Home Polityka i społeczeństwo Kopernikowska Pracownia Przewrotu: Łącząc biznes z nauką w nowy sposób

Kopernikowska Pracownia Przewrotu: Łącząc biznes z nauką w nowy sposób

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Warszawa uczyniła kolejny krok w swojej drodze ku tworzeniu innowacyjnego ekosystemu, otwierając Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego. Ten projekt ma służyć współpracy badawczo-rozwojowej między przemysłem a nauką, a do jego realizacji udało się pozyskać aż 17 mln zł z funduszy europejskich.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uruchomiło Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego – interdyscyplinarną platformę, zapewniającą możliwość współpracy między przedstawicielami biznesu oraz środowiska naukowego w kontekście prowadzonych badań.

„Rozumiemy jak ważny jest transfer wiedzy do młodego pokolenia i prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Fundusze Europejskie zmieniają rzeczywistość, jest to element dźwigni, a to jest miejsce rozwoju emanujące atrakcyjnością” – zaznaczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Koszt budowy Pracowni wyniósł ponad 75 mln zł, z czego 17 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej. Finansowanie tego projektu było możliwe, pomimo trudnych czasów, dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa mazowieckiego oraz programu regionalnego. Pracownia służyć będzie wszelkim potrzebom edukacyjnym, a także stanowić platformę dla innowacji i współpracy pomiędzy naukowcami i biznesem. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podczas otwarcia obiektu, wyraził swoją radość z powodu inwestycji.

Projekt Pracowni był możliwy dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego, programowi regionalnemu oraz 17 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Budynek powstał po to, aby służyć potrzebom edukacyjnym oraz stać się platformą do współpracy młodych ludzi i biznesu. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, otworzył pracownię z radością, wyrażając swoje uznanie dla inwestycji.

Dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych, samorządu województwa mazowieckiego oraz programu regionalnego, powstała Pracownia, która ma służyć edukacji, innowacjom oraz współpracy pomiędzy młodymi ludźmi i biznesem. Otwarcie obiektu poprzedzony został przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który wyraził swoje uznanie dla inwestycji.

W Pracowni powstały cztery, innowacyjne przestrzenie, które pozwalają na połączenie edukacji z nowymi technologiami. Laboratorium Rozwoju Kompetencji XXI wieku; Warsztat Rozwiązań Edukacyjnych – miejsce kreatywnych poszukiwań i tworzenia prototypów; Laboratorium Danych i Analiz – obszar do wykonywania prac analitycznych; Przestrzeń Living Lab – strefa do testowania i potwierdzania założeń edukacyjnych.

W pracowni skupimy się na pracach badawczo-rozwojowych w odniesieniu do edukacji i komunikacji naukowej, tworzeniu innowacyjnych technologii i rozwiązań, które będą używane przez firmy oraz opracowywaniu nowatorskich metod edukacyjnych, pozwalających na kształcenie praktyczne, techniczne i zawodowe.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ