procentową redukcję emisji dwutlenku węgla, co oznacza uniknięcie 10 ton CO2 na każdą tonę CO2. Dodatkowo pozwala na konkurowanie ekonomiczne w porównaniu z konwencjonalną technologią BDO opartą na węglu. Obecnie na całym świecie produkuje się ponad 2,5 miliona ton BDO rocznie. Zastosowanie technologii Geno™ BDO do produkcji wszystkich BDO pozwoliłoby uniknąć emisji ponad 14 milionów ton gazów cieplarnianych rocznie, co równa się wycofaniu z ruchu 3 milionów samochodów.

Hyosung TNC planuje rozwijać rynek białych biotechnologii poprzez konwersję kluczowych surowców w przemyśle chemicznym na zrównoważone alternatywy za pomocą swojej działalności Bio-BDO.

Spółka Hyosung TNC uzyskała w 2023 r. międzynarodowy certyfikat ISCC+ i zaświadczenie SGS potwierdzające zrównoważony charakter spandeksu regen™ BIO, który został wyprodukowany częściowo przy użyciu surowców odnawialnych w celu zastąpienia składników ropopochodnych.

Prezes Hyun-Joon Cho zadeklarował, że firma Hyosung będzie dążyć do globalnej ekspansji, wykorzystując zrównoważone biomateriały.

Cho podkreślił, że branża bio, przekształcająca surowce kopalne w przyjazne dla środowiska, będzie kluczowym filarem firmy przez kolejne 100 lat, a firma planuje wzmocnić swoją obecność na rynkach międzynarodowych poprzez stabilny system produkcji Bio-BDO i biospandeksu, podnosząc tym samym status marki premium Hyosung.

Prezes Cho od końca 2000 roku śledzi zmiany na globalnym rynku tekstylnym, szczególnie w Europie i obu Amerykach, skupiając się na zrównoważonych produktach i elastycznej reakcji Hyosung TNC.

Globalne regulacje dotyczące ochrony środowiska, w tym opłaty za emisję dwutlenku węgla, stają się coraz surowsze na rynkach europejskich i amerykańskich. W związku z tym, branża tekstylna i modowa musi się adaptować, a przetrwanie bez zrównoważonych, certyfikowanych produktów staje się coraz trudniejsze.

Wraz z rosnącym popytem na zrównoważone produkty, szczególnie wśród pokolenia milenialsów i GenZ, firmy chemiczne intensyfikują swoje działania marketingowe w celu promowania zrównoważonego wizerunku marki. Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest, aby firma zajęła pozycję lidera na rynku zrównoważonych produktów poprzez kontynuację współpracy z kluczowymi globalnymi klientami i markami chemicznymi w celu wprowadzenia funkcjonalnych, zrównoważonych produktów opartych na Bio-BDO.

Hyosung TNC ma plan zwiększyć udział sprzedaży zrównoważonych tekstyliów do ponad 20% do 2030 roku.

Produkt regen™ BIO został uznany za innowacyjny, zmieniający trendy w przemyśle mody i tekstyliów poprzez wykorzystanie zasobów naturalnych jako surowców, minimalizację zużycia zasobów i ograniczenie zanieczyszczenia środowiska.

Prognozuje się, że w tym roku globalny rynek zrównoważonych tekstyliów i mody osiągnie wartość około 23 miliardów dolarów, a roczny wzrost przekroczy 12,5%. Do 2030 r. przewiduje się, że jego wartość wzrośnie o około 75 miliardów USD, obejmując działalność na różnych poziomach rynkowych. Firma Hyosung TNC planuje zwiększyć sprzedaż ekologicznego spandeksu z obecnych 4% do około 20% do 2030 r., czyli pięciokrotnie więcej niż obecnie.

Hyosung TNC to globalny dostawca innowacyjnych rozwiązań tekstylnych, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów. Specjalizuje się w produkcji spandeksu pod markami CREORA® Spandex i regen™ oraz wysokiej jakości nylonu i poliestru, zapewniając funkcjonalność i zrównoważone rozwiązania dla rynku tekstylnego.

Przedsiębiorstwo jest aktywnym członkiem organizacji Textile Exchange oraz programu Ochrony Oceanów. Aktualności dotyczące trendów, wydarzeń i produktów można znaleźć na korporacyjnym blogu blog.hyosungtnc.com, a także na Instagramie pod nazwą @hyosung_textiles oraz LinkedIn pod nazwą Hyosung Performance Textiles.

Geno to firma, która wykorzystuje biologię do przetwarzania produktów codziennego użytku i przyspieszania transformacji zrównoważonych materiałów. Ich technologia pozwala obecnie komercjalizować i skalować zrównoważone alternatywy dla powszechnie stosowanych składników i materiałów używanych w różnych branżach, w tym kosmetycznej, odzieżowej, motoryzacyjnej, domowej i higieny osobistej, opakowań oraz żywności funkcjonalnej i napojów.

Obecnie Geno współpracuje z wiodącymi światowymi markami, takimi jak lululemon, Unilever, Kao oraz L’Oréal, aby rozwijać zrównoważone materiały pochodzące z surowców roślinnych lub odpadowych zamiast paliw kopalnych.

Więcej informacji na temat można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Genomatica: genomatica.com

Jeśli chcesz obejrzeć wideo, możesz skorzystać z tego linku: https://mma.prnewswire.com/media/2375773/Introduction_of_Hyosung_TNC_s_regen_Bio__Bio_BDO.mp4


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ