Home Biznes i finanse Partnerzy w dążeniu do ekologicznej i stabilnej infrastruktury energetycznej: Shanghai Electric i indonezyjscy partnerzy

Partnerzy w dążeniu do ekologicznej i stabilnej infrastruktury energetycznej: Shanghai Electric i indonezyjscy partnerzy

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Podczas Sympozjum Inwestycji Zagranicznych Szanghaj-Dżakarta, którym przewodniczył mer miasta Gong Zheng, Leng Weiqing, dyrektorka generalna i prezeska Shanghai Electric (SEHK: 2727, SSE: 601727), wzięła udział w dyskusji i dzieliła się z instytucjami lokalnymi wiedzą na temat eksploatacji Elektrowni Węglowej Java 7, Elektrowni Chilaza i Parku Przemysłowego Qingshan w Dżakarcie. Przyczyniły się one znacząco do lokalnego i globalnego bezpieczeństwa energetycznego, a także pomogły w osiągnięciu poziomu ekologicznej i zrównoważonej energii.

„Jesteśmy niezwykle dumni z nawiązanej niedawno współpracy z naszymi indonezyjskimi partnerami, która pomaga zagwarantować stabilność energetyczną, nie mówiąc już o zatrudnieniu i poprawie warunków bytu wielu społeczności z całej Indonezji – powiedziała Leng Weiqing. – Wiele obiektów eksploatowanych w Indonezji a dostarczonych, uruchomionych i obsługiwanych przez Shanghai Electric pozytywnie przyczynia się do lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, poprawy zdolności energetycznych i zużycia energii, a także warunków bytu obywateli”.

Spółka realizuje złożone i wielowymiarowe projekty w obszarze eksploatacji i obsługi trzech bloków ciepłowniczych w Parku Przemysłowym Weda Bay, w których roczne zdolności produkcyjne wynoszą 2,6 miliona ton. Ponadto wraz z Nanjing Iron and Steel stworzyli wspólny projekt joint venture, który ma na celu produkcję wymienników ciepła do układów klimatyzacji w pojazdach samochodowych.

Innowacyjne projekty firmy Shanghai Electric, wykorzystujące niskoemisyjną energię, mają nieoceniony wpływ na indonezyjskie społeczności lokalne. Położona w mieście Banten elektrownia węglowa Java 7 o mocy 2100 MW, realizowana przez spółkę od 2016 r., została w pełni ukończona w grudniu 2019 r., a jej najbardziej wydajny etap funkcjonuje pod nadzorem spółki. Elektrownia Chilaza to kolejny sukces spółki, która jest obecnie najlepszym prywatnym operatorem elektrowni w Indonezji. Jednocześnie spółka Shanghai Electric zrealizowała w Qingshan międzynarodowy park przemysłowy o dużym znaczeniu dla rynku koksu, co potwierdza jej strategię międzynarodowego rozwoju.

Shanghai Electric skupia się na tworzeniu innowacyjnych technologii, produkcji i obsłudze systemów przewozów kolejowych oraz zapewnieniu zintegrowanych usług. Firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym akumulatory litowe, części samochodowe, samoloty, dźwigi i sprężarki do układów klimatyzacji. Dzięki temu może nawiązywać współpracę z podmiotami z rynków międzynarodowych oraz promować niskoemisyjne technologie przemysłowe na całym świecie.

Shanghai Electric jest światowym liderem w zakresie rozwoju energetycznego i produkcji elementów złącznych dla przemysłu samochodowego. Dzięki zrealizowaniu ponad 100 projektów poza granicami Chin wartość umowna przekroczyła 250 miliardów juanów (35,76 miliarda USD), stanowiąc jedną trzecią wartości sprzedaży urządzeń energetycznych za granicę. W ostatnim czasie Spółka nabyła 100% udziałów w niderlandzkiej firmie Nedschroef oraz 100% udziałów w niemieckiej firmie Broetje Automation, co pozwoliło jej na włączenie do swojej oferty wysokiej jakości urządzeń dla lotnictwa.

Więcej informacji na temat Shanghai Electric oraz jej działalności zagranicznej można znaleźć na stronie internetowej https://www.shanghai-electric.com/group_en/. Ponadto, konkretny artykuł na temat spółki jest dostępny na https://www.chinadailyhk.com/article/328064.

Shanghai Electric jest zaangażowany w tworzenie bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości. Dążąc do osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla do 2030 r., Shanghai Electric będzie stosować rozwiązania inteligentnego zużycia energii i inteligentnego wytwarzania energii, aby zmniejszyć wpływ na środowisko. Będą też wspierać rozwój nowych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, aby osiągnąć neutralność węglową do 2060 r. Shanghai Electric będzie także wykorzystywać swoje bezgraniczne możliwości innowacyjne, aby stworzyć najlepsze jakościowo urządzenia i lokalizacje, wykorzystując współpracę z globalnymi partnerami.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ