Home Nauka i technologie Spotkanie branży energetycznej w Legnicy: przygotuj się na kolejną edycję Energy Industry Mixer!

Spotkanie branży energetycznej w Legnicy: przygotuj się na kolejną edycję Energy Industry Mixer!

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Czerwcowe spotkanie Energy Industry Mixer w Legnicy to wyjątkowa okazja do poznania nowych, innowacyjnych rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, odzysku materiałów i wykorzystania energii z odpadów. Zapraszamy samorządy, firmy i przedstawicieli branży energetycznej, by wzięli udział w wydarzeniu i wypracowali wspólne rozwiązania.

Już 14 czerwca w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy odbędzie się Energy Industry Mixer – wydarzenie, którego organizatorami są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Bosetti Global Consulting. Impreza ma na celu zwiększenie świadomości na temat innowacyjnych technologii energetycznych oraz możliwości ich wykorzystania w przyszłości. Będą to dyskusje i wystąpienia zaproszonych gości, wśród których znajdą się przedstawiciele rządu, przemysłu i świata nauki.

14 czerwca w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy odbędzie się Energy Industry Mixer – wydarzenie organizowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Bosetti Global Consulting. To okazja do dyskusji na temat innowacyjnych technologii energetycznych, ich wykorzystania w przyszłości i wpływu na politykę klimatyczną. Gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele rządu, przemysłu i świata nauki.

Uczestnicy Energy Industry Mixer mają szansę zdobyć wiedzę na temat możliwości wykorzystania innowacyjnych technologii energetycznych w perspektywie następnych dekad. To wydarzenie ma pomóc w rozwoju przemysłu i odpowiedzi na wyzwania, jakie stawia przed nami współczesny światowy rynek energii i gazu.

Energy Industry Mixer po raz kolejny zaprasza do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miłośników innowacyjnych rozwiązań energetycznych. Wydarzenie to sprawdziło się już w ubiegłym roku, kiedy to w Centrum Konferencyjnym LSSE spotkało się blisko 200 osób. W tym roku będzie jeszcze lepiej, gdyż eksperci z doświadczeniem w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań energetycznych, przedstawią dobre praktyki na konkretnych przykładach funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji. Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Bożek zapewnia, że ma nadzieję na jeszcze większy sukces tegorocznej edycji Energy Industry Mixer.

Energy Industry Mixer zapewni mieszankę atrakcji, w tym panele dyskusyjne, prezentacje gości oraz możliwość nawiązania krótkich, konkretnych dialogów poprzez formułę „speed dating”. Przedstawiciele lokalnych władz będą mieli okazję spotkać się z firmami z branży energii, zarządzania, recyklingu, biomasy i efektywności energetycznej. Partnerami strategicznymi wydarzenia będą włoskie firmy technologiczne i eksperci ds. przedsiębiorczości, a partnerem instytucjonalnym będzie ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego – wyjaśnia Enrico Ciullo, koordynator Energy Industry Mixer.

Uczestnicy B2B Smart Mixer będą mieli okazję skorzystać z dwóch rodzajów spotkań – wieloosobowych, przy stołach rotacyjnych oraz jednoosobowych 1 do 1. Poprzedzą je interesujące panele dyskusyjne, w trakcie których reprezentanci miast i gmin będą mogli poznać możliwości technologiczne oferowane przez ekspertów oraz przedstawić im swoje indywidualne potrzeby.

Legnica od lat stara się wykraczać poza schematy, wykorzystując nowoczesne technologie, wprowadzając oszczędności energii i promując innowacyjne projekty. Dlatego też, jesteśmy dumni z organizacji kolejnej edycji Energy Industry Mixer – wspólnie z naszym partnerem, LSSE – co stanowi potwierdzenie aktywnego udziału Legnicy w rozwoju tej dziedziny – skomentował Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Nad organizacją wydarzenia czuwa Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z włoską firmą Bosetti Global Consulting, zaś Miasto Legnica zapewnia wsparcie. W IV edycji współorganizatorami są: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce „Confindustria Polonia”, Energemini Polska, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Santander Bank Polska objął po raz drugi honorowy patronat nad Energy Industry Mixer, wspierany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy. Patroni medialni wydarzenia to TVP Wrocław, Echo24, Radio Wrocław, Radio Plus Legnica, Gazeta Wrocławska, eGospodarka.pl oraz magazynbiomasa.pl.

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszym wydarzeniu, zarejestruj się przez ten link: https://bit.ly/3okwpXe. Miejsca są ograniczone, dlatego zarejestruj się jak najszybciej!

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to wyjątkowe miejsce, które przyciąga inwestorów z całego świata. Obecnie LSSE zgromadziło już 83 inwestorów i oferuje ponad 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Inwestycje w LSSE przyniosły 12 mld zł i ponad 20 tys. miejsc pracy, co jest wynikiem znacznie wyższym niż oczekiwano.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o LSSE, odwiedź nasze wydarzenie, aby uzyskać więcej informacji. Zarejestruj się, korzystając z tego linku: https://bit.ly/3okwpXe. Weź udział w naszym wydarzeniu i zobacz, jak wyjątkowe jest to miejsce. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekaj!


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ