Home Biznes i finanse Wyjątkowa wydajność Zakładów Aluminiowych Vedanta potwierdzona przez Certyfikat Normy ASI

Wyjątkowa wydajność Zakładów Aluminiowych Vedanta potwierdzona przez Certyfikat Normy ASI

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

9 maja 2023 roku Vedanta Limited – Aluminium Business (Vedanta Aluminium), największy w Indiach producent aluminium obchodziło ważny dzień. Firma uzyskała bowiem certyfikat normy wydajności ASI V2 (ASI Performance Standard V2 z 2017 roku) dla jednego ze swoich zakładów wytopu aluminium, który mieści się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Jharsuguda w Odisha. Uzyskany certyfikat obejmuje zarówno produkcję wszystkich standardowych wyrobów z aluminium, jak kęsy, walcówki, zaprawy na bazie aluminium (PFA), wlewki aluminiowe czy gąski, ale także produkcję niskoemisyjnych produktów aluminiowych marki „Restora”.

Dokument ASI Performance Standard V2 z 2017 r. ustanowiony w ramach programu certyfikacji ASI to jedyna kompleksowa i fakultatywna norma w zakresie zrównoważonej produkcji aluminium. Jego celem jest rozwiązywanie problemów związanych z tym obszarem, dzięki uwzględnieniu 59 kryteriów z trzech zasadniczych kategorii ESG. Wśród nich znajdują się kwestie dotyczące bioróżnorodności, praw pracowniczych, praw ludności rdzennej, a także emisji gazów cieplarnianych. Program powstał po szerokich konsultacjach z udziałem wielu interesariuszy.

„Gratujemy firmie Vendata Aluminium uzyskania certyfikatu wydajności ASI V2 przez jej zakład wytopu aluminium w Jharsuguda w stanie Odisha w Indiach. Spółka podejmuje działania w kierunku dekarbonizacji polegające m.in. na zwiększonym wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych, odzysku aluminium ze zgarów oraz innych inicjatywach wdrażanych na poziomie poszczególnych zakładów. Otrzymanie certyfikatu normy wydajności ASI pokazuje, że działania Vedanta Aluminium wpisują się w szerszy kontekst realizacji celów ESG”.

„Przemysł aluminiowy cały czas dynamicznie się rozwija, rośnie też liczba jego zastosowań wobec coraz większej świadomości znaczenia zrównoważonej produkcji. Wyjątkowe właściwości aluminium sprawiają, że ma on kluczowe znaczenie dla transformacji energetycznej, stanowiąc podstawę niskoemisyjnej przyszłości. Certyfikat ASI stanowi świadectwo naszych nieustających wysiłków na rzecz spełniania potrzeb klientów przy zachowaniu odpowiedzialnych praktyk produkcyjnych. Dla nas, jako jednego z największych na świecie producentów aluminium, stanowi on dodatkowy bodziec do dalszego eksplorowania nieograniczonego potencjału aluminium – nie bez przyczyny nazywanego metalem przyszłości – z myślą o bardziej ekologicznej przyszłości”.

Fiona Solomon, dyrektor generalny ASI, powiedziała: „To pierwszy certyfikat ASI wydany spółce z branży aluminium w Indiach, co jest wyrazem wysokich standardów i dążenia do poprawy wydajności w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw aluminium Vedanta.”

Rahul Sharma, dyrektor generalny Vedanta Limited – Aluminium Business, stwierdził: „Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia certyfikatu ASI. To ważny krok w kierunku wprowadzania zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu dostaw aluminium Vedanta.”

Fiona Solomon dodała: „Uznanie Vedanta Limited – Aluminium Business za realizację wysokich standardów zarządzania łańcuchem dostaw, wspiera nasz wysiłek na rzecz tworzenia zrównoważonych praktyk w branży aluminium na całym świecie.”

Rahul Sharma powiedział: „Postawiliśmy sobie za cel dostosowanie się do najwyższych standardów zarządzania łańcuchem dostaw w branży aluminium. Certyfikat ASI jest kamieniem milowym w naszych staraniach.”

Fiona Solomon skomentowała: „Uznanie Vedanta Limited – Aluminium Business za splenienie wysokich standardów zarządzania łańcuchem dostaw jest wyrazem naszego wkładu w tworzenie zrównoważonych praktyk w przemyśle aluminium na całym świecie.”

Rahul Sharma podsumował: „Uzyskanie certyfikatu ASI to ważny krok naprzód w kierunku wprowadzania zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu dostaw aluminium Vedanta.”

Fiona Solomon zakończyła: „Certyfikat ASI, przyznany Vedanta Limited – Aluminium Business, stanowi wyraz uznania dla wysokich standardów zarządzania łańcuchem dostaw, a także naszego wkładu w zapewnienie zrównoważonego rozwoju w branży aluminium na całym świecie.”

Vedanta Limited – Aluminium Business to jeden z pierwszych członków Inicjatywy Aluminium Stewardship Initiative (ASI). Inicjatywa ta jest globalnym partnerem, który dąży do promowania zrównoważonego wykorzystania zasobów aluminiowych oraz zapewnienia odpowiedzialnego zarządzania całym sektorem. Spółka Vedanta aktywnie uczestniczy w inicjatywach ASI, w tym w ramach prac nad opracowaniem globalnych standardów w zakresie zarządzania i odpowiedzialności.

Zapraszamy do odwiedzenia strony członkostwa Vedanta Limited – Aluminium Business i dowiedzenia się więcej o ich działalności w ramach ASI.

Vedanta Limited – Aluminium Business to dumny członek Inicjatywy Aluminium Stewardship Initiative, która zobowiązuje się do zapewnienia zrównoważonego wykorzystania zasobów aluminiowych oraz odpowiedzialnego zarządzania całym sektorem. Firma ma na swoim koncie wiele sukcesów, jak na przykład zajęcie drugiego miejsca w światowym rankingu spółek z branży aluminiowej, które wchodzą w skład indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Index.

Vedanta jest wiodącym producentem aluminium w Indiach, który w roku obrotowym 2023 r. osiągnął poziom produkcji na poziomie 2,29 miliona ton. Firma stale pracuje nad poprawą swoich praktyk biznesowych, w tym w ramach prac nad opracowaniem globalnych standardów w zakresie zarządzania i odpowiedzialności.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ