Home Biznes i finanse Rimkus świętuje 40. rocznicę i zyskuje inwestora – HGGC

Rimkus świętuje 40. rocznicę i zyskuje inwestora – HGGC

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Partnerstwo z HGGC umożliwi Rimkus Consulting Group, Inc. pogłębienie swojej wiedzy fachowej i zwiększenie udziału w rynku.

W ramach strategicznej inwestycji, firma Rimkus ogłosiła pozyskanie wsparcia od wiodącej firmy inwestycyjnej ze środkowego segmentu rynku, HGGC, co umożliwi dalszy rozwój firmy. Szczegóły finansowe dotyczące tej transakcji nie zostały ujawnione publicznie.

Więcej treści i multimedia dotyczące tej informacji prasowej można znaleźć tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240222346453/pl/

„Cieszymy się, że naszym strategicznym partnerem zostanie HGGC. Inwestycja tej firmy nie tylko jest dowodem uznania ciężkiej pracy i zaangażowania zespołu Rimkus, ale również umożliwi nam przyspieszenie realizowanej ścieżki wzrostu. Dzięki wiedzy specjalistycznej i zasobom HGGC zyskamy możliwość osiągnięcia wyższego poziomu i rozszerzenia oferty usług, aby dostarczać naszym klientom jeszcze większą wartość dodaną” – powiedział Jonathan Higgins, prezes i dyrektor generalny Rimkus.

Firma Rimkus oferuje usługi inżynieryjne i techniczne konsultacje dla klientów z różnych branż i krajów. Partnerstwo z HGGC pozwoli firmie poszerzyć ofertę usług, lepiej obsłużyć klientów i wzmocnić swoją pozycję jako wiodącej firmy konsultingowej.

Rimkus świadczy usługi inżynieryjne i techniczne dla klientów z całego świata, takich jak koncerny, kancelarie prawne, towarzystwa ubezpieczeniowe i urzędy państwowe. Dzięki nowemu partnerstwu z HGGC, firma będzie mogła rozszerzyć swoją ofertę usług, lepiej obsłużyć klientów i wzmocnić swoją pozycję na rynku.

„Rimkus to sprawdzony lider cieszący się znakomitą marką i prawdziwie wybitną kulturą organizacyjną. Dzięki historii wspaniałych osiągnięć i renomie wśród klientów jest to dla nas niezwykle atrakcyjny partner” – powiedziała firma HGGC. – Cieszymy się z możliwości wsparcia firmy Rimkus na drodze rozwoju dzięki rozszerzeniu jej oferty usług, pogłębieniu dotychczasowej, ugruntowanej już wiedzy specjalistycznej i dokonaniu inwestycji w rozwiązania technologiczne wspomagające prowadzoną działalność”.

Firma Rimkus od 2020 roku dokonała 15 strategicznych przejęć, rozwijając swoją sieć z ponad 1500 pracowników i ponad 110 biur na całym świecie. W związku ze zmianą wizerunku marki na początku roku, firma Rimkus wsparła obecne obszary działalności, aby nadal spełniać oczekiwania klientów z całego świata. Inwestycje w rozwiązania technologiczne i personel umożliwiły firmie utrzymanie pozycji lidera w swoich sektorach.

„Firma Rimkus cieszy się już solidną dynamiką, dlatego zamierzamy dalej udzielać jej wsparcia, podejmując współpracę z HGGC i kierownictwem w celu rozwoju jej wiodącej pozycji na rynku” – powiedziała firma Century Equity Partners.

Firmy J.P. Morgan, Baird i Piper Sandler świadczyły wyłączne doradztwo finansowe dla odpowiednio Rimkus, Century Equity Partners i HGGC.

Rimkus to światowy dostawca inżynieryjnych i technicznych usług konsultacyjnych na rzecz koncernów, towarzystw ubezpieczeniowych, kancelarii prawnych i urzędów państwowych.

Biegli z firmy Rimkus specjalizują się w konsultacjach śledczych, rozwiązywaniu sporów i usługach zarządzania robotami budowlanymi, rozwiązaniach dla obszarów zabudowanych i wsparciu świadczonym przez personel na rzecz sektora towarów konsumpcyjnych, przemysłu i opieki zdrowotnej. Od ponad 40 lat inżynierowie, architekci, naukowcy i specjaliści techniczni firmy cieszą się uznaniem ze względu na zaangażowanie na rzecz doskonałości obsługi w lokalnych, krajowych i międzynarodowych kręgach biznesowych. Rimkus posiada ponad 110 biur na całym świecie. Więcej informacji na stronie http://www.rimkus.com.

O HGGC

HGGC to firma inwestycyjna oparta na wartościach i koncentrująca się na partnerstwach. Jej ekosystem składa się z inwestorów, operatorów i profesjonalistów, którzy wspólnie dążą do rozwoju wiodących przedsiębiorstw i tworzenia długotrwałej wartości. Firma inwestuje w technologie, usługi biznesowe, usługi finansowe i przedsiębiorstwa konsumenckie o wartości od 200 mln USD do ponad 1,5 mld USD. Z siedzibą w Palo Alto (Kalifornia), zarządza zobowiązaniami kapitałowymi o łącznej wysokości ponad 6,9 mld USD. Od momentu powstania w 2007 r. HGGC dokonała ponad 600 inwestycji o łącznej wartości ponad 71 mld USD. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hggc.com.

O Century Equity Partners

Century Equity Partners, LLC („Century”) to firma inwestycyjna z siedzibą w Bostonie, która specjalizuje się w inwestycjach na niepublicznym rynku kapitałowym. Firma zapewnia środki kapitałowe dla firm z dolnego segmentu sektora przedsiębiorstw średnich, które poszukują wsparcia rozwoju, sfinansowania przejęć, częściowego wykupu akcji lub dokapitalizowania. Century skupia się głównie na sektorach ubezpieczeń, zarządzania aktywami, funduszy typu specialty finance oraz bankowości i pożyczek.

Niniejsze zawiadomienie jest ważne w wersji oryginalnej w języku źródłowym. Tłumaczenie ma charakter wyłącznie orientacyjny i służy jedynie ułatwieniu zrozumienia treści zawiadomienia. W przypadku różnic między tłumaczeniem a wersją oryginalną, obowiązuje tekst oryginalny, który ma pierwszeństwo w kwestiach prawnych.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ