Home Biznes i finanse LyondellBasell: Nowy krok w kierunku zapewnienia najwyższej jakości tworzyw sztucznych

LyondellBasell: Nowy krok w kierunku zapewnienia najwyższej jakości tworzyw sztucznych

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Badanie przeprowadzone przez polską platformę do wideokonferencji wykazało, że tylko 48 proc. rodziców zawsze dba o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci. Większość z nich stara się wychowywać je w kwestii cyberbezpieczeństwa (71 proc.), bądź śledzić ich aktywności online (49 proc.). Mimo to, aż 54 proc. uważa, że ich dzieci są odpowiednio uświadomione w tym zakresie.

LyondellBasell, spółka notowana na giełdzie NYSE (LYB), zakończyła dzisiaj przejęcie Mepol Group, producenta wysokiej jakości wyrobów z recyklingu zlokalizowanego we Włoszech i Polsce. Spółki Mepol S.r.l. oraz jej spółki zależne Polar S.r.l. i Industrial Technology Investments Poland Sp.z.o.o. staną się spółkami zależnymi w jednostce APS (Advanced Polymer Solutions) LyondellBasell.

Od 60 lat LyondellBasell jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań związanych z kompozycjami, oferując szeroką gamę produktów, w tym zmieszane tworzywa sztuczne, kompozyty inżynieryjne, masterbatchy, kolory i proszki.

„The acquisition is forward-thinking and aligned with our commitment to a circular economy,” said Torkel Rhenman, executive vice president Advanced Polymer Solutions of LyondellBasell. „With Mepol’s deep expertise in recycled compounds and LyondellBasell’s strategy and scale, we see significant opportunities to accelerate the growth of our APS business by leveraging macro trends in circularity and creating solutions for everyday sustainable living.”

LyondellBasell angażuje się, by móc sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na ekologiczne i odnawialne rozwiązania za pośrednictwem swojego zintegrowanego podejścia do łańcucha wartości. Firma zobowiązała się do produkcji i sprzedaży co najmniej 2 milionów ton polimerów pochodzących ze źródeł odzyskanych lub odnawialnych rocznie do 2030 roku, aby odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów.

LyondellBasell inwestuje w rozwój nowych produktów i technologii, które odpowiadają na zapotrzebowanie na korzyści ekologiczne. Wszystkie produkty są wytwarzane w sposób zrównoważony, biorąc pod uwagę potrzeby zarówno klientów, jak i środowiska. Do 2030 roku firma zamierza wytworzyć i sprzedać co najmniej 2 miliony ton polimerów pochodzących ze źródeł odzyskanych lub odnawialnych.

Jones Day i Wardynski & Partners współpracowały jako doradcy prawni LyondellBasell przy tej transakcji. Special Affairs S.r.l. pełniła rolę doradcy finansowego grupy Mepol, a Gitti & Partners doradzała w kwestiach prawnych.

Nowa wersja:

Jesteśmy LyondellBasell – liderem w światowym przemyśle chemicznym tworzącym rozwiązania dla codziennego zrównoważonego życia. Dzięki zaawansowanej technologii i skoncentrowanym inwestycjom umożliwiamy ekonomię obiegu zamkniętego i niskoemisyjną. W każdym, co robimy, naszym celem jest wyciąganie wartości dla naszych klientów, inwestorów i społeczeństwa. Jako jeden z największych producentów polimerów i lider technologii poliolenów opracowujemy, produkujemy i wprowadzamy na rynek wysokiej jakości i innowacyjne produkty do zastosowań od zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa żywności po czystą wodę i wysokiej jakości opiekę zdrowotną. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.lyondellbasell.com lub obserwuj @LyondellBasell na LinkedIn.

About LyondellBasell

We are LyondellBasell – a leader in the global chemical industry creating solutions for everyday sustainable living. Our advanced technology and focused investments are enabling a circular and low carbon economy. Our goal is to unlock value for customers, investors and society with all we do. As one of the world’s largest producers of polymers and a leader in polyolefin technologies, we develop, manufacture and market top-quality and innovative products for use in various areas, from sustainable transport and food safety to clean water and quality healthcare. For more information, please visit www.lyondellbasell.com or follow @LyondellBasell on LinkedIn.

Nowa wersja:

Jesteśmy LyondellBasell – liderem w światowym przemyśle chemicznym tworzącym rozwiązania dla codziennego zrównoważonego życia. Dzięki zaawansowanej technologii i skoncentrowanym inwestycjom umożliwiamy ekonomię obiegu zamkniętego i niskoemisyjną. Naszym celem jest wyciąganie wartości dla naszych klientów, inwestorów i społeczeństwa z każdego, co robimy. Jako jeden z największych producentów polimerów i lider technologii poliolenów opracowujemy, produkujemy i wprowadzamy na rynek produkty najwyższej jakości i innowacyjne do zastosowań w różnych obszarach, od zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa żywności po czystą wodę i wysokiej jakości opiekę zdrowotną. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.lyondellbasell.com lub obserwuj @LyondellBasell na LinkedIn.

Nowa wersja:

Mepol Group świadczy usługi w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych przez ponad trzydzieści lat. W ramach strategii przedsiębiorstwa, odpowiedzialność społeczna jest priorytetem. Dzięki ciągłemu badaniom i rozwojowi, wytwarzane są produkty eko-przyjazne dla różnych gałęzi przemysłu – od meblarskiej, przez motoryzacyjną, po sektor elektryczny i elektroniczny.

Jako przedsiębiorstwo, Mepol wprowadza w swojej strategii rozwiązania pro-środowiskowe, zarówno w planowaniu, jak i kontroli swoich działań związanych z recyklingiem tworzyw sztucznych.

Naszym celem jest wspieranie klientów w ich zmianie na produkty z recyklingu, a także dostarczenie usług zarządzania odpadami oraz odzysku opakowań, we wsparciu wymogów prawnych i rozszerzonej odpowiedzialności producenta.

Mepol po raz drugi z rzędu otrzymała uznanie w ramach 100 najlepszych włoskich firm, które wyróżniały się wynikiem ESG: Nagrodą za Zrównoważony Rozwój, promowaną przez KON, Credit Suisse i Forbes.

Uwaga dotycząca stwierdzeń wybiegających w przyszłość dla LyondellBasell

Stwierdzenia zawarte w niniejszym oświadczeniu dotyczące spraw niebędących faktami historycznymi stanowią stwierdzenia wybiegające w przyszłość. Te stwierdzenia wybiegające w przyszłość opierają się na założeniach kierownictwa, które są uważane za uzasadnione w momencie ich wykonania i podlegają znacznym ryzyku i niepewności. Rzeczywiste wyniki mogą znacząco różnić się od projekcji, oczekiwanych wyników lub innych oczekiwań wyrażonych w niniejszym oświadczeniu, w tym, ale nie ograniczając się do, naszej zdolności do pomyślnego integrowania i obsługi zakupionej działalności opisanej w niniejszym oświadczeniu oraz ogólnych warunków gospodarczych w regionach geograficznych lub rynkach obsługiwanych przez LyondellBasell i jego spółki zależne, lub gdzie działalność Spółki i jej spółek zależnych jest zlokalizowana. Chociaż te oświadczenia i projekcje zostały złożone w dobrej wierze, LyondellBasell i jego zarząd nie gwarantują, że oczekiwane wyniki w przyszłości zostaną osiągnięte. Dodatkowe czynniki, które mogą spowodować, że wyniki różnią się znacząco od tych opisanych w stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, można znaleźć w sekcji „Czynniki ryzyka” naszego Formularza 10-K za rok zakończony 31 grudnia 2022 r., Który można znaleźć na stronie www.LyondellBasell.com na stronie ds. Relacji inwestorskich oraz na stronie internetowej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd na www.sec.gov.

LyondellBasell Industries jest jednym z największych na świecie producentów tworzyw sztucznych, olejów napędowych i innych produktów chemicznych. Firma wykorzystuje swoją wyjątkową technologię, aby tworzyć innowacyjne produkty, które są używane w wielu gałęziach przemysłu. W ostatnich latach LyondellBasell Industries stała się liderem w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych, osiągając wyjątkowe wyniki.

LyondellBasell Industries jest jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych, olejów napędowych i innych produktów chemicznych na świecie. Firma wykorzystuje swoje zaawansowane technologie do tworzenia innowacyjnych produktów, które są używane w wielu branżach. Ostatnie lata to ogromny postęp w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych, co zaowocowało wyjątkowymi wynikami, które osiągnęła LyondellBasell Industries.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ