Home Biznes i finanse Pierwszy krok ku energii odnawialnej – montaż paneli fotowoltaicznych JA Solar o mocy 50 MW w Baotou

Pierwszy krok ku energii odnawialnej – montaż paneli fotowoltaicznych JA Solar o mocy 50 MW w Baotou

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

23 października o godzinie 11:00 zapraszamy na kolejną edycję rozmów eksperckich dotyczących polityki bezpieczeństwa cybernetycznego i wykorzystania sztucznej inteligencji. Gościem specjalnym będzie Mateusz Ograbek, dyrektor Centrum Operacji Bezpieczeństwa w ING Hubs Poland, który podzieli się wiedzą na temat wdrażania innowacyjnych narzędzi wykrywania cyberzagrożeń bazujących na sztucznej inteligencji.

JA Solar poinformowało, że realizacja pierwszego etapu projektu na dachu bazy produkcyjnej w Baotou ma na celu wytwarzanie energii z paneli fotowoltaicznych (PV) o mocy 50 MW. Ten krok jest uważany za ważny krok w zapewnieniu ekologicznego przemysłu i produkcji w całej firmie.

W ramach projektu zaplanowano cztery etapy realizacji, które mają zostać ukończone do końca 2023 roku. Inwestycja wyniesie aż 150 milionów RMB, a po włączeniu modułów JA Solar DeepBlue 4.0 typu n będzie generować 65 milionów kWh energii elektrycznej rocznie. Zastosowanie tego rozwiązania fotowoltaicznego pozwoli na redukcję emisji dwutlenku węgla o 54 tysięcy ton rocznie. Projekt z pewnością stanie się inspiracją dla wielu innych, podobnych inicjatyw.

JA Solar stale wprowadza koncepcję zrównoważonego rozwoju. Dzięki przyjaznemu dla środowiska ekosystemowi produkcyjnemu oraz zobowiązaniu do zastosowania niskoemisyjnych technologii, sześć fabryk JA Solar zostało wpisanych na listę „zielonych fabryk” Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) od lutego 2023 roku. Co więcej, produkty JA Solar typu n otrzymały certyfikat śladu węglowego PPE2 przyznawany przez francuski organ Certisolis, co pozwoliło firmie stać się jednym z pierwszych producentów modułów fotowoltaicznych, którzy uzyskali francuski certyfikat śladu węglowego zgodnie z nowym standardem PPE2 i wzmocniło jej pozycję jako lidera w produkcji niskoemisyjnych produktów typu n.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ