Home Biznes i finanse Rozszerzenie produkcji pomp ciepła Panasonic w Europie: korzyści dla środowiska i konsumentów

Rozszerzenie produkcji pomp ciepła Panasonic w Europie: korzyści dla środowiska i konsumentów

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ostatniego lipca Panasonic Heating & Cooling Solutions osiągnął historyczny sukces w produkcji pomp ciepła, kiedy to w pełni uruchomił swoją najnowszą serię Aquarea L, nową generację pomp ciepła wykorzystującą naturalny czynnik chłodniczy R290, która jest produkowana całkowicie w Europie.

Popyt na bezpieczne i wydajne pompy ciepła, wspierany przez inwestycje w produkcji, wymusza dekarbonizację ogrzewania.

Zapraszamy do przeczytania naszej najnowszej informacji prasowej zawierającej wiele multimediów. Przejdź do pełnej wersji tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230712429053/en/.

Panasonic pragnie zaoferować swoją pomoc w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez szybką zmianę źródeł energii w Europie. Przemiana ze stosowania gazu i innych paliw kopalnych na elektryfikację została podjęta z uwagi na rosnącą świadomość ekologiczną oraz obecne okoliczności dotyczące dostaw energii. W celu spełnienia rosnącego zapotrzebowania na energię, Panasonic zdecydowało się na powiększenie możliwości produkcyjnych.

Dzięki przeniesieniu produkcji z Azji do Europy Panasonic zwiększył zdolności produkcyjne oraz liczbę części wytwarzanych w lokalnych zakładach. Wpisując się w filozofię Panasonic Green Impact, ta decyzja zapewni także zmniejszenie śladu węglowego poprzez lokalne wytwarzanie dla lokalnego spożycia. L-Series wykorzystuje również naturalny czynnik chłodniczy R290, który ma niski potencjał ocieplenia globalnego (GWP) wynoszący zaledwie 3 i przyczynia się do redukcji emisji CO2.

Produkcja w fabryce w Pilsen sukcesywnie zwiększała możliwości linii produkcyjnych aż do pełnego asortymentu zarówno jednostek wewnętrznych, jak i zewnętrznych, w tym pierwszy raz produkowanych pomp ciepła powietrze-woda Aquarea L Series. Zmniejszono tym samym czas do wejścia na rynek, jak również sprostano rosnącemu zapotrzebowaniu na niezawodne i energooszczędne pompy ciepła powietrzne na całym kontynencie. Połączenie z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym w Niemczech pozwala Panasonic Heating & Cooling jeszcze mocniej skupić się na rynku europejskim, wdrażając opinie partnerów instalacyjnych, a także domów i przedsiębiorstw z Europy jeszcze szybciej.

Odwiedź stronę www.aircon.panasonic.eu, aby dowiedzieć się więcej.

Grupa Panasonic została założona w 1918 roku i dzisiaj jest liderem światowym w tworzeniu innowacyjnych technologii i rozwiązań do szerokiego zastosowania w sektorze elektroniki użytkowej, budownictwa, motoryzacji, przemysłu, komunikacji i energii na całym świecie. Grupa Panasonic przeszła na system działalności operacyjnej 1 kwietnia 2022 r., a Panasonic Holdings Corporation pełni funkcję spółki zarządzającej i ośmiu spółek znajdujących się pod jej parasolem. Grupa zgłosiła skonsolidowane przychody netto w wysokości 8 378,9 miliarda jenów (ok. 59,4 miliarda euro) za rok zakończony 31 marca 2023 r. Aby dowiedzieć się więcej o grupie Panasonic, odwiedź stronę: https://holdings.panasonic/global/.

Firma Panasonic stale dąży do tworzenia nowych technologii i produktów zapewniających wygodę i bezpieczeństwo wszystkim jej klientom.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Panasonic wszystkie jej produkty są wyjątkowe i zapewniają wysoką jakość.

Firma Panasonic dąży do optymalizacji swoich usług poprzez ciągłe inwestycje w nowoczesne technologie i wiedzę.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ