Home Biznes i finanse Panda Biotech ogłasza rozpoczęcie działalności komercyjnej swojego flagowego obiektu Panda Hemp Gin

Panda Biotech ogłasza rozpoczęcie działalności komercyjnej swojego flagowego obiektu Panda Hemp Gin

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Planujesz zadbać o swój trawnik? Wypróbuj robot koszący Dreame Roboticmower A1, który sprawi, że zadanie to będzie łatwe i przyjemne. Dzięki metalowej teksturze i potężnym osiągom, możesz zapomnieć o ręcznym koszeniu. Dodatkowo, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, instalacja i obsługa będą proste i intuicyjne. Co możesz osiągnąć z robotem koszącym od Dreame?

Firma Panda Biotech™ rozpoczęła oficjalnie działalność komercyjną w swoim nowym zakładzie przemysłowego przetwórstwa konopi, Panda Hemp Gin, w Wichita Falls w Teksasie. Zakład o powierzchni 500 000 stóp kwadratowych, położony na obszarze 97 akrów, jest pierwszym i największym tego rodzaju zakładem na półkuli zachodniej. Może on przetwarzać 10 ton konopi przemysłowych na godzinę, produkując włókna tekstylne, paździerze konopne, mieszanki paździerzy o krótkich włóknach oraz bogaty w składniki odżywcze produkt uboczny do granulowania. Proces jest całkowicie bezodpadowy, wykorzystując każdą część łodygi konopi przemysłowych, i zasilany wyłącznie energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, co czyni go wzorcem zrównoważonego rozwoju dla branży.

Więcej informacji oraz multimedia można znaleźć tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240403447997/pl/

Zakład Panda Hemp Gin jest teraz w pełni gotowy do produkcji, a tempo produkcji będzie rosło w nadchodzących miesiącach. W lutym zakończył się proces oddawania do użytku linii przetwórczej o długości 600 jardów oraz pneumatycznych przewodów naziemnych o łącznej długości 3 mil. Nowe instalacje obejmują dekortykację, rafinację, mieszanie, mechaniczną kotonizację, pakowanie, przechowywanie paździerzy oraz belowanie.

„Nowoczesny zakład przetwórstwa konopi przemysłowych Panda Biotech to monumentalne osiągnięcie o przełomowym znaczeniu dla rolnictwa i przemysłu – mówi Dixie Carter, prezes Panda Biotech. – Wraz z postępem prac badawczo-rozwojowych w tej dziedzinie, włókna i celuloza z konopi przemysłowych umożliwią transformację wielu branż pod kątem celów i wyzwań zrównoważonego rozwoju. Konopie przemysłowe Panda będą odgrywać kluczową rolę w zaspokojeniu znacznej części globalnego popytu na odnawialne procesy i produkty”.

Konopie przemysłowe są niezwykle wszechstronnym surowcem, którego zastosowania są niezrównane. W zakładzie Panda Hemp Gin skupiamy się na produkcji pięciu linii produktów: mechanicznie przetworzone włókna, dekortykowane włókna, paździerz (celulozę), mieszanki krótkich włókien oraz pył konopny bogaty w składniki odżywcze. Zastosowania tych produktów są niezliczone i różnorodne, obejmując tkaniny, materiały budowlane, biopaliwa, produkty papiernicze i wiele innych.

Konopie przemysłowe są niezwykle wszechstronnym surowcem, którego zastosowania są niezrównane. W zakładzie Panda Hemp Gin skupiamy się na produkcji pięciu linii produktów: mechanicznie przetworzone włókna, dekortykowane włókna, paździerz (celulozę), mieszanki krótkich włókien oraz pył konopny bogaty w składniki odżywcze. Zastosowania tych produktów są niezliczone i różnorodne, obejmując tkaniny, materiały budowlane, biopaliwa, produkty papiernicze i wiele innych.

Firma Panda bardzo docenia zaangażowanie amerykańskich rolników w uprawę konopi przemysłowych, które pochodzą z upraw w USA. Dzięki temu partnerstwo między firmą Panda a rolnikami jest kluczowe dla działalności firmy. Konopie przynoszą wiele korzyści producentom, ponieważ badania naukowe potwierdzają, że te rośliny mogą znacząco ograniczyć emisję CO2, absorbując większą ilość tego gazu na akr niż jakikolwiek las lub inne uprawy komercyjne. Dodatkowo uprawa konopi zużywa znacznie mniej wody niż większość innych upraw, co przyczynia się do oczyszczania gleby. Ponadto wymaga minimalnego stosowania nawozów, pestycydów i herbicydów. W ramach programu płatności za uprawę, firma Panda zawiera aktywne umowy z producentami na tegoroczne plony, a także z rolnikami, którzy posiadają słomę lub włókna z poprzednich żniw lub z sezonu 2024. Osoby zainteresowane współpracą mogą skontaktować się z firmą Panda poprzez witrynę pandabiotech.com.

„Ogromna skala obiektu, umożliwiająca przerób ponad 22 tys. funtów belowanej słomy konopnej na godzinę, czyni ten zakład przetwórstwa konopi przemysłowych wyjątkowym – twierdzi Scott Evans, dyrektor ds. operacyjnych w Panda Biotech. – Nasza słoma pochodzi bezpośrednio z partnerskich gospodarstw w Teksasie i sąsiednich stanach, a dzięki procesowi dekortykacji jest w ciągu minut przetwarzana na pakowane produkty, które można sprzedać lub poddać kolejnym czynnościom produkcyjnym. Stosowane przez firmę Panda instalacje do przetwarzania i infrastruktura należą do najlepszych w swojej klasie”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pandabiotech.com oraz na profilach @pandabiotech na Facebooku, Instagramie, X i LinkedIn.

O Panda Biotech

Panda Biotech, LLC, to prywatna firma z siedzibą w Dallas, Teksasie, która jest pionierem w rozwijającej się amerykańskiej branży przemysłowych włókien i paździerzy konopnych, uprawianych i przetwarzanych wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Kierownictwo firmy posiada duże doświadczenie w rozwoju i budowie projektów infrastrukturalnych w obszarze czystej energii, a także w finansowaniu. Pierwszy zakład firmy, Panda Hemp Gin™, jest owocem partnerstwa ze spółką Aka-Ag, LLC, będącą w całości własnością funduszu Southern Ute Indian Tribe Growth Fund. Zakład ten, zlokalizowany w Wichita Falls, Teksas, jest największym zakładem przemysłowego przetwórstwa konopi na półkuli zachodniej.

Wersją obowiązującą niniejszego zawiadomienia jest tekst oryginalny w języku źródłowym. Tłumaczenie ma charakter orientacyjny i służy do ułatwienia zrozumienia zawiadomienia. W przypadku wątpliwości należy odwołać się do tekstu oryginalnego, który ma skutki prawne.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ