Home Biznes i finanse Poczta Polska inwestuje w Lisim Ogonie

Poczta Polska inwestuje w Lisim Ogonie

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Kolejnym sukcesem w modernizacji infrastruktury Poczty Polskiej S.A. jest oddanie do użytku centrum logistycznego w Lisim Ogonie, w pobliżu Bydgoszczy. Przedsiębiorstwo wyposażyło obiekt w najnowocześniejszy na rynku sorter, skutecznie zwiększając wydajność zarządzania przesyłkami. To trzecie centrum w tym roku, w którym zastosowano te nowatorskie rozwiązanie techniczne – po wcześniej wdrożonych w Lublinie i Wrocławiu.

Poczta Polska zamierza wprowadzić nowoczesne rozwiązania logistyczne, dzięki czemu jest w stanie rozwinąć swoje usługi. Ministerstwo Aktywów Państwowych dofinansowało projekt w kwocie 190 mln zł, dzięki czemu zakupiono nowoczesne sortery i dostosowano do nich istniejące obiekty logistyczne. Inwestycja wyniosła łącznie ponad 350 mln zł, co pozwoli Poczcie Polskiej zapewnić wyższy poziom usług.

Podczas uroczystości oddania do użytku zmodernizowanego obiektu, Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta RP, zauważył, że Poczta Polska to niezastąpiony element polskiej społeczności, szczególnie istotny w trudnych czasach pandemii, w których pracownicy Poczty odgrywali ważną rolę w utrzymywaniu relacji między ludźmi.

„Siłą poczty zawsze byli ludzie, a przy wsparciu tej nowoczesnej maszyny Poczta Polska przechodzi do XXI w.” – zapewniał Piotr Król, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskie, były pracownik Poczty Polskiej.

Krzysztof Falkowski przedstawił strategiczny plan wdrożenia innowacji do Poczty Polskiej. Wśród jego głównych założeń znajdowały się m.in. wzmocnienie sieci logistycznej, wprowadzenie nowych technologii oraz ulepszenie dostępności usług Poczty Polskiej.

W 2023 roku Poczta Polska zamierza dokonać poważnych inwestycji w celu wprowadzenia nowych rozwiązań technologicznych w swojej sieci logistycznej. Program modernizacji ma zapewnić lepszą jakość i dostępność usług Poczty Polskiej. Dodatkowo, prezes Zarządu Krzysztof Falkowski zadeklarował, że Poczta Polska będzie nadal inwestować w innowacje, aby wspierać dynamiczny rozwój swoich usług.

W 2023 r. Poczta Polska będzie kontynuować swoją strategię inwestycji, aby zapewnić swoim klientom lepsze usługi. Przedsiębiorstwo planuje wdrożenie nowoczesnych technologii, w tym automatyzacji procesów logistycznych, a także ulepszenie dostępności usług. Zgodnie z planem przedstawionym przez prezesa Zarządu, Poczta Polska będzie nadal inwestować w innowacje w celu wsparcia swojego dalszego rozwoju.

„Wartość inwestycji w Lisim Ogonie przekracza 62 mln zł. To największa jednorazowa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych od początku historii spółki. Dążymy do tego, aby szybko i sprawnie obsługiwać powierzone nam paczki, jeszcze skuteczniej konkurując o wymagającego klienta”- przekonywał prezes Poczty Polskiej.

Sortownia w Podbydgoszu to nowoczesny ośrodek logistyczny, który będzie zapewniał usługi KEP (kurier, ekspres, paczka – oznacza transport drobnicy o małej wadze) nie tylko dla obszaru województwa kujawsko-pomorskiego, ale także stanowić będzie niezastąpione wsparcie dla innych zakładów logistycznych firmy.

Lisio Ogono doczekało się gruntownej modernizacji, dzięki której została zainstalowana maszyna do automatycznego sortowania przesyłek KEP. Nowy obiekt został wyposażony w 10 doków przeładunkowych, biura, pokoje szkoleniowe, techniczne oraz socjalne. Prace przystosowawcze obejmowały również zmianę układu wewnętrznych dróg komunikacyjnych oraz budowę dwóch dodatkowych obiektów, które osiągnęły łączną powierzchnię 900 m2. Powstała powierzchnia magazynowo-ekspedycyjna służy do wydawania przesyłek kurierom, co ułatwia 14 bram kurierskich. Do kompleksu dołączył także dwukondygnacyjny biurowiec, w którym mieszczą m.in. pomieszczenia biurowe, szkoleniowe, techniczne i socjalne.

Poczta Polska zamówiła i zamontowała maszynę sortera Cross-Belt, która jest w stanie obsłużyć do 8-9 tys. przesyłek na godzinę. Sorter wyposażony jest w 4 linie wprowadzania automatycznego, 4 podajniki ręczne KEP, 2 teleskopowe, strefę kodowania ręcznego z dwoma stanowiskami, 96 ześlizgów kierunkowych, 52 pionowe oraz 2 specjalne oraz 7 stanowisk do podawania ręcznego małych przesyłek bezpośrednio na tacę sortera.

Realizowany przez Pocztę Polską projekt transformacji sieci logistycznej ma na celu zwiększenie wolumenu przesyłek KEP i e-commerce. W jego ramach rozbudowywane jest Architektura Sieci Logistycznej, a w Ciemnem pod Radzyminem budowane oraz umaszynowiane jest centrum logistyczne. Ponadto, w najbliższym czasie planowane są kolejne lokalizacje placówek w Łodzi, Krakowie oraz Rzeszowie.

„Poczta Polska, dbając o nowoczesność i innowacyjność rozwiązań logistycznych, inwestuje w nowy park maszynowy. Naszym celem jest znaczący wzrostów przychodów z przesyłek kurierskich, aby go osiągnąć inwestujemy w automatyczne sortery oraz systemy informatyczne, a także pozyskujemy i modernizujemy nowe hale do sprawnej obsługi różnego rodzaju przesyłek” – podsumował Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ