Home Polityka i społeczeństwo Nowe możliwości dla rozwoju – Forum Wizja Rozwoju

Nowe możliwości dla rozwoju – Forum Wizja Rozwoju

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Jakie są najważniejsze wyzwania polskiej gospodarki? Odpowiedzi na nie poznamy 19 i 20 czerwca 2023 r podczas VI edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Finanse, energetyka, innowacje, rynek pracy i polityka senioralna to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone. Prezes Fundacji Wizja Rozwoju, dr Andrzej Michalak, zapewnia, że wspólnymi siłami znajdziemy optymalne rozwiązania dla naszego kraju. Forum objął swoim patronatem honorowym Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który także będzie gościem wydarzenia.

„Rok 2023 to szczególny czas, gdy gospodarki odradzają się po pandemii a jednocześnie szukają skutecznych środków do walki z inflacją i kryzysem energetycznym wywołanym przez atak Rosji na Ukrainę. Polski rząd udowodnił, że wie jak zarządzać w czasach kryzysu i podtrzymywać dobrą koniunkturę, ale jednocześnie nie zapomina o potrzebach społecznych i wprowadza pakiet reform prorodzinnych i pomagających seniorom. Dzielenie się tym cennym doświadczeniem i słuchanie potrzeb przedsiębiorców oraz świata nauki dzieje się właśnie podczas Forum Wizja Rozwoju” – mówi Andrzej Michalak.

Forum Wizja Rozwoju gromadzi wielu ekspertów z najlepszych polskich uczelni, spółek Skarbu Państwa oraz z prywatnego sektora biznesowego. Jest to najważniejsze wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce, a uczestnicy mają okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu debatach, które odbywają się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Dodatkowo, Forum towarzyszą Targi Pracy, które są organizowane we współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy.

Podczas Forum Wizja Rozwoju omówione zostaną również skutki agresywnej postawy Rosji, w szczególności w odniesieniu do polityki senioralnej. VI Kongres Srebrnej Gospodarki będzie okazją do dyskusji na temat najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie seniorzy.

W tym roku, podczas uroczystej Gali, Kapituła przyzna Nagrody Gospodarcze najlepszym firmom. Po raz pierwszy w historii, zostanie także wręczona nagroda Złotej Wstęgi Forum Wizja Rozwoju. Poprzedni rok przyniósł wyjątkową grupę laureatów, wśród których znaleźli się m.in. Gertruda Uścińska, Beata Daszyńska Muzyczka, Piotr Naimski, Daniel Obajtek oraz in.

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Forum Wizja Rozwoju, które odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2021 roku. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz bezpłatny formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wizjarozwoju.pl.

VI Forum Wizja Rozwoju odbywa się pod honorowym patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego, a Strategicznymi Partnerami są Bank Gospodarstwa Krajowego, ENERGA S.A. Grupa Orlen oraz Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A. i ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Partnerami+ są Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A., Węglokoks S.A. i Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o o. Ponadto wydarzenia wspierają KGHM Polska Miedź S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., NASK, PERN S.A., PKO Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Rzecznik Finansowy, Poczta Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny S.A. oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ