Home Biznes i finanse Czwarty Kongres Srebrnej Gospodarki: Idei dla Przyszłości

Czwarty Kongres Srebrnej Gospodarki: Idei dla Przyszłości

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Kongres Srebrnej Gospodarki to jedyny w swoim rodzaju wydarzenie, które skupi seniorów, przedsiębiorców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej i organizacji pozarządowych. W dniach 19 i 20 czerwca 2023 r. w Gdyni będzie miał miejsce VI edycja Forum Wizja Rozwoju, która będzie okazją do dyskusji na temat wykorzystywania potencjału ludzi starszych w społeczeństwie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Współczesność stawia przed seniorami nowe wyzwania, które niektórzy z nich mogą mieć trudności z pokonaniem. Grupie tych, którzy przekroczyli magiczny wiek 60 lat, towarzyszy jednak wiele osób o młodym duchu, które nie chcą rezygnować z aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym. Dlatego też powinniśmy wspierać seniorki i seniorów zarówno tych, którzy potrzebują wsparcia, jak i tych, którzy są gotowi do wyzwań, aby stworzyć im jak najlepsze warunki na starość.

„Szczególnie istotnym wydarzeniem towarzyszącym Forum Wizja Rozwoju jest VI edycja Kongresu Srebrnej Gospodarki, skierowanego do osób w wieku 60+ – wyjaśnia Małgorzata Zwiercan, inicjatorka Kongresu Srebrnej gospodarki. – W poprzednich latach cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i była doceniana przez wielu uczestników. W tym roku, dwudniowego cyklu poruszymy takie tematy, jak srebrna gospodarka, przyszłość seniorów na rynku pracy czy seniorzy jako model napędowy gospodarki. W dyskusjach nad zaproponowanymi tematami uczestniczyć będą eksperci, przedstawiciele rządu i samorządu, parlamentarzyści czy reprezentanci organizacji pozarządowych, m.in.: Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społeczne, Anna Krupka – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gertruda Uścińska – prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Elżbieta Bojanowska – dyrektor Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie, Bartłomiej Chmielowiec – Rzecznik Praw Pacjenta czy Bartosz Marczuk – wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.” –mówi Małgorzata Zwiercan.

Forum Wizji Rozwoju to niezwykle istotne wydarzenie, wpisujące się w pomorski kalendarz imprez gospodarczych. Co roku zgromadzeni eksperci dyskutują o bardzo ważnych aspektach polskiej gospodarki, które wyznaczają jej kierunek. W tym roku postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. gospodarki morskiej, innowacji oraz zdrowia.

Nie przegap szansy na uczestniczenie w VI edycji Forum Wizja Rozwoju! Zarejestruj się już teraz bezpłatnie na stronie rejestracja.wizjarozwoju.pl, aby uzyskać dostęp do informacji udostępnionych na wizjarozwoju.pl.

VI Kongres Srebrnej Gospodarki to wyjątkowy projekt, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki dofinansowaniu ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” w edycji 2023 oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030, Kongres ma szansę zostać zrealizowany. Jego celem jest wsparcie polskiej gospodarki i osób starszych poprzez edukację i podnoszenie ich świadomości ekonomicznej.

VI Forum Wizja Rozwoju otrzymało patronat honorowy od Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Bank Gospodarstwa Krajowego, ENERGA S.A. Grupa Orlen oraz Totalizator Sportowy Sp. z o.o. stały się Partnerem Strategicznym wydarzenia. Partnerami Głównymi są: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Partnerem+ jest Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A., Węglokoks S.A., Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o o., KGHM Polska Miedź S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., NASK, PERN S.A., PKO Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych S.A., Rzecznik Finansowy, POLREGIO S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A., Instytut Finansów, Poczta Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ