Home Polityka i społeczeństwo MS: Prokurator Prokuratury Krajowej Jacek Bilewicz pełniącym obowiązki Prokuratora Krajowego (komunikat)

MS: Prokurator Prokuratury Krajowej Jacek Bilewicz pełniącym obowiązki Prokuratora Krajowego (komunikat)

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

– Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów, mianował Jacka Bilewicza na stanowisko Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego.

Jacek Bilewicz, urodzony 10.08.1970 roku w Tomaszowie Lubelskim, to doświadczony prokurator z ponad 25-letnim stażem. Przez lata pokonywał ścieżkę awansu, pracując na najwyższych szczeblach prokuratury. Doceniany przez międzynarodowe organizacje, pełnił także funkcję Krajowego Korespondenta ESS. Po degradacji w 2016 roku, został powołany na stanowisko Prokuratora Krajowego przez Dariusza Barskiego i Premiera Donalda Tuska.

Jacek Bilewicz, prokurator Prokuratury Krajowej, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Rzeszowie w 1994 roku. Po zdaniu egzaminu prokuratorskiego rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Opolu, gdzie zajmował się sprawami związanymi z przestępczością zorganizowaną. Przez wiele lat pełnił różne funkcje w prokuraturze, a w 2016 roku został zdegradowany i przeniesiony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Jednak po objęciu stanowiska Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego przez Adama Bodnara, Bilewicz został powołany do Zespołu Radców w Biurze Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego.

Informujemy, że wszystkie komunikaty publikowane na naszej stronie pochodzą bezpośrednio od nadawcy i nie są poddawane żadnym zmianom przez PAP SA. Nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść zgodnie z ustawą prawo prasowe. (PAP)


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ