Home Biznes i finanse Fracht FWO Polska rozpoczął realizację projektu dostawy składu kolejowego dla PESA

Fracht FWO Polska rozpoczął realizację projektu dostawy składu kolejowego dla PESA

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Fracht FWO Polska, część globalnej Grupy Fracht, rozpoczyna projekt dostawy składu kolejowego wyprodukowanego przez Bydgoską PESĘ dla kolei w Ghanie. Skład ten będzie obsługiwać ruch pasażerski na nowej linii kolejowej łączącej port morski Tema z portem rzecznym Mpakadan, co stanowi kamień milowy we współpracy Fracht FWO Polska z jednym z największych producentów pojazdów kolejowych w Polsce.

Pociągi wyprodukowane przez PESA spełniają najnowsze europejskie normy emisji spalin i są wyposażone w nowoczesne, ekologiczne silniki Stage V. Są to pierwsze pociągi o tak przyjaznym wpływie na środowisko naturalne, które trafią do Afryki, co stanowi krok naprzód w kwestii zrównoważonego transportu na kontynencie. Po zakończeniu testów skład został podzielony na dwa człony i 15 lutego wyruszył na specjalnych lawetach do Hamburga, skąd zostanie przetransportowany drogą morską do portu Tema w Ghanie.

„Jesteśmy dumni, że Fracht FWO Polska rozpoczął realizację projektu dostawy składu kolejowego dla Ghany, który został wyprodukowany przez tak renomowanego producenta jak PESA. Ta współpraca stanowi kluczowy krok w naszym zaangażowaniu w projekty logistyczne, mające wpływ na rozwój infrastruktury kolejowej na kontynencie afrykańskim. Stanowi również o naszym profesjonalizmie, co potwierdza powierzony nam przez PESA do realizacji projekt”  – informuje Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO.

„Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy eksperckiej w dziedzinie logistyki pojazdów szynowych, jesteśmy gotowi zapewnić organizację transportu w sposób skuteczny i bezpieczny, do każdego odbiorcy na świecie” – dodaje Jarosław Jankowski, dyrektor rozwoju biznesu, Fracht FWO Polska.

Fracht FWO Polska ma długoletnie doświadczenie we współpracy z wiodącymi markami na całym świecie, dostarczając różnorodne pojazdy miejskie i drogowe do różnych destynacji na całym globie.

Grupa Fracht aktywnie angażuje się w zrównoważony rozwój, starając się minimalizować wpływ swojej działalności na środowisko naturalne. Stosuje ekologiczne rozwiązania w swoich operacjach, dążąc do redukcji emisji i optymalizacji zużycia zasobów. Projekt realizowany z PESA odpowiada standardom zrównoważonego rozwoju Grupy Fracht.

Fracht FWO Polska Sp. z o.o. to część szwajcarskiej Grupy Fracht i od 2006 r. działa na polskim rynku, z główną siedzibą w Warszawie oraz oddziałami w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Szczecinie. Specjalizuje się w obsłudze logistycznej przemysłu, oferując pełen zakres usług od transportów drogowych po skomplikowane projekty logistyczne.

Spółka działa zgodnie z certyfikatem ISO9001:2015 i jest zaufanym operatorem logistycznym dla przemysłu, obsługując nawet najbardziej wymagające dostawy, takie jak te na budowę bloków energetycznych.

Fracht FWO oferuje różnorodne środki transportu, w tym drogowy, lotniczy, morski i kolejowy, do realizacji zleceń. Firma obsługuje ładunki ponadgabarytowe, kontenerowe, całopojazdowe (FTL) i częściowe (LTL), chłodnicze, dostawy just-in-time oraz regularne transporty ekspresowe w UE. Dodatkowo, posiada certyfikację WSK, co umożliwia organizację transportów ładunków wojskowych i towarów o znaczeniu strategicznym.

Fracht FWO obsługuje klientów z różnych sektorów, takich jak energetyka, przemysł ciężki, chemia, automotive, FMCG i farmaceutyka. Dzięki globalnej sieci partnerów Grupy Fracht, działającej na 6 kontynentach i posiadającej 110 biur, Fracht FWO Polska realizuje dostawy do wszystkich krajów na świecie.

Skontaktuj się z nami:
Sylwia Kuligowska
Agencja SCOPE PR 
Biuro prasowe Fracht FWO Polska Sp. z o.o.
tel. 692 444 406
e-mail: s.kuligowska@scopepr.pl 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ