Home Biznes i finanse Innowacje Shanghai Electric na Międzynarodowych Chińskich Targach Przemysłowych 2023: Światowej klasy rozwiązania naukowo-technologiczne w Szanghaju

Innowacje Shanghai Electric na Międzynarodowych Chińskich Targach Przemysłowych 2023: Światowej klasy rozwiązania naukowo-technologiczne w Szanghaju

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Na CIIF Shanghai Electric zaprezentowało swoje nowe inicjatywy w zakresie cyfrowej transformacji przemysłowej, w tym dodanie zdolności wyceny w ponad 20 krajach na trzech kontynentach. Firma przedstawiła także swoją ofertę w zakresie inteligentnej produkcji, wychodząc naprzeciw wyzwaniom wzrostu wydajności, jakie stawia przed przemysłem. Przedstawione rozwiązania zapewniały wsparcie dla wielu przemysłów, w tym wyrobów metalowych, maszynowych i elektrycznych, a także innych, dzięki wykorzystaniu technologii inteligentnych, w tym przetwarzania danych, automatyzacji, wizualizacji i innych.

„Kiedy Chiny zaproponowały swoje cele 3060 w zakresie podwójnej emisji dwutlenku węgla, zakładające osiągnięcie szczytowej emisji dwutlenku węgla do 2030 r. i neutralności węglowej do 2060 r., Shanghai Electric rozpoczęła opracowywanie kompleksowego, nowego systemu energetycznego i trójwymiarowego rozwiązania dla parków przemysłowych o zerowej emisji dwutlenku węgla – skomentował Liu Ping, prezes Shanghai Electric Group, podczas swojego wystąpienia na CIIF. – Prezentowane na targach CIIF zintegrowane rozwiązania w zakresie energii wiatrowej, słonecznej i magazynowania, integracja cyfrowej inteligencji oraz zaawansowany system zarządzania emisjami dwutlenku węgla umożliwią kolejnym klientom i partnerom na całym świecie osiągnięcie celów związanych z redukcją emisji dwutlenku węgla i zeroemisyjnym rozwojem”.

Shanghai Electric podpisała w dniu otwarcia CIIF strategiczne umowy o współpracy z AVIC Commercial Aviation Engine Co., Ltd. i Yangtze River Delta National Innovation Center, co oznaczało początek nowej erze współpracy między stronami.

Firma Shanghai Electric w dniu otwarcia CIIF zawarła z AVIC Commercial Aviation Engine Co., Ltd. oraz Yangtze River Delta National Innovation Center strategiczne porozumienia o współpracy, co oznaczało wyraźny sygnał początku nowego etapu współpracy.

Koncern wspiera również transformację energetyczną przemysłowego łańcucha dostaw poprzez wprowadzenie trzech głównych inteligentnych rozwiązań branżowych. Pierwszym jest system Energy Carbon Smart Butler, który służy do optymalizacji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. Drugim jest platforma SEunicloud Industrial Internet Platform 4.0, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji zarządzania zużyciem energii w całym łańcuchu dostaw. Trzecie, ostatnie rozwiązanie to park przemysłowy o zerowej emisji dwutlenku węgla, który skupia się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do zapewnienia zrównoważonej produkcji.

Technologia inteligentnej dystrybucji energii Shanghai Electric pozwala wykorzystać w pełni potencjał zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii i jej kondycjonowania. Szeroki zakres produktów i usług obejmuje wszystkie usługi niezbędne do zarządzania i koordynacji dostaw energii na poziomie regionalnym i lokalnym. Systemy inteligentnego monitorowania sieci, automatyka zdalnego sterowania, optymalizacja zużycia energii i cyfrowa dystrybucja to tylko niektóre z usług oferowanych przez Shanghai Electric.

Shanghai Electric przedstawiło również swój trójwymiarowy, zeroemisyjny park przemysłowy, który zapewnia kompleksowe rozwiązania dla centrów przemysłowych. Jego oferta obejmuje projektowanie i budowę zrównoważonych zakładów, rozproszone nowe źródła energii, ekologiczne inteligentne linie produkcyjne i zwiększenie efektywności energetycznej w przemyśle. Wystawa wykazała także, jak ograniczyć emisję dwutlenku węgla u źródła, tworząc innowacyjne demonstracje wielofunkcyjnej komplementarności w całej branży, a tym samym stanowiąc wzorzec dla ekologicznych i inteligentnych zakładów.

Shanghai Electric właśnie zorganizowała swoją pierwszą wizytę na targach CIIF, promując nową generację inteligentnych rozwiązań produkcyjnych i sprzętowych w wielu różnych branżach. Przedstawiono szereg zaawansowanych technologicznie urządzeń, takich jak precyzyjne szlifierki, obrabiarki CNC wysokiej jakości i uniwersalne wyłączniki powietrzne. Firma zaprezentowała również turbiny gazowe, reaktory chłodzone gazem, transformatory wysokiego napięcia oraz inne innowacyjne rozwiązania.

Działając na rynku pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii, Shanghai Electric oferuje kompleksowe usługi obejmujące projektowanie niskoemisyjnych zakładów przemysłowych, inteligentnych linii produkcyjnych do montażu pojazdów, akumulatorów do pojazdów napędzanych nowoczesnymi źródłami energii oraz szeroki wybór części. Dla przemysłu lotniczego firma oferuje zautomatyzowane systemy wiercenia i nitowania, linie montażowe oraz elementy samolotów, takie jak oprzyrządowanie, systemy sterowania, elementy złączne i łopatki silnika. Aby zaspokoić potrzeby branży żeglugowej, Shanghai Electric zapewnia dostawy morskich urządzeń do wody balastowej, systemów zasilania i urządzeń pomocniczych o nieograniczonym potencjale rozwoju.

Koncern będzie kontynuował wykorzystywanie szerokiego wachlarza zaawansowanych technologii i inteligentnej energii, jednocześnie współpracując z organizacjami branżowymi w dążeniu do całkowitego wyeliminowania emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Obejrzyj film promujący wystawę CIIF 2023 przygotowaną przez Shanghai Electric! Znajdziesz go na stronie: https://www.facebook.com/ShanghaiElectric/videos/1486796252116909/. Przygotuj się na wyjątkową przygodę!


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ