Home Biznes i finanse Jak skorzystać z funduszu venture capital: kapitał i wsparcie w prowadzeniu biznesu

Jak skorzystać z funduszu venture capital: kapitał i wsparcie w prowadzeniu biznesu

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Młode firmy, które potrzebują dodatkowego kapitału i zdolności kredytowej, by zrealizować swoje pomysły na biznes, mogą skorzystać z finansowania z funduszu venture capital. To idealny sposób, by otrzymać nie tylko kapitał, ale także profesjonalną wiedzę, know-how oraz sieć kontaktów.

Piotr Woliński, prezes zarządu VINCI, spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego, wyjaśnił zalety korzystania z funduszy venture capital, którymi zarządza VINCI, dostarczając polskim innowacyjnym firmom kapitał na różnych etapach ich rozwoju.

„Wśród wielu zalet współpracy firmy z funduszem typu venture capital najważniejszą jest to, że firma pozyskuje nieoprocentowany kapitał, ale też inne formy wsparcia, choćby w zakresie doradztwa w kwestiach prawnych czy handlowych” – wskazał.

„Wartością dodaną jest fakt, że za nami stoi bardzo duży doświadczony gracz na rynku inwestycyjnym, który ułatwia kontakty i daje rękojmię wiarygodności biznesowej finansowanego przedsięwzięcia” – powiedział szef VINCI.

Piotr Woliński poinformował, że VINCI wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa, zapewniając wsparcie finansowe, konsultingowe, technologiczne oraz marketingowe. Zaznaczył również, że nieoprocentowane wsparcie inwestycyjne jest związane z mniejszościowymi udziałami w spółce.

Jego zdaniem, współpraca z firmami, które mają innowacyjne pomysły i potencjał patentowy, jest bardzo opłacalna dla Funduszu. VINCI stawia na te pomysły, które są zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju i wspiera je wszechstronnie – finansowo, konsultingowo, technologicznie oraz marketingowo.

Piotr Woliński powiedział również, że Fundusz inwestuje w wysoko perspektywiczne przedsiębiorstwa, wspierając je nie tylko finansowo, ale także w dziedzinie konsultingu, technologii i marketingu. W tym celu, VINCI inwestuje w mniejszościowe udziały w tych przedsiębiorstwach, nie oprocentowując tych inwestycji.

W ostatnim wystąpieniu, Piotr Woliński wyraził nadzieję, że taka współpraca pozwoli na wypracowanie wspólnego sukcesu biznesowego, który będzie zgodny z polityką zrównoważonego rozwoju.

„Jesteśmy otwarci praktycznie na każdą branżę – od farmacji, przez elektromobilność po energetykę, pod warunkiem, że wpisuje się z działalnością w cele klimatyczne. Handlarze bronią czy np. tradycyjny przemysł górniczy raczej nie mają u nas czego szukać” – zaznaczył prezes spółki VINCI.

Piotr Woliński, prezes VINCI wystąpił w ostatnim odcinku programu #SposóbNaKapitał. W programie prezes omawiał finansowanie rozwoju przez fundusze venture capital. Zobacz, co miał do powiedzenia – oglądaj cały odcinek #SposóbNaKapitał pod linkiem: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/sposobnakapital-finansowanie-rozwoju-przez-fundusze-venture-capital-0 

Poniżej możesz obejrzeć ostatni odcinek programu #SposóbNaKapitał, w którym gościem specjalnym był Piotr Woliński, prezes spółki VINCI. Prezes omawiał finansowanie rozwoju przez fundusze venture capital. Sprawdź, co miał do powiedzenia – cały odcinek #SposóbNaKapitał dostępny jest pod linkiem: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/sposobnakapital-finansowanie-rozwoju-przez-fundusze-venture-capital-0 

Ciekawi Cię, co prezes VINCI miał do powiedzenia w ostatnim odcinku programu #SposóbNaKapitał? W odcinku Piotr Woliński omawiał finansowanie rozwoju przez fundusze venture capital. Dowiedz się więcej – cały odcinek #SposóbNaKapitał znajdziesz pod linkiem: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/sposobnakapital-finansowanie-rozwoju-przez-fundusze-venture-capital-0 

Jeśli jesteś właścicielem lub pracownikiem firmy MŚP, to jest idealny projekt dla Ciebie! #SposóbNaKapitał to edukacyjny cykl spotkań organizowanych przez PAP Biznes, którego celem jest przybliżenie praktycznych aspektów pozyskiwania i obrotu kapitałem w przedsiębiorstwie. W programie projektu znajdują się siedem tematycznych webcastów oraz debata, która zakończy cały cykl.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ