Home Biznes i finanse Stalowa Wola: Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej mieszkań treningowych

Stalowa Wola: Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej mieszkań treningowych

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Miasto Stalowa Wola konsekwentnie dąży do rozbudowy infrastruktury wspierającej mieszkańców ze specjalnymi potrzebami. W tym celu ogłoszono przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej związanej z budową nowego obiektu budowlanego.

Planujemy stworzyć przestrzenie mieszkań treningowych oraz wspomaganych, z pełnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wybraliśmy wykonawcę dokumentacji – pracownię ARCHITEKTKAJA Marta Uzar z Tarnobrzega, która za kwotę 74 900,00 zł przygotuje projekt.

„Ten projekt jest wyrazem naszego zaangażowania w tworzenie otwartego i dostępnego dla wszystkich miasta. Dzięki nowemu obiektowi mieszkań treningowych będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszych mieszkańców, zapewniając im odpowiednie warunki do rozwoju i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym” – powiedział Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Zlecenie polega na opracowaniu kompleksowej dokumentacji projektowej dla budynku parterowego o powierzchni użytkowej między 200 a 300 m2. Budynek będzie podzielony na trzy osobne mieszkania, z których dwa będą przeznaczone na cele treningowe, a jedno na cele wspomagane. Każde z mieszkań zostanie odpowiednio wyposażone, aby zapewnić komfortowe warunki życia.

Miasto planuje dostosować cały obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez eliminację barier architektonicznych i uwzględnienie elementów ruchomych. Dodatkowo, teren zostanie zagospodarowany z myślą o posiadaczach rowerów, zapewniając odpowiednie miejsca postojowe.

Konsultacje z Miastem oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli będą prowadzone na bieżąco, zapewniając kompleksowe podejście do realizacji projektu.


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ