Home Biznes i finanse PLL LOT zainaugurowały nową trasę do Uzbekistanu. `Perła Jedwabnego Szlaku` dostępna od dziś bezpośrednio z Warszawy

PLL LOT zainaugurowały nową trasę do Uzbekistanu. `Perła Jedwabnego Szlaku` dostępna od dziś bezpośrednio z Warszawy

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Od 13 marca 2024 r. podróżujący z Warszawy mają możliwość skorzystania z nowego rozkładowego połączenia PLL LOT do Taszkentu. Ta długo oczekiwana trasa otwiera nowe możliwości podróży do Uzbekistanu, kraju o bogatej historii sięgającej blisko 2700 lat. Taszkent to jedno z 20 nowych połączeń, które PLL LOT planuje uruchomić w ramach swojej strategii rozwoju na lata 2024-2028. Polski przewoźnik dąży do tego, aby stać się dla pasażerów nie tylko partnerem w podróżach biznesowych, ale także inspiracją do odkrywania nowych miejsc.

13 marca o godzinie 22:55 odbyło się pierwsze rozkładowe połączenie PLL LOT do Taszkentu. Uroczystości otwarcia na Lotnisku Chopina w Warszawie uświetnili m.in. prezes zarządu PLL LOT Michał Fijoł, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bożena Żelazowska, ambasador Uzbekistanu w Polsce Amirsaid Agzamkhodjaev, p.o. prezesa zarządu Polskich Portów Lotniczych Łukasz Chaberski oraz załoga i pasażerowie pierwszego rejsu. Boeing 737 MAX 8 Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował w stolicy Uzbekistanu następnego dnia kilka minut po godzinie dziewiątej czasu lokalnego.

„Otwieramy dziś kolejne połączenie PLL LOT – do Uzbekistanu. To jeden z najbardziej intrygujących krajów świata, który ma wiele do zaoferowania pasażerom z Polski i Europy. Atrakcje Jedwabnego Szlaku, legendarne zabytki Samarkandy, Chiwy, czy Buchary to kolejne unikalne punkty na podróżniczej mapie świata, dostępne w siatce połączeń PLL LOT. Jestem również przekonany, że możliwość komfortowego dotarcia do serca Azji Centralnej na pokładach naszych samolotów stworzy potencjał dla dalszego rozwoju turystyki oraz współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Uzbekistanem” – powiedział prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł, podczas uroczystości otwarcia. „Nasze połączenie uruchomiliśmy również z myślą o obywatelach Uzbekistanu. Z Lotniska Chopina, które stanowi wygodny punkt przesiadkowy, podróżujący z Taszkentu mogą dotrzeć do blisko 80 miast w Europie, czy Ameryce Północnej, dostępnych w naszej siatce połączeń” – dodał.

Loty między Warszawą a Taszkentem będą odbywać się w środy, piątki i niedziele, a powroty w poniedziałki, czwartki i soboty. W kwietniu i maju Polskie Linie Lotnicze LOT planują dodatkowe loty we wtorki, z powrotem do Warszawy w środy.

Z Uzbekistanu, kraju o ponad 2700-letniej historii, emanuje fascynująca aura zabytków, kultury i tradycji. Pałace, meczety, fortyfikacje i egzotyczne oazy w połączeniu z historią Jedwabnego Szlaku sprawiają, że kraj ten jest perełką Azji Środkowej. Wprowadzenie ruchu bezwizowego dla obywateli 45 państw, w tym Polski, w 2019 roku doprowadziło do wzrostu liczby turystów odwiedzających Uzbekistan, z 2,7 mln w 2017 r. do 5 mln w 2023 roku. Dynamiczny rozwój przemysłu turystycznego sprawia, że Uzbekistan jest jednym z czołowych krajów według Światowej Organizacji Turystyki, a strategia „Uzbekistan 2030” zakłada zwiększenie liczby turystów zagranicznych do 15 milionów.

PLL LOT planuje rozwój swojej siatki o 20 nowych połączeń na lata 2024-2028, w tym nowe połączenia do Taszkentu, obok już istniejących do Aten i Rijadu. Celem polskiego przewoźnika jest stać się pierwszym wyborem dla pasażerów i partnerem w poszukiwaniu nowych propozycji podróżniczych.

Bilety do Uzbekistanu można zakupić na lot.com, w LOT Contact Center, w biurach LOT Travel oraz u agentów sprzedaży.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. oferują bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Przewoźnik korzysta z nowoczesnych samolotów Boeing 787 Dreamliner, które umożliwiają zwiększenie częstotliwości lotów i poprawę oferty. LOT jest jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie, istniejącą od 1929 roku, i jest rozpoznawalną polską marką o międzynarodowym znaczeniu.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ