Home Biznes i finanse Reju i Nouvelles Fibres Textiles współpracują w zakresie ekosystemu obiegu zamkniętego odpadów tekstylnych we Francji

Reju i Nouvelles Fibres Textiles współpracują w zakresie ekosystemu obiegu zamkniętego odpadów tekstylnych we Francji

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Platforma KWC by Wizaz.pl przeprowadziła badanie zachowań konsumentek w branży beauty, które objęło ponad 1700 respondentek z różnych grup demograficznych. Raport „Jak Polki kupują kosmetyki?” przedstawia wnioski z analizy opinii, które rzucają światło na to, co kieruje współczesnymi konsumentkami podczas zakupów kosmetycznych i jakie trendy zyskują na znaczeniu.

W Paryżu, 25 listopada 2024 r. /PRNewswire/ — Firma Reju™, specjalizująca się w regeneracji tekstyliów, oraz Nouvelles Fibres Textiles (NFT), francuska spółka zajmująca się odzyskiwaniem tekstyliów wycofanych z eksploatacji, ogłosiły dzisiaj swoją współpracę w zakresie pozyskiwania i recyklingu odpadów tekstylnych w celu wspierania budowy ekosystemu o obiegu zamkniętym we Francji. NFT będzie dostarczać Reju surowce wtórne pochodzące z używanych lub nieużywanych odpadów tekstylnych do recyklingu i produkcji regenerowanego materiału Reju Polyester™.

Zespół Reju i NFT planuje rozszerzyć infrastrukturę zbierania i przetwarzania odpadów odzieżowych i tekstylnych z różnych źródeł, takich jak zużyte produkty i pozostałości po przemyśle. Współpraca ma także na celu stworzenie otwartego łańcucha dostaw oraz zapewnienie 100% identyfikowalności materiałów pochodzących z recyklingu.

Reju rozwija infrastrukturę do gromadzenia i regeneracji odpadów tekstylnych, z początkowym skoncentrowaniem na poliestrze. Ich nowy produkt – Reju Polyester™ – będzie miał o 50% mniejszy ślad węglowy niż tradycyjny poliester i będzie można go regenerować w nieskończoność. Pierwszy zakład demonstracyjny Reju – Regeneration Hub Zero – obecnie działa we Frankfurcie w Niemczech, a produkcja Reju PET ma zostać uruchomiona w 2025 roku.

Materiały dostarczone przez NFT będą przetwarzane w nowym centrum regeneracji Reju Zero we Frankfurcie oraz w przyszłych centrach regeneracji Reju w Europie.

W listopadzie 2023 r. NFT i jej partnerzy uruchomili unikalny zakład półprzemysłowy i centrum badawcze zajmujące się recyklingiem tekstyliów. Linia pilotażowa jest pierwszą, która łączy zautomatyzowane technologie sortowania Pellenc ST z liniami do rozrywania Andritz w celu przetwarzania dużych ilości poprzemysłowych i pokonsumenckich odpadów tekstylnych, eliminowania miejsc o zwiększonej twardości i przekształcania ich w włókno klasy przemysłowej i surowiec do nowych technologii recyklingu, takich jak Reju. NFT dostarcza także surowce wtórne do różnych gałęzi przemysłu, w tym produkcji włóknin, izolacji, kompozytów, tworzyw sztucznych i innych tekstyliów.

„Reju i Nouvelles Fibres Textiles wykorzystują innowacje i współpracę, aby przyspieszyć przejście do ekosystemu tekstylnego o obiegu zamkniętym. To cenne partnerstwo pokazuje nasze wspólne zaangażowanie w dążenie do rozwiązania problemu odpadów tekstylnych i opracowanie nowych sposobów wykorzystania zasobów, które mamy w lokalnych łańcuchach dostaw. Ponieważ zbiórka odpadów tekstylnych będzie obowiązkowa w Unii Europejskiej od 2025 r.*, konieczne jest posiadanie skalowalnych systemów i partnerstw w celu przetwarzania zebranych odpadów i zapobiegania ich składowaniu lub spalaniu. Reju i NFT wspólnie budują technologię i infrastrukturę do regeneracji i ponownego wykorzystania materiałów w różnych branżach oraz zmieniają sposób, w jaki wykorzystujemy nasze zasoby”.

„Po 6 latach badań i współpracy, Nouvelles Fibres Textiles jest teraz gotowa do współpracy z profesjonalistami, którzy muszą poddać recyklingowi swoje tekstylia. Posiadamy innowacyjne gotowe do zastosowania rozwiązanie, które przekształca niejednorodne strumienie tekstyliów wycofanych z eksploatacji w wysokiej jakości jednorodne surowce, zapewniając jednocześnie ich identyfikowalność. Nasze partnerstwo z Reju toruje drogę dla przemysłu o obiegu zamkniętym (ang. permindustry), bardziej lokalnego, mniej emisyjnego i bardziej opartego na współpracy – zasadniczo takiego przemysłu, który działa dla naszego dobra”.

Patrick Frisk, CEO of Reju:

Eric Boël and Etienne Wiroth, co-directors of Nouvelles Fibres Textiles:

*For more information on the European Union Waste Framework Directive (WFD), visit here.

Reju

Firma Reju specjalizuje się w regeneracji materiałów, skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach w recyklingu tkanin poliestrowych i odpadów PET. Właścicielem firmy Reju jest Technip Energies, a wykorzystywana technologia pochodzi z badań IBM. Ich celem jest stworzenie globalnego ekosystemu recyklingu tekstyliów w celu rozwiązania problemu plastiku PET obecnego w tekstyliach. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.reju.com/.

NFT

Tissages de Charlieu Groupe and Synergies TLC have joined forces to create Nouvelles Fibres Textiles: the first industrial infrastructure implementing automated ANDRITZ solutions for sorting and recycling textiles, including Pellenc ST sorting technologies. It enables automatic sorting of clothing by composition and color, as well as removal of hard points and initial shredding of clothing. The ultimate result of Nouvelles Fibres Textiles is a secondary raw material for industries using textile fibers (e.g. shredding/spinning, nonwovens, composite materials, etc.) Together with our partners, ANDRITZ and Pellenc ST, and all our customers, we are carrying out real industrial production and research to meet the challenges of valorization and sustainable development of the supply chain. Nouvelles Fibres Textiles is already laying the groundwork for a second materials preparation plant planned for 2026, with an annual processing capacity of 20 to 30 thousand tons of used textiles, creating around thirty jobs.

Stworzenie Nouvelles Fibres Textiles to ogromny krok w redukcji śladu węglowego w sektorze tekstylnym. Zautomatyzowane sortowanie było ostatnim krokiem potrzebnym do zamknięcia francuskiego obiegu gospodarczego. Dzięki tej technologii powstaje kompletny ekosystem, który łączy marki, podmioty ekonomii społecznej i solidarnej, podmioty zajmujące się zbieraniem i sortowaniem oraz podmioty przemysłowe z różnych sektorów, aby zaspokoić potrzeby konsumentów poszukujących większej identyfikowalności i sensu przy oddawaniu i kupowaniu artykułów odzieżowych.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ