Home Nauka i technologie Innowacje drogą do przyszłości – finaliści konkursu „Startuj z Mazowsza

Innowacje drogą do przyszłości – finaliści konkursu „Startuj z Mazowsza

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Finaliści V edycji konkursu samorządu województwa mazowieckiego „Startuj z Mazowsza” są wyjątkowi. To młode, lokalne firmy, które niosą ze sobą duży potencjał i mają szansę na globalny sukces. Co więcej, są one w stanie osiągnąć status jednorożca – startupu wycenianego na 1 mld dolarów. Konkurs jest więc okazją, aby wesprzeć rozwój Mazowsza i wzmocnić lokalny biznes.

Mazowieckie start-upy wystawiają w tym roku silnych kandydatów w trzech kategoriach: social-impact, inno-tech i start. Wszystkie te firmy łączy wspólny cel – wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań do rozwiązywania kluczowych wyzwań współczesnego świata. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 50 startupów, z czego większość zgłosiła się w kategorii social-impact. To pokazuje, że młodzi przedsiębiorcy są bardzo zaangażowani w realizację pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko. Ta determinacja i ambitna postawa wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju biznesu.

„Dziś w tym prestiżowym gronie mamy firmę >>Znany Lekarz<>Booksy<>jednorożców<< jest wynikiem ciężkiej pracy, innowacyjnych pomysłów i zdolności do przewidywania potrzeb rynku. Mazowsze staje się coraz bardziej widocznym miejscem na światowej scenie startupowej, a historie takie jak te, przyciągają uwagę inwestorów i przedsiębiorców z całego świata”.

Mazowsze jest przykładem regionu, który przyciąga innowacyjne przedsiębiorstwa. Ostatnio powstały tu młode spółki o wycenie rynkowej co najmniej 1 mld dolarów – tzw. „jednorożce”.

Finale konkursu Mazowsze Innowacyjne stanowi doskonałą okazję, aby przyjrzeć się najnowszym trendom na światowym rynku. Na liście projektów są m.in. te związane z tworzeniem gospodarki o obiegu zamkniętym oraz z wykorzystaniem inteligencji sztucznej.

Mazowsze jest liderem w dziedzinie innowacji. W jego granicach powstają nowe spółki, których wartość rynkowa przekracza 1 mld dolarów – tzw. „jednorożce”.

Konkurs Mazowsze Innowacyjne dostarcza wyjątkowej szansy na zapoznanie się z najnowszymi trendami na światowym rynku. Wśród nominowanych projektów są te dotyczące przemysłu 4.0 i oparte na AI.

Mazowsze jest liderem innowacji w Polsce. Spółki z tego regionu tworzą nową wartość rynkową, przekraczającą 1 mld dolarów, co czyni je tzw. „jednorożcami”.

Konkurs Mazowsze Innowacyjne jest idealną okazją, aby przyjrzeć się najnowszym trendom na światowym rynku. Uczestnicy mogą zaprezentować swoje projekty związane z przemysłem 4.0 i wykorzystaniem AI.

Mazowsze to region, który skutecznie przyciąga innowacyjne przedsiębiorstwa. Jego „jednorożce” posiadają wycenę rynkową przekraczającą 1 mld dolarów.

Laureaci każdej kategorii otrzymają nie tylko nagrody finansowe w wysokości 30 000 złotych, ale także wsparcie promocyjne i atrakcyjne nagrody od partnerów konkursu, takich jak Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, HUAWEI Polska, Miasto Stołeczne Warszawa czy Koleje Mazowieckie.

Komisja, w której skład weszli eksperci biznesu: Jacek Aleksandrowicz, Katarzyna Klimek, Tomasz Karwowski i Michał Misztal, zdecydowała o pozytywnej ocenie 11 startupów, kwalifikując je do następnego etapu konkursu.

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów, Komitet Ewaluacyjny wybrał następujące 10 finalistów:

Finaliści zostali wyłonieni spośród wielu zgłoszonych projektów, a ich produkty i usługi to zmieniające świat innowacje: Anew – biżuteria vintage i upcycled, BabyRAIN – oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, Portal pracy bezCV, Platforma edukacyjna HeyEdu, intu. – cyrkularna marka odzieżowa, Live.Market VideoCommerce Suite, ONE:ITEM – produkt łączący funkcjonalność plecaka i torby, Rebread Cosmetics, SaveWater – system sterowania oraz Stoneoutlet – marketplace skupiony na branży kamieniarskiej. Na koniec znalazł się także TuInwestor – Wirtualny Analityk AI.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ