Home Biznes i finanse Innowacje w Twojej firmie – współpraca z instytutem Łukasiewicza

Innowacje w Twojej firmie – współpraca z instytutem Łukasiewicza

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Instytuty badawczo-rozwojowe mogą być skutecznym narzędziem do pokonania barier wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach. Podczas debaty na temat wyzwań związanych z innowacjami w biznesie, która odbyła się na Innovatorium Łukasiewicza’23, eksperci z Sieci Badawczej Łukasiewicz podkreślili, że współpraca z takimi instytutami pozwoli przezwyciężyć nie tylko problemy finansowe i administracyjne, ale także zapewnić dostęp do najnowszych trendów i technologii.

„Chcemy, żeby przedsiębiorca, planując wdrożenia rozwojowe, myślał o współpracy z instytutem badawczo-rozwojowym” – mówił, prowadzący debatę, Grzegorz Malinowski z Sieci Badawczej Łukasiewicz. 

Aleksander Sobotnicki, ekspert Sieci Badawczej Łukasiewicz, zwraca uwagę na to, że biznes potrzebuje wsparcia nie tylko w zakresie badań i rozwoju, ale również w uzyskiwaniu finansowania dla swoich projektów.

Z drugiej strony, specjaliści podkreślają, że konieczne jest wsparcie dla przedsiębiorców w zakresie zarządzania, aby ich projekty były skuteczne i przynosiły zamierzone rezultaty.

Eksperci podkreślają, że aby przedsiębiorcy mogli skutecznie realizować swoje projekty, potrzebują oni wsparcia w zakresie zarządzania.

Konieczna jest również współpraca z instytucjami otoczenia biznesu, aby zapewnić dostęp do kompetencji, usług i finanse.

Aby osiągnąć sukces, przedsiębiorcy muszą mieć dostęp do wyspecjalizowanych usług, kompetencji oraz finansowania, dlatego też niezbędna jest współpraca z instytucjami otoczenia biznesu.

„Dużą barierą dla przedsiębiorstw są bariery biurokratyczne. Najczęściej bywa tak, że partnerzy oczekują wsparcia nie tylko wdrożeniowego czy rozwojowego, ale również administracyjnego i finansowego. I zaryzykuję stwierdzenie, że my jako Instytut mocno wspieramy pozyskiwanie środków” – powiedział Sobotnicki. W jego opinii idea, w której ryzyko badawcze przeniesiono na jednostki, jest bardzo atrakcyjna. 

Eksperci Sieci Badawczej Łukasiewicza wskazują, że należy nastawiać się na wykazanie potencjału wdrożeniowego i biznesowego w projektach. To pozwala na doprowadzenie ich do etapu technologicznego i wykorzystanie nowych produktów. Ponadto, czasem warto wprowadzać je na rynek przed wdrożeniem pełnego zakresu innowacji, ponieważ pozwala to na wyprzedzenie konkurencji i budowanie silnej marki.

„Najważniejszy jest cel i jeżeli Instytut i przedsiębiorca mają ten sam cel – to projekt się uda” – podkreślił Sobotnicki.

Jacek Wojciechowski z Sieci Badawczej Łukasiewicz wspomniał o wdrażaniu projektu z obszaru innowacji, który wspólnie z firmą UNIA pozwolił na zautomatyzowanie narzędzia do uprawy kukurydzy. Prace nad maszyną rolniczą dobiegają końca, a dzięki temu będzie można w pełni automatycznie kontrolować i realizować procesy siewu, nawożenia, a nawet mechanicznego pielenia wieloobszarowych upraw.

Jacek Wojciechowski z Sieci Badawczej Łukasiewicz zaprezentował wyniki współpracy z firmą UNIA, które pozwoliły na zautomatyzowanie narzędzia do uprawy kukurydzy. Prace nad maszyną rolniczą mające na celu ułatwienie procesów siewu, nawożenia, a nawet mechanicznego pielenia różnorodnych upraw, są już na ukończeniu.

„To my rzuciliśmy wyzwanie przemysłowi. Udało nam się pozyskać środki europejskie i z firmą UNIA, jako liderem konsorcjum, wzięliśmy udział w tym projekcie – przypomniał Wojciechowski. Jak podkreślił, jest to wyzwanie dla całego Łukasiewicza, jak i firmy UNIA, ale – czujemy, że możemy realnie wpływać na rozwój innowacji i wspierać przedsiębiorców w kreowaniu rozwiązań, które mogą być przyszłością nowoczesnego rolnictwa”.

Realizacja projektu z firmą UNIA to kolejny krok w budowaniu współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz. Obie strony skorzystają na wspólnej współpracy przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Kolejnym krokiem będzie wydanie rekomendacji dla wszystkich firm, które szukają wsparcia w innowacjach.

Realizacja projektu z firmą UNIA jest owocem współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz. Obie strony wniosły cenne doświadczenie i wiedzę, dzięki czemu powstały innowacyjne rozwiązania technologiczne. Krzysztof Piekarczyk z firmy UNIA podkreślił, że współpraca umożliwiła przejście od pomysłu do etapu komercjalizacji. Rekomendacja dla firm, które szukają wsparcia w innowacjach, stanowi kolejny krok w rozwoju współpracy.

Nasza współpraca z firmą UNIA to potwierdzenie, że innowacje stanowią przyszłość rolnictwa 4.0. Sieć Badawcza Łukasiewicz wniosła ważne doświadczenie i wiedzę, co przyczyniło się do powstania nowych technologii. W przyszłości będziemy wspierać wszystkie firmy, które szukają wsparcia w innowacjach, a nasza wspólna współpraca z firmą UNIA będzie służyć jako przykład wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.

„Pracujemy z każdą firmą, która do nas przyjdzie, bo to my jesteśmy dla biznesu. Jeżeli przyjdzie klient, który potrzebuje pomocy w małym zakresie, to też podejmujemy działania. Przedsiębiorca, który poszukuje swojej drogi, jest dla nas atrakcyjnym partnerem, bo możemy wskazać, jak rozwijać produkty, by stać się liderem na rynku lub równorzędnym partnerem na rynkach zagranicznych” – podsumował Jacek Wojciechowski.

Organizowane w Innovatorium Łukasiewicza wydarzenie jest doskonałą okazją dla przedsiębiorców do zdobycia wiedzy na temat najnowszych modeli badawczo-rozwojowych. Uczestnicy mają okazję wysłuchać opinii ekspertów i wziąć udział w dyskusji na temat korzyści płynących z inwestowania we własne działy B+R lub zlecania tego rodzaju usług zewnętrznym podmiotom. Przedsiębiorcy mogą zaakceptować najlepsze praktyki stosowane w tym obszarze i wykorzystać je w swojej firmie.

Innovatorium Łukasiewicza to doskonałe miejsce, w którym przedsiębiorcy mogą wypracować skuteczne strategie badawczo-rozwojowe. Spotkania z ekspertami pozwalają zdobyć wiedzę na temat najnowszych modeli, a dyskusje na tematy związane z B+R dają możliwość wyciągnięcia wniosków na temat korzyści z własnych inwestycji lub outsourcingu. Uczestnicy mają także szansę poznać najlepsze praktyki stosowane w obrębie badań i rozwoju.

Organizowane w Innovatorium Łukasiewicza wydarzenie oferuje przedsiębiorcom niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i modelami badawczo-rozwojowymi. Uczestnicy mają możliwość wysłuchania opinii i doświadczenia ekspertów, a także wzięcia udziału w otwartej debacie na temat korzyści płynących z inwestowania we własne działy B+R lub zlecania tego rodzaju usług zewnętrznym podmiotom. Przedsiębiorcy mają okazję nauczyć się najlepszych praktyk w obszarze badań i rozwoju.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ