Home Polityka i społeczeństwo IT/ICT – Przygotuj się na Wyzwania Zmian: Warsztaty dla Firm Sektora IT/ICT

IT/ICT – Przygotuj się na Wyzwania Zmian: Warsztaty dla Firm Sektora IT/ICT

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Masz firmę w branży IT/ICT? Pragniesz zdobyć klientów poza granicami kraju? Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaprasza Cię do wzięcia udziału w darmowych warsztatach. Ucz się, jak skutecznie wyróżnić się na arenie międzynarodowej!

Nie wahaj się i skorzystaj z tej okazji. Przygotuj się na podbój nowych rynków za granicą, z Ministerstwem Rozwoju i Technologii wspierającym Cię każdego kroku. Rozpocznij swoją międzynarodową przygodę już dzisiaj!

Akcelerator branżowy jest skierowany do firm, które prowadzą działalność zarówno na terenie kraju, jak i wśród międzynarodowych rynków. Działają one w sektorze technologii informatycznych (IT) i technologii informacyjno-telekomunikacyjnych (ICT), a ich właściciele posiadają głównie polski kapitał.

Innowacja jest jednym z elementów strategicznych, które mają przyczynić się do odpowiedzialnego rozwoju gospodarczego Polski. Aby to osiągnąć, wdrażane są rządowe strategie, które mają wspierać innowacyjność w wybranych branżach.

Dołącz do nas, aby wziąć udział w warsztatach online!

14 i 15 września br. odbędzie się bezpłatne szkolenie online, w trakcie którego uczestnicy poznają szeroką gamę wsparcia finansowego i instytucjonalnego, oferowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polską Agencję Rozwoju Przemysłu, Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, Polski Fundusz Rozwoju Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A, Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A, NCBR oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podczas warsztatów będzie można zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie optymalizacji kosztów importu, udziału w międzynarodowych przetargach, określenia korzystnych rynków eksportowych, przezwyciężenia barier na rynkach zagranicznych, zabezpieczenia i sfinansowania eksportu oraz wykorzystania dostępnych narzędzi wsparcia eksportu i promocji.

Firmom, które chcą wziąć udział w warsztatach, zachęcamy do przesłania zgłoszenia na adres: aleksandra.jaworska@mrit.gov.pl. Termin składania zgłoszeń upływa 8 września 2023 roku.

Polska branża IT/ICT uzyskuje imponujące wyniki na światowych rynkach.

Od 2011 roku wartość eksportu z tej branży wzrosła o ponad 251%, osiągając w 2022 roku poziom 14,3 mld euro. Największymi odbiorcami polskich produktów IT/ICT są kraje Unii Europejskiej, w tym Niemcy, Holandia, Francja, Szwecja, Włochy, Czechy, Hiszpania, Irlandia, Austria i Dania. Dodatkowo eksport dotyczy także krajów spoza Unii Europejskiej, takich jak Wielka Brytania, USA, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, RPA, Meksyk, Ukraina, Norwegia i Szwajcaria.

Zapewniamy, że komunikaty publikowane w serwisie PAP są wyłącznie prezentowane bez jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawcą komunikatu jest jednostka odpowiedzialna za jego zawartość, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ