Home Biznes i finanse Odważne przełamywanie szklanego sufitu przez Natalie Portman na Impactandrsquo;23

Odważne przełamywanie szklanego sufitu przez Natalie Portman na Impactandrsquo;23

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Uroczyste wystąpienie Natalie Portman – aktorki, producentki filmowej oraz aktywistki społecznej, która zdobyła Oscara, było punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji kongresu IMPACT’23. Uczestnicy kongresu mieli okazję usłyszeć o korzeniach gwiazdy, która jest znana i szanowana na całym świecie. Natalie Portman otwarcie prezentowała swoje poglądy, w tym na temat równouprawnienia kobiet. Uczestnicy mieli też okazję zadać pytania dotyczące jej życia prywatnego.

Nassim Nicholas Taleb i Natalie Portman wystąpili wczoraj i dzisiaj na Kongresie IMPACT’23 w Poznaniu, co uczyniło to wydarzenie jednym z najważniejszych spotkań gospodarczych i technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oba te nazwiska są nierozerwalnie związane z określeniem „czarny łabędź” oraz z tytułem filmu, w którym Natalie Portman zagrała główną rolę. Jednak obecność Taleba i Portman w Poznaniu ma znacznie większy wymiar niż tylko to. Oboje mają odwagę, by mówić o kwestiach istotnych dla rozwoju społeczeństw, nawet jeśli są one trudnymi tematami.

„Kiedy dorastałam, byłam przekonana, że kobiety mają równe prawa i że ta walka została wygrana przez pokolenie mojej mamy. Jednak z biegiem czasu odkryłam, że wciąż jest wiele do zrobienia, nie tylko w zakresie równości płac, ale również w kwestii możliwości, jakie mają kobiety w porównaniu z mężczyznami” – powiedziała Natalie Portman.

Natalie Portman jest zaangażowana w wiele społecznych inicjatyw, które mają pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia. Zdecydowała się na system mikropożyczek dla kobiet, które chcą założyć własną firmę w krajach rozwijających się, a także dofinansowanie edukacji dziewcząt. Walczy również o prawa kobiet i zdecydowała się włączyć do ruchu #metoo i akcji Time’s Up. W 2020 roku, razem z Evą Longorią i Jennifer Garnier, zainwestowała w drużynę kobiecej piłki nożnej, która we wrześniu 2022 roku zadebiutuje w National Women’s Soccer League.

„To było dla mnie ważne doświadczenie, kiedy oglądałam mojego syna, gdy patrzył na kobiecy sport i kobiety były dla niego tak samo ważne jak męscy sportowcy. Pomyślałam, że tak właśnie powinien wyglądać świat prawdziwego sportu: otwarty na wszystkich, bez względu na płeć” – mówiła Natalie Portman.

Aktorka wyraziła oburzenie nierównościami ekonomicznymi wśród sportowców w XXI wieku. W szczególności wyjaśniła, że mimo oczywistych osiągnięć najbardziej utytułowanych sportowczyń, ich zarobki są zbyt małe, by móc zapewnić komfortowe życie swoim rodzinom. Z kolei mężczyźni zarabiający w piłce nożnej miliony dolarów rocznie nie mają tych samych problemów.

„Moi mentorzy powiedzieli mi kiedyś bardzo istotną rzecz: aby osiągnąć równouprawnienie, nie wystarczy mieć po jednej kobiecie w każdym pokoju. Powinna ich być równa liczba, a dopiero wtedy przebijemy wreszcie ten >>szklany sufit<<” – dodała aktorka.

Natalie Portman to aktorka, która występowała w wielu kasowych produkcjach, a także miała udział w niezależnych, niskobudżetowych projektach. Do jej ostatnich działań należy dokument „Zjadanie zwierząt” (ang. Eating animals), w którym produkowała i narracja została powierzona jej głosowi. Poza wywalczeniem równości płci, Portman aktywnie zajmuje się ochroną praw zwierząt.

Portman została wyróżniona wieloma nagrodami za swoje role w filmach i serialach, ale nie ogranicza się tylko do pracy na planie. Aktorka jest producentką wykonawczą i narratorką w dokumencie „Zjadanie zwierząt” (ang. Eating animals). Oprócz walczenia o równouprawnienie płci, Portman wspiera również ruch na rzecz praw zwierząt.

Rahel Solomon, prowadząca rozmowę z gwiazdą IMPACT’23, wspomniała o silnych więziach, jakie łączą Natalie Portman z Polską. Jej rodzice są Żydami – matka ma korzenie austriacko-rosyjskie, a ojciec ma polskie korzenie, a jego dziadek urodził się w okolicach Rzeszowa.

„Gdyby losy mojej rodziny potoczyły się minimalnie inaczej, być może mieszkałabym i pracowała właśnie tutaj” – zauważyła Natalie Portman.

„Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne” – powiedziała Natalie Portman.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ