Home Polityka i społeczeństwo Młodzi adwokaci w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości – Przygody z Paragrafem

Młodzi adwokaci w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości – Przygody z Paragrafem

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich na warsztaty edukacyjno-prawne. Dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków z Krosna wzięli udział w zajęciach pt. „Przygoda z zawodami prawniczymi”.

Tego rodzaju spotkania oferują uczniom niepowtarzalną okazję do poznania zawodów prawniczych oraz dają możliwość wypróbowania swoich zdolności w zakresie prawa.

Uczniowie w dzisiejszych warsztatach mieli okazję spotkać się z Marcinem Sławeckim, Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości, a także prokuratorem i sędzią, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą, dotyczącą zawodu prawniczego. Dowiedzieli się też, jak wygląda dzień pracy prokuratora i sędziego. Uczniowie mieli też okazję przymierzyć togi i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zwieńczeniem warsztatów było zwiedzanie budynku Sejmu RP.

„Przygody z Paragrafem” to wyjątkowe warsztaty edukacyjno-prawne skierowane do uczniów szkół podstawowych z klas 7 i 8. Uczestnicy mogą wybrać spośród trzech bloków tematycznych: „Przygoda z kryminalistyką”, „Przygoda z zawodami prawniczymi” lub „Ile prawa jest w lekturze?”. Naszym celem jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat kryminologii oraz zawodów prawniczych oraz uwrażliwienie ich na wątki prawne w literaturze. Zajęcia odbywają się w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości, a ich program obejmuje dodatkowo zwiedzanie Belwederu, Muzeum Wojska Polskiego lub Sejmu RP.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski mają szansę wziąć udział w programie edukacyjnym „Problemy Prawa? Prosta sprawa!”. Program składa się z dwóch części: warsztatowej i konkursowej, przystosowanej do tematyki cywilnej lub karnej. Uczestnicy biorą udział w trzech lekcjach online, które służą przygotowaniu do części konkursowej – opracowania i nagrania scenariusza rozprawy sądowej na podstawie wylosowanego stanu faktycznego. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody materialne.

Serwis PAP publikuje komunikaty w takiej formie, w jakiej zostały dostarczone przez nadawcę, nie dokonując żadnych zmian w ich treści. Autorzy komunikatów ponoszą pełną odpowiedzialność za ich zawartość zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ