Home Polityka i społeczeństwo Minister Ziobro na Podkarpaciu – Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych

Minister Ziobro na Podkarpaciu – Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

1. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro z radością otworzył dziś jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w woj. podkarpackim – „Łupkowskie Strzelby”.

2. Co roku setki uczestników z formacji mundurowych z całego kraju przybywa na strzelnicę Zakładu Karnego w Łupkowie, by rywalizować w zawodach strzeleckich. Wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w konkurencjach z broni strzeleckiej oraz wykazać się umiejętnościami i zdobyć cenne nagrody.

Podczas konferencji prasowej, poprzedzającej zawody, minister Zbigniew Ziobro zaznaczył znaczenie ofiarności żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy strzegą Polski. Ich poświęcenie chroni naszą wschodnią granicę przed atakami hybrydowymi Łukaszenki i Putina, a także gwarantuje bezpieczeństwo wewnątrz kraju.

Służby mundurowe w Polsce odgrywają wielką rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa. Dziś jednak oskarżana jest ich godność i reputacja. Film wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland stawia żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej w złym świetle, przedstawiając ich jako kryminalistów. To narusza ich lojalność wobec narodu polskiego, dla którego bez względu na przeciwności losu wykonują swoją służbę. Jako jego obywatele, mamy obowiązek zauważyć ich wysiłek i oddać im należną szacunek – powiedział minister.

Nowe inwestycje w służby mundurowe są kluczowe dla bezpieczeństwa państwa. Minister Ziobro wspomniał, że w ciągu ostatnich trzech lat wydano na ten cel ponad 20 miliardów złotych. Środki te zostały przeznaczone na zarówno nowe, jak i istniejące już obiekty, a także na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji funkcjonariuszy. Gwarancją skutecznej realizacji zadań są nie tylko środki materialne, ale również wiedza i wysoki poziom umiejętności.

Minister Zbigniew Ziobro wyjaśnił, że zależy mu na tym, aby Służba Więzienna była przygotowana do obrony kraju.

Dzięki wsparciu finansowemu od ministra, Służba Więzienna otrzymała środki na modernizację sięgające 3,5 miliarda zł. Zostały one przeznaczone w szczególności na Podkarpaciu, gdzie występują największe potrzeby.

Gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej, zaznaczył, że dzięki staraniom ministra Zbigniewa Ziobro, Służba Więzienna jest lepiej przygotowana do obrony kraju.

Minister Ziobro po raz kolejny oświadczył, że inwestycje na Podkarpaciu są jednym z priorytetów jego rządu.

Minister Zbigniew Ziobro wyraził przekonanie, że nowe programy modernizacyjne Służby Więziennej pozwolą jej na skuteczniejszą ochronę granic Polski.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej, gen. Jacek Kitliński podkreślił, że rządowy budżet na modernizację Służby Więziennej został wykorzystany zgodnie z planem.

Minister Ziobro zapewnił, że rząd nadal będzie wspierał Służbę Więzienną w jej działaniach na rzecz bezpieczeństwa narodowego.

Minister Zbigniew Ziobro podkreślił, że programy modernizacyjne Służby Więziennej są niezbędne, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo narodowe.

Inwestycje w Służbę Więzienną mają zapewnić skuteczną ochronę granic Polski oraz zwiększyć efektywność jej pracy.

Gen. Jacek Kitliński wyraził wdzięczność ministrowi Ziobro za jego wsparcie finansowe oraz dalszy zapał w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa kraju.

W 2016 roku, ponad 400 mln zł przeznaczono na infrastrukturę więziennictwa na Podkarpaciu. Płk Krzysztof Kulczycki, Dyrektor Okręgowy SW w Rzeszowie, zaznaczył, że inwestycje te pozwolą nie tylko poprawić warunki pracy funkcjonariuszy, ale także stworzyć nowe miejsca pracy i przyczynić się do rozwoju regionu. Inwestycje te realizowane są m.in. w Jaśle, Sanoku, Dębicy i Chmielowie.

Trening powoduje, że stajemy się coraz lepsi.

Od 17 lat Służby Mundurowe Euroregionu Karpaty organizują zawody strzeleckie pod nazwą „Łupkowskie Strzelby”. Minister Zbigniew Ziobro, długoletni zawodowy strzelec, wziął udział w tegorocznych zmaganiach, życząc uczestnikom sukcesu. Minister podkreśla, jak ważny jest systematyczny trening, aby z powodzeniem rywalizować w strzelectwie. Sam ćwiczy od 25 lat i zdaje sobie sprawę z tego, że tylko zaangażowanie i ciężka praca gwarantują dobre wyniki.

Tylko długotrwały i wytrwały trening pozwala nam osiągnąć wyższy poziom umiejętności.

Dlatego Służba Więzienna przywiązuje ogromną wagę do szkolenia strzeleckiego swoich funkcjonariuszy. Przed 2015 rokiem na jednego funkcjonariusza przypadały mniej niż 5 sztuk amunicji do ćwiczeń strzeleckich, a dziś jest ich nawet sto razy więcej. Specjalne grupy interwencyjne mają dostęp do amunicji bez ograniczeń, aby wspierać ich profesjonalizm. Nikt nie rodzi się z umiejętnościami strzelania – to wyłącznie wynik ćwiczeń.

Przed publikacją, PAP SA sprawdza treść komunikatów, które są dostarczane przez nadawców. PAP SA nie wprowadza żadnych zmian w ich treści, gwarantując wierność dostarczonego materiału. Odpowiedzialność za treść komunikatu nadal pozostaje po stronie nadawcy, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ