Home Biznes i finanse Inteligentne technologie wysokiej jakości – Shanghai Electric w targach międzynarodowych

Inteligentne technologie wysokiej jakości – Shanghai Electric w targach międzynarodowych

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Przełomowa „głębokomorska wyspa energetyczna” spółki zadebiutuje podczas Szanghajskich Międzynarodowych Targów Technologicznych w 2023 roku oraz inauguracyjnej edycji targów Shanghai International Carbon Neutrality Expo in Technologies, Products and Achievements (Carbon Neutrality Expo).

Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) wystawia swoje najnowocześniejsze produkty i rozwiązania podczas International Technology Fair 2023 (CSITF) oraz inauguracyjnej edycji targów Shanghai International Carbon Neutrality Expo in Technologies, Products and Achievements (Carbon Neutrality Expo) w Szanghaju w dniach 21-23 czerwca 2023 r. Firma prezentuje swoje innowacyjne technologie łączące inteligentną energetykę, inteligentną produkcję i systemy gromadzenia danych cyfrowych.

Liu Ping, prezes Shanghai Electric powiedział: „Shanghai Electric zamierza dalej skupiać się na obszarach biznesowych takich jak integracja inteligentnej energetyki, inteligentnej produkcji i systemów gromadzenia danych cyfrowych, realizacji kierunku rozwojowego w myśl zasady >>promowania, transformacji i modernizacji technologii<<, a także nawiązywaniu współpracy z wynalazcami na całym świecie w celu wspierania postępu ludzkości i zrównoważonego rozwoju społecznego”.

Huawei przedstawił platformę OpenLabs, która zapewnia dostęp do zintegrowanego środowiska badawczego w celu przyspieszenia wdrażania inteligentnych technologii w przedsiębiorstwach.

Firma Baidu zaprezentowała technologię autonomicznego samochodu, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do określania środowiska jazdy i wybierania najbardziej efektywnej trasy.

Ten wyjątkowy wydarzenie było również okazją do wystawienia najnowszych robotów, w tym robotów wirtualnych, które wykorzystują sztuczną inteligencję do przetwarzania mowy i komunikacji z ludźmi.

Jednym z najbardziej imponujących wystąpień była prezentacja firma Alibaba, która zaprezentowała technologię „smart city”. Ta technologia pozwala na stworzenie inteligentnego miasta, w którym dane są wykorzystywane do optymalizacji usług publicznych.

Podsumowanie najciekawszych wydarzeń z International Technology Fair w Szanghaju

Firma Shanghai Electric pokazała swoje przełomowe rozwiązanie – „głębokomorska wyspa energetyczna”, a także zaprezentowała nową koncepcję rozwojową „4+2+X”, która wykorzystuje inteligentne technologie w energetyce, produkcji oraz systemach gromadzenia danych cyfrowych.

Huawei przybliżyło zgromadzonym swoją platformę OpenLabs, która ma na celu ułatwić wdrażanie inteligentnych technologii w przedsiębiorstwach.

Baidu zaprezentowała technologię autonomicznego samochodu, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do określania środowiska jazdy i wybierania optymalnej trasy.

Koncepcja zeroemisyjnej wyspy energetycznej przedstawiona na wystawie w Głębokomorskiej wyspie obejmuje wykorzystanie energii wiatru, fotowoltaiki, fal podwodnych oraz prądów oceanicznych do zapewnienia zrównoważonego dostarczania energii mieszkańcom oraz przedsiębiorcom. Shanghai Electric zaprezentował również swoje postępy w dziedzinie energetyki słonecznej, magazynowania energii z różnych źródeł oraz energii wodorowej. Dodatkowo, wyspa będzie wyposażona w samochody z napędem elektrycznym i wodorowym oraz uprawy morskie i podwodne tunele do zwiedzania, które przyczynią się do rozwoju gospodarki.

Shanghai Electric prezentuje swoje innowacje w postaci mobilnego robota SMR-300iA wykonanego z materiałów kompozytowych, który skutecznie łączy wymagania pracy fizycznej i jest odpowiedzią na braki kadrowe oraz narażenie pracowników na wypadki.

Na targach Carbon Neutrality Expo spółka Shanghai Electric zaprezentowała także swoje nowe zaawansowane technologicznie rozwiązania, które oparte są na systemie inteligentnej produkcji, nastawionej na wysoką wydajność energetyczną. Przywódcy branży zaprezentowali inteligentny system magazynowania energii, który wykorzystuje szereg nowoczesnych technologii do optymalizacji systemu i zapewnienia zrównoważonego, bezpiecznego i efektywnego zarządzania energią.

Uczestnicy targów Carbon Neutrality Expo byli także świadkami prezentacji wiodących producentów sprzętu, w tym Shanghai Electric, który zaprezentował swoje nowe rozwiązania, takie jak systemy inteligentnego oświetlenia, elektrownie fotowoltaiczne, systemy magazynowania energii i inne technologie, które przyczyniają się do realizacji celów neutralności węglowej.

Targi Carbon Neutrality Expo okazały się wielkim sukcesem, ponieważ wiele firm z branży energetycznej zaprezentowało swoje innowacyjne rozwiązania, które mają na celu osiągnięcie zrównoważonego i bezpiecznego systemu energetyki. Zwłaszcza Shanghai Electric pokazało swoje zaangażowanie w realizację celu neutralności węglowej, prezentując szeroki wachlarz innowacyjnych produktów i rozwiązań.

Przedstawiciele branży energetycznej, w tym Shanghai Electric, pokazali wielki entuzjazm w realizacji celu neutralności węglowej na targach Carbon Neutrality Expo. Spółka zaprezentowała szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, w tym „trójwymiarowy”, zeroemisyjny park przemysłowy i inteligentny system zasilania, który ma na celu zapewnienie skutecznych i zrównoważonych metod zarządzania energią.

Shanghai Electric opublikowała swój plan działania w obszarze „dwutorowej redukcji emisji CO2”. Plan ten wskazuje wielokierunkowe działania, takie jak optymalizacja i modernizacja struktury przemysłowej, optymalizacja wykorzystania energii i wprowadzenie nowych technologii wytwarzania energii z odnawialnych źródeł. Ponadto, Shanghai Electric planuje wspierać klientów przemysłowych w realizacji założeń rozwojowo-transformacyjnych uwzględniających niższe emisje CO2.

Jako część swojego planu działania Shanghai Electric wykorzystała najnowocześniejsze technologie i rozwiązania. Firma zainstalowała system zarządzania środowiskiem w siedzibie głównej, który umożliwia monitorowanie emisji CO2 i innych substancji szkodliwych. System ten umożliwia również wdrożenie założeń planu działania „dwutorowej redukcji emisji CO2” w większym zakresie.

Shanghai Electric aktywnie wspiera budowę nowoczesnego systemu energetycznego, oferując szeroką gamę technologii, zróżnicowanych i dostosowanych do wymagań rynku. Zaliczają się do nich: silniki turbinowe o cyklu kombinowanym, wytrzymałe urządzenia sieciowe, bezpieczne rozwiązania jądrowe, systemy energii wiatrowej, magazynowania energii, paneli słonecznych, stacji transportowych, czy elektrownie szczytowo-pompowe.

Shanghai Electric jest wiodącym dostawcą innowacyjnych technologii, które wpływają na przyszłość produkcji energii i przemysłu. Firma wprowadziła na rynek trzy najnowsze produkty, dzięki którym uzyskanie wydajnej produkcji energii z wiatru na morzu, wysokowydajnych ogniw solarnych oraz korzystnego magazynowania energii z wodoru stało się możliwe.

Shanghai Electric wyposażyła swoje produkty w najnowsze technologie, w tym morską turbinę wiatrową o mocy 16MW, kompletną linię modułów fotowoltaicznych o mocy 20GW oraz konteneryzowany wanadowy system przepływowy magazynowania energii o mocy 500kW. Wprowadziła również elektrolizer alkaliczny 2000Nm3/H, który łączy wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych z elektrolizą wody na potrzeby produkcji wodoru.

Firma Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK:2727, SSE:601727), czołowy dostawca ekologicznych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej, zapewnia otwarte i innowacyjne ekosystemy przemysłowe na arenie międzynarodowej. Aktywnie pracując nad integracją inteligentnej energetyki, inteligentnej produkcji i systemów gromadzenia danych cyfrowych, Shanghai Electric wyznacza ambitny cel zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i osiągnięcia neutralności węglowej do 2060 roku. Firma współpracuje z globalnymi partnerami w celu wprowadzania urządzeń najwyższej klasy i nowych źródeł energii, aby pomóc wypełnić swoje ambitne cele.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ