Home Nauka i technologie Extending Europe’s Mobility: The 2023 New Mobility Congress

Extending Europe’s Mobility: The 2023 New Mobility Congress

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Łódź jest gospodarzem Kongresu Nowej Mobilności, który rozpocznie się 26 września i zainauguruje Europejski Tydzień Mobilności 2023. Tegoroczne wydarzenie będzie jednym z największych w regionie CEE dotyczących zrównoważonego transportu. Na miejscu pojawi się ponad 300 mówców z całego świata i ponad 150 partnerów i wystawców, zaprezentujących swoje zeroemisyjne technologie. Wydarzenie potrwa dwa tygodnie!

Polska będzie mieć okazję wziąć udział w dwóch ekscytujących tygodniach poświęconych elektromobilności. 16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Mobilności, organizowany przez Komisję Europejską, w którym w całym kraju odbędą się wydarzenia, inicjatywy i akcje edukacyjne trwające do 22 września. Następnie, 26 września, odbędzie się Kongres Nowej Mobilności 2023 – największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencja i targi dotyczące zerowych emisji technologii w transporcie. W ramach 100 debat, warsztatów i wystąpień merytorycznych, uczestnicy będą mieli okazję wymienić się wiedzą na temat najważniejszych wyzwań i trendów w sektorze e-mobility.

Nasza impreza będzie miała zaszczyt gościć prelegentów z całego świata, którzy zaprezentują najnowsze trendy w zakresie mobilności i transportu. Ich doświadczenia i wiedza pomogą nam wszystkim w lepszym zrozumieniu wyzwań i możliwości w tym sektorze.

Inspirujący prelegenci

Kongres Nowej Mobilności 2023 będzie wspaniałym miejscem spotkań dla ekspertów z całego świata. Wśród nich znajdą się przedstawiciele instytucji unijnych, administracji centralnej i samorządowej, a także dyplomaci i praktycy rynku.

Prelegenci zaprezentują nam najnowsze trendy w zakresie mobilności i transportu, dzięki czemu będziemy mogli lepiej zrozumieć wyzwania i możliwości tego sektora. Jesteśmy przekonani, że ich doświadczenia i wiedza okażą się niezwykle cenne.

„W dyskusji na temat przyszłości transportu wezmą udział m.in. szefowie resortów rządowych: Anna Moskwa (Minister Klimatu i Środowiska) i Waldemar Buda (Minister Rozwoju i Technologii), włodarze największych polskich miast, w tym Hanna Zdanowska (prezydent miasta Łodzi), Aleksandra Dulkiewicz (prezydent miasta Gdańska) oraz Konrad Fijołek (prezydent miasta Rzeszowa), jak również Michał Kurtyka, prezydent COP24 – mówi Aleksander Rajch, członek zarządu PSPA.

Lista prelegentów KNM 2023 liczy ponad 300 liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności. Wśród nich znaleźć można Lucie Mattera, Secretary General Charge Up Europe (organizacji branżowej zrzeszającej wiodących operatorów infrastruktury, dysponującej siecią ponad 500 tys. punktów ładowania w całej Europie), czy Roberta Chryc-Gawrychowskiego z Northvolt, czołowej firmy europejskiego przemysłu bateryjnego. Uczestnicy KNM 2023 mogą się także spodziewać doświadczeń zagranicznych metropolii w budowie ekologicznej mobilności, prezentowanych przez Karen Vancluysen – Sekretarza Generalną Polis Network – działającej od 1989 r. sieci europejskich miast i regionów. Wśród prelegentów znajdą się także William Todts, Executive Director w Transport & Environment, Maria Tsavachidis, CEO w EIT Urban Mobility oraz Diego Pavia, CEO w EIT InnoEnergy.

Nowa wersja:

KNM 2023 to kompleksowy program, który obejmie w dniach 26 do 28 września br. ponad 100 punktów i aktywności. Uczestnicy będą mieli okazję zaangażować się w debaty, sesje, panele, warsztaty i wystąpienia, które dotyczą wyzwań związanych z zrównoważonym rozwojem transportu w Polsce i Europie.

Organizatorzy zapewnią nowe, innowacyjne i interdyscyplinarne podejście do przedstawienia aktualnych wyzwań i rozwiązań w dziedzinie zrównoważonego transportu.

„Nie sposób wymienić wszystkich mocnych, merytorycznych punktów programu, który w tym roku robi jeszcze większe wrażenie, ale warto wspomnieć m.in. o okrągłym stole >>E-Mobility Road Map 2035<< z udziałem interesariuszy kształtujących polski krajobraz gospodarczy. Omówione zostaną strategiczne cele i instrumenty wsparcia, których wdrożenie pozwoli wykorzystać historyczną szansę i uczynić z Polski europejski hub produkcyjny sektora elektromobilności w kontekście zapowiedzianego zakazu rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych w UE. Przejście na samochody elektryczne (wg IEA do 2030 r. globalna flota takich pojazdów może liczyć ok. 200 mln szt.) oraz polityki i regulacje prawne wdrażane w tym celu na całym świecie będą z kolei tematem przewodnim sesji „The ICE Age is Over”. Oczywiście na KNM 2023 nie może zabraknąć AFIR, czyli nowego, europejskiego rozporządzenia w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. O tym, jak osiągnąć ambitne cele, kluczowi interesariusze porozmawiają na dedykowanej sesji” – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA i zachęca do zapoznania się z programem KNM na stronie internetowej wydarzenia.

Sesja „Local and Central Challenges for Heavy Duty and Logistics” (organizowana we współpracy z Polskim Instytutem Ekonomicznym) zostanie poświęcona wyzwaniom związanym z elektryfikacją drogowego transportu ciężkiego oraz branży TSL, która generuje dziś w Polsce prawie milion miejsc pracy. Natomiast w trakcie panelu „How to Sell BEVs?” wspieranego przez Otomoto, eksperci branżowi omówią narzędzia, które pozwolą zwiększyć popyt na samochody całkowicie elektryczne w Polsce (w I połowie 2023 r. ich udział w rynku nowych pojazdów osobowych wynosił ok. 3,5%). W ramach sesji „Poland as an e-Mobility Powerhouse” oraz „Establishing Green Manufacturing Sites in Poland” (partnerem jest Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych) uczestnicy dyskusji zastanowią się nad zwiększeniem napływu inwestycji do sektora e-mobility oraz wzmocnieniem roli polskiego przemysłu motoryzacyjnego (odpowiadającego dziś za 8% PKB) w zgodzie z postępującą w kierunku zeroemisyjnym transformacją transportu w UE. Natomiast w trakcie panelu „Plugging In: A Roadmap to Urban Charging Infrastructure”, organizowanego wspólnie z Unią Metropolii Polskich, uczestnicy będą szukać rozwiązań, które przyspieszą rozbudowę infrastruktury ładowania w polskich ośrodkach miejskich.

„Zagadnienia związane z rozwojem nowej mobilności na poziomie samorządowym zostaną ponadto omówione na panelach >>Greening Urban Mobility<>Green Cities<>The Economics of Fleet Electrfication: Step by Step Guide<>Mój Elektryk<<), ESG, kwestiom ochrony pożarowej EV, wodorowi w transporcie czy też rynkowi bateryjnemu (w tym recyclingowi w tym sektorze – na sesji pod patronatem InnoEnergy oraz EBRD)” – mówi Jan Wiśniewski, dyrektor Centrum Badań i Analiz PSPA.

KNM to idealna okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy między ekspertami i naukowcami zaangażowanymi w proces wprowadzania zmian w zakresie nowej mobilności. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wysłuchać wykładów i dyskusji na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie transportu i mobilności.

Tegoroczne Konferencje Nowej Mobilności to wyjątkowa okazja, by zapoznać się z przyszłością transportu i mobilności. W ramach konferencji odbędą się prezentacje najnowszych wyników badań, wystąpienia ekspertów oraz dyskusje na tematy aktualnych i przyszłych zmian w ruchu.

Konferencja Nowej Mobilności to szczególne wydarzenie, które pozwoli wszystkim zainteresowanym na poznanie wizji przyszłości ruchu drogowego. Podczas KNM zostaną omówione specjalne postulaty zmian prawnych, wypracowane w ramach projektu „Biała Księga Nowej Mobilności”. Będzie to również doskonała okazja do wymiany myśli i doświadczeń między ekspertami zaangażowanymi w ten proces.

Nowa wersja:

KNM 2023 obejmuje wydarzenia nie tylko konferencyjne, ale również targi EXPO, które obejmują 19 tysięcy metrów kwadratowych i 150 partnerów i wystawców. Odwiedzający KNM mają szansę na zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami z całej branży e-mobility, a także uczestniczyć w wyjątkowych premierach europejskich. Na Kongresie Nowej Mobilności, po raz pierwszy w Polsce, zostaną zaprezentowane m.in. elektryczny Ford Explorer, wodorowe BMW iX5, e-VAN, nowy Hyundai Kona Electric oraz zeroemisyjny ciągnik siodłowy IVECO, w dniach 26-28 września.

„Nasze EXPO postanowiliśmy podzielić na dwa obszary. Strefa wystawiennicza B2B to profesjonalna ekspozycja stwarzająca okazję do zademonstrowania dostarczanej technologii innym uczestnikom rynku. Na EXPO nie zabraknie również strefy B2C, umożliwiającej integrację z użytkownikami końcowymi oraz poznanie opinii i oczekiwań potencjalnych klientów. W rezultacie na KNM 2023 w tym samym miejscu i czasie spotkają się dostawcy i odbiorcy zeroemisyjnych technologii” – mówi Łukasz Witkowski, dyrektor operacyjny PSPA.

Pierwszym krokiem do uczestnictwa w Kongresie Nowej Mobilności 2023 jest zakup biletu, który można zakupić za pośrednictwem aplikacji. Po zakupie bilet zostanie automatycznie przesłany na adres mailowy użytkownika. Użytkownik będzie miał również możliwość zeskanowania biletu za pomocą aplikacji.

Aby w pełni korzystać z usług aplikacji mobilnej „Kongres Nowej Mobilności 2023”, należy dokonać rejestracji, podczas której należy podać swoje personalia, a także adres mailowy. Po zalogowaniu do aplikacji użytkownik będzie mógł przeglądać oraz kupować bilety, przeglądać informacje o wydarzeniu oraz porozmawiać z innymi uczestnikami.

Uczestnicy Kongresu Nowej Mobilności 2023 będą mieli możliwość korzystania z dedykowanej aplikacji mobilnej, dzięki której zakup biletów będzie szybki i łatwy. Aplikacja umożliwi również uzyskanie dostępu do programu, informacji o wydarzeniu oraz porozmawianie z innymi uczestnikami.

„To tylko część funkcjonalności naszej aplikacji. Dzięki niej będzie można również zobaczyć listę prelegentów i uczestników KNM, jak też skorzystać z funkcji >>Business Matching<<, czyli możliwości umawiania spotkań biznesowych z wybranymi osobami. Dodatkowo, dzięki aplikacji, każdy uczestnik wydarzenia będzie na bieżąco informowany o premierach, rozpoczynających się panelach, debatach lub warsztatach. To innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli odnaleźć się w przestrzeni EXPO Łódź, ale umożliwi również nawiązywanie nowych i zacieśnianie dotychczasowych relacji biznesowych” – mówi Maciej Gis, kierownik ds. komunikacji PSPA.

Udział w Kongresie Nowej Mobilności 2023 to jedyna okazja, by zdobyć wiedzę na temat najnowszych trendów w dziedzinie transportu i mobilności. Wciąż czeka na Ciebie możliwość zakupu biletów „Conference & EXPO pass” i „EXPO pass”. Cena „Final Call” to 2450 zł netto za wejściówkę „Conference & EXPO pass” oraz 599 zł netto za „EXPO pass”.

Nie przegap okazji, by uczestniczyć w Kongresie Nowej Mobilności 2023. Zdobądź wiedzę i nawiązuj relacje z przedstawicielami branży transportowej. Przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę biletów „Conference & EXPO pass” i „EXPO pass” w cenach „Final Call” – 2450 zł netto i 599 zł netto, odpowiednio.

Kongres Nowej Mobilności 2023 to niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy na temat transportu i mobilności. Pamiętaj, że wciąż czekają na Ciebie bilety „Conference & EXPO pass” i „EXPO pass” w specjalnych cenach „Final Call” – 2450 zł netto i 599 zł netto.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ