Home Biznes i finanse Shanghai Electric wprowadza wielopoziomową współpracę z międzynarodowymi partnerami przemysłowymi

Shanghai Electric wprowadza wielopoziomową współpracę z międzynarodowymi partnerami przemysłowymi

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Shanghai Electric w Chinach przoduje w produkcji morskich elektrowni wiatrowych, które w 2022 r. po raz ósmy z rzędu zdobyły pierwsze miejsce. W Dubaju ACWA Power współpracuje z lokalnym projektem fotowoltaicznym, który przeszedł już do kluczowego etapu budowy. Nowa technologia wytwarzania wodoru z wody poddanej elektrolizie powoli wchodzi do produkcji i ma szansę stać się przyszłością w dziedzinie energetyki.

SZANGHAJ, 24 marca 2023 r. /PRNewswire/ — Firma Shanghai Electric (SEHK: 2727, SSE:601727) skupia się na zwiększeniu skuteczności wykorzystania różnych źródeł energii poprzez badania i wdrażanie strategicznych rozwiązań dotyczących magazynowania wodoru w sieci. Przez innowacje i twórczość oraz stosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych, przedsiębiorstwo planuje stworzyć „integrację wiatru, wody, ciepła, magazynowania” oraz „integrację źródło-sieć-magazyn wodoru”, które będą wspierać cele rozwoju krótkoterminowej stabilnej dostawy energii oraz długoterminowe budowanie społeczeństwa zerowoemisyjnego.

Aby osiągnąć pełną dekarbonizację, ważne jest, aby tworzyć skuteczne i systematyczne plany, które zapewnią kompleksowe i zintegrowane działania. Jak zauważyła Leng Weiqing, prezes Shanghai Electric Group, podczas „dwóch sesji” w 2023 roku, plan ten powinien obejmować między innymi wsparcie technologiczne, zmiany regulacyjne, zmiany społeczne i działania edukacyjne, aby zapewnić skuteczną i skoordynowaną transformację.

„Należy przyspieszyć tworzenie systemu i mechanizmu redukcji emisji dwutlenku węgla wśród dostawców energii i podmiotów przemysłowych, a także usunąć bariery polityczne między nimi, aby stworzyć wspólną strategię na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla”.

Shanghai Electric zintegrował dotychczasową wiedzę z zasobami inteligentnych technologii, aby przyspieszyć strategiczny proces wdrażania dla klientów z całego świata. Firma współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami przemysłowymi w Azji, Chinach, na Bliskim Wschodzie, w Arabii Saudyjskiej, w Europie, w Afryce i w Ameryce.

Shanghai Electric stała się liderem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii przemysłowych dzięki współpracy z organizacjami przemysłowymi na całym świecie. Poprzez wykorzystanie inteligentnych technologii, firma wspiera swoich klientów w strategicznym procesie wdrażania innowacji w różnych krajach i regionach.

Wykorzystując swoją wiedzę i zasoby technologiczne, Shanghai Electric jest w stanie skutecznie i szybko wprowadzać innowacje dla klientów z całego świata. W ramach współpracy z partnerami przemysłowymi w Azji, Chinach, na Bliskim Wschodzie, w Arabii Saudyjskiej, w Europie, w Afryce i w Ameryce, firma może zapewnić wsparcie strategiczne w wdrażaniu zaawansowanych technologii.

Shanghai Electric Wind Power odniósł ogromny sukces w Chinach, zdobywając po raz ósmy z rzędu pierwsze miejsce na liście morskich elektrowni wiatrowych. Grupa dostarczyła w ciągu ostatnich trzech lat 7,05 GW czystej energii, w tym wyprodukowała 5 882 200 kWh dziennie w ramach projektu Datang Nan’ao Lemen Offshore Wind Power. Oprócz tego Spółka uczestniczyła również w budowie pierwszego w Chinach projektu badawczo-demonstracyjnego zintegrowanego sprzętu do pływającej morskiej energetyki wiatrowej i hodowli ryb, za co zdobyła nagrodę za innowacyjność technologii pływającej energetyki wiatrowej.

W ostatnim czasie Shanghai Electric Wind Power zwiększyło swoją produkcję energii wiatrowej w Chinach osiągając niesamowite wyniki. Spółka dostarczyła do sieci energetycznej 7,05 GW czystej energii, a projekt Datang Nan’ao Lemen Offshore Wind Power wytwarza 5 882 200 kWh dziennie, co stanowi nowy rekord w wytwarzaniu energii w ciągu jednego dnia. Grupa otrzymała również nagrodę za innowacyjność technologii pływającej energetyki wiatrowej za budowę pierwszej w Chinach, zintegrowanej instalacji morskiej z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa i niezawodności projektu systemu.

Energia odnawialna stała się jednym z wiodących nurtów w globalnej branży energetycznej. W tym kontekście ACWA Power jest liderem w realizacji międzynarodowych projektów fotowoltaicznych. Najnowszy z nich to wspólny z ACWA Power projekt słoneczno-fotowoltaiczny w Dubaju, w którym zaplanowano zakończenie budowy w ramach 28. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Projekt ma na celu wprowadzenie nowych technologii o niskim zużyciu energii, w tym energii słonecznej, wiatrowej, wodorowej, a także nowych źródeł energii. W Rumunii również rozpoczęto prace nad projektem fotowoltaicznym o mocy 91,54 MW, obejmującym zakup urządzeń, projekt, budowę, uruchomienie oraz eksploatację i konserwację instalacji. Wstępne prace nad planem, dróg dojazdowych i kabli zostały już zrealizowane, a umowy na realizację zamówień publicznych m.in. na główne elementy wyposażenia, wsporniki i falowniki, podpisane.

Nowa generacja urządzeń do produkcji wodoru w procesie elektrolizy wody została wprowadzona przez firmę Shanghai Electric w grudniu ubiegłego roku. Urządzenia te wyposażone są w technologię alkalicznej elektrolizy i PEM, dzięki czemu są w stanie wygenerować 1500 i 50 standardowych metrów sześciennych wodoru na godzinę. Wdrożenie tych urządzeń do planowanych inteligentnych warsztatów produkcyjnych zapewni znaczące zmniejszenie kosztów produkcji w Chinach.

„W 2023 roku zaplanowaliśmy zdolność produkcyjną elektrolizera alkalicznego o mocy 500 MW, co odpowiada produkcji 100 zestawów elektrolizerów alkalicznych o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych – powiedział Wu Liang, zastępca głównego inżyniera Shanghai Bright-H Technology, spółki należącej w całości do Shanghai Electric. – Natomiast na rok 2025 planowana jest linia produkcyjna PEM o mocy 100 megawatów, która jest w stanie wyprodukować 100 sztuk elektrolizerów PEM o powierzchni 200 metrów kwadratowych”.

Kraje rozwijają obecnie technologie, które mogą umożliwić wykorzystanie wodoru w systemie źródło-sieć-magazyn. W przyszłości wodór może być stosowany jako zmienny nośnik energii, który może pomagać w zarządzaniu siecią energetyczną. Wodór może być również stosowany jako magazyn energii, przechowując energię odnawialną wyprodukowaną w nadmiarze, a następnie dystrybuując ją, gdy jest potrzebna. Ma to szczególne znaczenie w przypadku systemów energetycznych opartych na odnawialnych źródłach energii, które mają tendencję do wahnięć wytwarzania.

Lokalne społeczności, organizacje i rządy na całym świecie są zmotywowane do wdrażania strategii łączenia wielu źródeł energii i włączania wodoru w konfiguracji źródło-sieć-magazyn. Wdrażanie tych strategii jest kluczowe dla osiągnięcia zrównoważonego, niskoemisyjnego systemu energetycznego. Celem jest zmniejszenie emisji, zwiększenie efektywności, trwałości, niezawodności i bezpieczeństwa energetycznego. Zaawansowane technologie, takie jak inteligentne sieci, magazyny energii i produkcja wodoru z odnawialnych źródeł energii są niezbędne do osiągnięcia tych celów.

Shanghai Electric jest zdeterminowana, aby zająć czołową pozycję w osiąganiu neutralności węglowej. Pracując nad wprowadzaniem w życie wysokowydajnych rozwiązań, w tym inteligentnych instalacji, inteligentnych maszyn, inteligentnych narzędzi i inteligentnych systemów, Shanghai Electric koncentruje się na uzyskiwaniu lepszych, bardziej zrównoważonych wyników w dziedzinie produkcji i wykorzystuje swoją globalną sieć do łączenia się z partnerami na całym świecie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w tym technologii informacyjnej i komunikacyjnej, Shanghai Electric wspiera rozwój zrównoważonej i zintegrowanej produkcji oraz zmniejsza zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.

Shanghai Electric ma zamiar wykorzystać swoje wiodące w branży innowacje i technologie do wspierania kluczowych krajowych i międzynarodowych celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Poprzez dostarczanie innowacyjnych technologii i innowacyjnych rozwiązań zorientowanych na przyszłość, Shanghai Electric skupia się na włączeniu wysokowydajnych technologii do przemysłu i tworzeniu inteligentnych systemów produkcyjnych, w celu wspierania przemysłu w redukcji emisji dwutlenku węgla. W dłuższej perspektywie Shanghai Electric będzie dalej pracować nad wprowadzaniem innowacyjnych technologii i rozwiązań w celu wspierania rozwoju energooszczędnego, wydajnego wykorzystania energii i zrównoważonego rozwoju.

Shanghai Electric jest zdeterminowana, aby zostać liderem w dziedzinie zrównoważonej produkcji. Aktywnie wspierając krajowe i międzynarodowe programy zrównoważonego rozwoju, firma wykorzystuje swoje wiodące w branży innowacje i technologie, aby zapewnić wsparcie w zakresie nowych źródeł energii, wydajnego wykorzystania energii i redukcji emisji. Dzięki wykorzystaniu wiodących w branży technologii i innowacji, Shanghai Electric jest w stanie tworzyć inteligentne systemy produkcyjne, które zapewniają zrównoważoną produkcję oraz zmniejszają zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.

Shanghai Electric jest dąży do osiągnięcia szczytowych emisji dwutlenku węgla przed 2030 r. i neutralności węglowej przed 2060 r. Poprzez stosowanie innowacyjnych technologii i rozwiązań, Shanghai Electric będzie wspierać produkcję przyjazną dla środowiska i wydajne wykorzystanie energii, aby pomóc kluczowym krajowym i międzynarodowym celom redukcji emisji gazów cieplarnianych.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ