Home Nauka i technologie Z myślą o przyspieszeniu rozwoju sztucznej inteligencji i globalnej ekspansji Microsoft inwestuje 1,5 miliarda dolarów w G42 w Abu Zabi

Z myślą o przyspieszeniu rozwoju sztucznej inteligencji i globalnej ekspansji Microsoft inwestuje 1,5 miliarda dolarów w G42 w Abu Zabi

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Celem strategicznej inwestycji jest wzmocnienie pozycji Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako międzynarodowego centrum sztucznej inteligencji oraz umożliwienie partnerom i klientom wprowadzania innowacji i rozwoju. Spółki G42 i Microsoft będą współpracować w celu zapewnienia, że korzyści płynące z bezpiecznych technologii wykorzystujących sztuczną inteligencję i możliwości chmury są odpowiedzialnie udostępniane rozwijającym się gospodarkom na całym świecie. Wiceprezes i prezes firmy Microsoft, Brad Smith, dołączy do zarządu G42, a obie spółki uczestniczyć będą w utworzeniu funduszu o wartości 1 miliarda dolarów z przeznaczeniem dla twórców oprogramowania. Podpisana umowa obejmuje pierwsze w swoim rodzaju międzyrządowe porozumienie o zabezpieczeniu, w którym obie strony zobowiązują się do przestrzegania pionierskich światowych standardów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony sztucznej inteligencji.

16 kwietnia 2024 r. w Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie – Spółka G42, wiodący holding technologiczny specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji (SI) ogłosiła strategiczną inwestycję koncernu Microsoft o wartości 1,5 mld USD. Inwestycja ta pogłębi współpracę obu firm na rzecz wprowadzania najnowszych technologii i inicjatyw Microsoft w zakresie SI w ZEA i na całym świecie. W wyniku tej współpracy Brad Smith, wiceprezes i prezes Microsoft, oficjalnie dołączy do zarządu G42.

Poprzez zacieśnienie współpracy, firmy o różnej skali działania będą miały możliwość korzystania z korzyści płynących z wykorzystania sztucznej inteligencji oraz chmury, jednocześnie mając pewność, że wdrożenie SI odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i ochrony na świecie.

Microsoft inwestuje w G42, wzmacniając strategiczne partnerstwo w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej. G42 planuje uruchomić swoje aplikacje i usługi SI na platformie Microsoft Azure, współpracując przy zaawansowanych rozwiązaniach SI dla klientów międzynarodowego sektora publicznego i największych przedsiębiorstw. Ponadto G42 i Microsoft będą współpracować w celu zapewnienia zaawansowanych rozwiązań SI i infrastruktury cyfrowej w krajach Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej i Afryki, zapewniając sprawiedliwy dostęp do usług przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i prywatności.

„Inwestycja spółki Microsoft w G42 stanowi kluczowy moment w procesie rozwoju i innowacji naszej firmy, oznaczając strategiczne dostosowanie wizji i realizacji między obiema organizacjami. Jest to dowód na istnienie wspólnych wartości i dążeń do postępu, wspierając jeszcze powszechniejszą kooperację i synergię na całym świecie”. 

Szejk Tahnoon bin Zayed Al Nahyan, prezes G42, ogłosił plany inwestycji w wysokości 1 miliarda dolarów w fundusz rozwojowy dla programistów. Ta inicjatywa ma na celu stworzenie wykwalifikowanej i zróżnicowanej siły roboczej w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz zapewnienie puli uzdolnionych pracowników, którzy będą wspierać innowacje i konkurencyjność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i całym regionie.

Współpraca obejmie również inwestycje w wysokości 1 miliarda dolarów w fundusz rozwojowy dla programistów, co przyczyni się do zapewnienia wykwalifikowanej i zróżnicowanej siły roboczej w zakresie SI oraz puli uzdolnionych pracowników, którzy będą wspierać innowacje i konkurencyjność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w całym regionie.  

„Obie współpracujące ze sobą spółki będą prowadzić działalność nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także w celu dostarczenia sztucznej inteligencji oraz cyfrowej infrastruktury i usług do krajów, które nie są wystarczająco rozwinięte” – powiedział Brad Smith, wiceprezes i prezes Microsoft. „We współpracy z rządami Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Stanów Zjednoczonych zamierzamy połączyć światowej klasy technologię z wiodącymi na świecie standardami bezpiecznej, godnej zaufania i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji”.

Microsoft i G42 zawarły porozumienie o współpracy handlowej, które ma na celu wprowadzenie światowej klasy najlepszych praktyk w obszarze sztucznej inteligencji. Obie firmy zobowiązały się do przestrzegania amerykańskich i międzynarodowych przepisów dotyczących handlu, bezpieczeństwa i uczciwości biznesowej, a także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i zgodności ich wspólnej międzynarodowej infrastruktury.

W ramach porozumienia, Microsoft i G42 będą ścisłe współpracować z rządami ZEA i USA oraz działać zgodnie z międzyrządową umową o poświadczeniu wiarygodności, aby zagwarantować bezpieczny, zaufany i odpowiedzialny rozwój i wdrażanie sztucznej inteligencji.

„Poprzez strategiczne inwestycje firmy Microsoft, kontynuujemy naszą misję dostarczania najnowocześniejszych technologii SI na szeroką skalę. Takie partnerstwo znacznie zwiększa obecność na rynku międzynarodowym, pozwalając połączyć unikalne możliwości G42 w zakresie sztucznej inteligencji z solidną ogólnoświatową infrastrukturą Microsoft. Łącząc siły, nie tylko poszerzamy nasze horyzonty operacyjne, ale także wyznaczamy nowe standardy branżowe w zakresie innowacji”.

„Inwestycja w G42 jest potwierdzeniem kwitnącego i dynamicznego krajobrazu technologicznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i całym regionie. Nasze strategiczne porozumienie umożliwi stworzenie nowych możliwości dla klientów i partnerów, przyspieszy innowacje i pobudzi wzrost gospodarczy. Wykorzystując potencjał chmury i sztucznej inteligencji, G42 wprowadzi najnowocześniejsze technologie, które umożliwią krajom i rynkom realizację ich cyfrowych zamierzeń”.

Peng Xiao, dyrektor generalny grupy G42, oświadczył:

„Jesteśmy zadowoleni z rozwoju naszej współpracy z Microsoftem i jesteśmy podekscytowani przyszłymi możliwościami.”

Samer Abu-Ltaif, wiceprezes ds. korporacyjnych i prezes Microsoft na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, dodał:

„Nasza współpraca z G42 przynosi coraz większe korzyści i cieszymy się z możliwości dalszego rozwoju naszych projektów.”

W ciągu ostatniego roku współpraca pomiędzy G42 i Microsoft osiągnęła wiele przełomowych wydarzeń. W kwietniu 2023 r. ogłosiliśmy wspólny plan rozwoju rozwiązań SI dla sektora publicznego i przemysłu, wykorzystując przy tym ekosystem partnerów Microsoft oraz możliwości chmury. We wrześniu 2023 r. podpisaliśmy umowę dotyczącą wprowadzenia suwerennych ofert w chmurze oraz współpracy nad wykorzystaniem możliwości SI na platformie chmury publicznej Azure. W listopadzie 2023 r. Microsoft oficjalnie poinformował o dostępności modelu języka arabskiego Jais Arabic Large Language Model autorstwa G42 w nowej ofercie Azure AI Cloud Model-as-a-Service.

Microsoft

Microsoft (Nasdaq „MSFT” @microsoft) jest liderem w dziedzinie cyfrowych transformacji, oferując rozwiązania oparte na inteligentnej chmurze i urządzeniach brzegowych. Firma dąży do tego, aby każda osoba i organizacja na świecie mogła osiągnąć więcej.

G42

G42 to globalna firma technologiczna z siedzibą w Abu Zabi, która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanej sztucznej inteligencji. Firma jest pionierem w wykorzystywaniu SI w różnych dziedzinach, od biologii molekularnej po eksplorację kosmosu. Ich misją jest wykorzystanie potencjału SI dla dobra ludzkości i już teraz czerpią korzyści z jej możliwości.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ