Home Biznes i finanse Vedanta Aluminium w rankingu Sandamp;P Global CSA jako najbardziej zrównoważony producent aluminium na świecie

Vedanta Aluminium w rankingu Sandamp;P Global CSA jako najbardziej zrównoważony producent aluminium na świecie

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Vedanta Aluminium zajęła pierwsze miejsce w rankingu S&P Global Corporate Sustainability Assessment (CSA) 2023 dla przemysłu aluminiowego, co potwierdza jej pozycję jako najbardziej zrównoważonego producenta aluminium na świecie. Spółka, będąca jednym z największych producentów aluminium na świecie, wyprzedza globalnych konkurentów w zakresie praktyk związanych z ochroną środowiska, społecznych i dotyczących ładu korporacyjnego (ang. Environment, Social and Governance – ESG).

NEW DELHI, 6 lutego 2024 /PRNewswire/ — Vedanta Aluminium, jeden z największych producentów aluminium na świecie, zajęła najwyższe miejsce w cenionym rankingu S&P Global Corporate Sustainability Assessment (CSA) 2023 dla przemysłu aluminiowego, potwierdzając swoją pozycję najbardziej zrównoważonego producenta aluminium na świecie, który wyprzedza globalnych konkurentów w zakresie praktyk związanych z ochroną środowiska, społecznych i dotyczących ładu korporacyjnego (ang. Environment, Social and Governance – ESG).

S&P Global CSA przeprowadza coroczną ocenę zrównoważonych praktyk ponad 10 tysięcy firm na świecie. Vedanta Aluminium uzyskała wysokie wyniki w różnych kryteriach, takich jak różnorodność biologiczna, bezpieczeństwo i higiena pracy, oddziaływanie społeczne, prawa człowieka, planowanie talentów i zarządzanie zasobami wody.

Vedanta Aluminium zadeklarowała dążenie do osiągnięcia zerowej netto emisji do 2050 roku, poprzez dwutorową strategię redukcji i kompensacji śladu węglowego. Firma skupia się na zwiększaniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, doskonaleniu procesów produkcyjnych oraz przejściu na niskoemisyjne źródła energii, aby zmniejszyć swój ślad węglowy. Ponadto, firma aktywnie angażuje się w działania zalesiania w celu zrównoważenia swojego wpływu na środowisko. Poprzez swoją działalność, firma dąży do zapewnienia ekologicznej przyszłości poprzez globalny dostęp do wysokiej jakości aluminium w sposób odpowiedzialny.

„Rozpoczęliśmy transformacyjną podróż, w której nasze zaangażowanie na rzecz stosowania zrównoważonych praktyk wykracza poza kwestię zgodności z przepisami i ma pozytywny wpływ na środowisko. Pierwsze miejsce w rankingu S&P Global CSA jest wyrazem naszego zaangażowania w pełne wdrożenie zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu wartości, począwszy od zaopatrzenia aż po dostawę produktów. Priorytetowo traktujemy takie kwestie, jak wydajność zasobów, większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, przekształcanie odpadów w zasoby, zapewnienie dobrostanu naszym pracownikom i nawiązywanie trwałych relacji partnerskich z naszymi społecznościami na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu. Vedanta Aluminium nieustannie dąży do zarządzania środowiskiem w sposób wspierający kształtowanie bardziej zrównoważonej przyszłości”.

John Slaven, dyrektor generalny Vedanta Aluminium, skomentował to osiągnięcie, podkreślając znaczenie firmy jako największego producenta aluminium w Indiach

Vedanta Aluminium, spółka zależna Vedanta Limited, odgrywa kluczową rolę w produkcji aluminium w Indiach, odpowiadając za ponad połowę produkcji tego metalu w kraju. W roku obrotowym 2023 produkcja spółki osiągnęła 2,29 mln ton, co potwierdza jej pozycję lidera na rynku.

Firma Vedanta Aluminium jest znana z wysokiej jakości produktów aluminiowych, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. Dzięki swoim nowoczesnym hutom aluminium i rafineriom tlenku glinu, firma promuje aluminium jako „metal przyszłości” z myślą o bardziej ekologicznym jutrze.

Link do zdjęcia zakładu aluminium Vedanta w Jharsuguda, Odisha: https://mma.prnewswire.com/media/2329921/Vedanta_Aluminium_plant_Jharsuguda_Odisha.jpg


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ